FiatECCUScan

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím mám to přepnutý nalevo na 7 ENGINE,jde mi to na kkl ale ve VAGcom mi to nejde ale FIATECUScan paráda.Budeš mít asi chybku v nastavení. Jest-li to máš taky z aukra tak ti můžu poslat odkaz a tam ti poradí co s tím.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od kovvalsky »

Jaroslav1 píše:Zdravím mám to přepnutý nalevo na 7 ENGINE,jde mi to na kkl ale ve VAGcom mi to nejde ale FIATECUScan paráda.Budeš mít asi chybku v nastavení. Jest-li to máš taky z aukra tak ti můžu poslat odkaz a tam ti poradí co s tím.
no mam myslim ze z ceskeho aukra
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Jaroslav1 »

Mě tam jdou i grafy jenom na posilovač řízení to vyžaduje u PUNTA 2 s pomocí ELM 327.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

Ahojte,mám kábel kkl a elm327,program fiatecuscan 3.4.2 a po spojení sa s pomocou elm kábla to chvílu beží a potom zrazu už nič nereaguje.Cez kkl sa chcem spojiť s motorom a píše len chyba kodu iso.Viete mi niekto poradiť? Dík.
Punto 1,2 8V 5dv
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Azri »

ak to hlasi Invalid ISO tak to vyzera ze sa pripajas na nespravnu ECU. Podla podpisu mas rovnake auto ako ja cize:

mam 1.2 8V (2002) na pripojenie k motoru pouzivam KKL kabel, v fiatecuscan vyberam moznost Punto '99 1.2 8V (pre ecu motora je to ta prva Magnetti Marelli) a bez problemov. S ELM som to neskusal (ten pouzivam iba na servo)
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

A ten kkl mas aj upraveny,ci povodny?Ja mam bez upravy,ale ani s elm sa nemozem spojit s motorom a ked sa mi podari s elm spojit napr. so servom,tak po par sekundach uz nereaguje. Neviem,ci to nebude chybou v programe,lebo je craknuty na full. Este to skusim,ak bude cas,ale ma to stvet.
Punto 1,2 8V 5dv
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Azri »

KKL je neupraveny a na motor funguje bez problemov. S ELM to skusim cez vikend (nemam tu notas a kable).

ale ELM by malo fungovat na motor - Magneti Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF EOBD Injection

ad problem s programom:

ja som zacal s verziou 2.6 (cracknuta z netu) a tou to neslo spojit. stiahol som 3.4.2 trial z ofic stranok. tam uz to islo ale mas limit na 20 min a iba 4 parametre sa dali sledovat pri testoch. Kazdopadne vycitalo to chyby a dalo sa mazat. S trial sa vsak nepripojim na riadenie serva. Tak som skusil crack na 3.4.2 a sice to odstranilo casovy limit ale zacalo to robit bordel s tym ze program sa bud zasekol alebo padal (hlavne ked som skusal sledovat live parametre). Takze som si nakoniec kupil licenciu za 50 eur a pohoda. Mozno je to pre niekoho vela ale doma mame 3 fiaty takze sa to vyuzije.

cize by som skusil zmenit program. minimalne si nainstaluj casovo obmedzenu verziu z fiatecuscan lebo s tou sa na motor pripojis a budes vediet ci je chyba v kabli alebo v programe. ale tipujem to na program
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

Velmi pekne Ti ďakujem :) tak to skúsim s tou trialovou verziou a uvidím.Teraz som to skúšal ešte raz a kkl sa vôbec nepripojil a elm sa spojil a hneď odpojil a proste program zostal nejako hluchý.Ak to budem mať čas preinštalovať a ísť sa zasa trepať do auta atď. ,tak potom dám vedieť. Ešte raz Dík.
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

tak uz ozaj neviem! Skusil som aj trialove verzie programu aj elm,aj kkl kabel a stale to iste-neplatny iso kod ! Uz ozaj neviem. Tak ma napadlo,kde je rj motora presne umiestnena? Kukol by som,ako sa vola. Dik.
Punto 1,2 8V 5dv
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od CrazyApe »

Neplatny ISO mi to hazelo kdyz sem mel blbý kabel.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

crazy a o aky kabel sa jednalo? Kkl,alebo elm?
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

je mozne,ze je na prd aj kkl aj elm,alebo co? Vie niekto,kde je rj motora?
Punto 1,2 8V 5dv
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od CrazyApe »

Kkl z aukra a psal mi taky porad vadne iso. Jaky mas kabl? Hod sem link. Upravoval si piny nebo si jen koupil kabl a zkousis to prez ecuscan napichnout ? Nechce se mi to cele cist nemam ted moc cas. Mas spravne nainstalovany software(ovladac) ke kabelu a nastaveny spravně rychlost portu com a spravny com ?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

skušal som to na stile a bez problemov. Nechapem.
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: FiatECCUScan

Příspěvek od Reno »

Kkl som kupil z bazoša-soft sa nainštaloval automaticky a Elm mám z ebay . Ten kkl je teraz už aj po úprave,ale s motorom na mk2a 1.2 8v rv 99 sa mi to nedari.
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“