Nestartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Nestartuje

Příspěvek od racer »

rozvody si zkontroluj na setrvačníku, ne na tom víku čerpadla, to čidlo otáček si dával nový, nebo našel na smetáku, podívej se na řemenici na snímací plochu jestli se tam něco nevyštíplo.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Nestartuje

Příspěvek od Karol »

Na mk2 bola konstrukcna chyba - poddimenzovany koncovy stupen RJ, zvykla to zlikvidovat zapalovacia cievka, ked trochu prebila na primarnu stranu, tak to odniesol koncovy stupen. Mozno by sa to dalo opravit, ale chce to skor elektrotechnika nez automechanika. Pri oprave tejto chyby sa odporuca po vymene resp. oprave RJ vymenit aj cievky aby nezlikvidovali aj novu/opravenu RJ.

Momentalne mam len tak preventivne rozobratu RJ k mk1 a kontrolujem stav elektrolytickych kondenzatorov ako aj ochranneho nastreku DPS. Po 15 rokoch prevadzky uplne v poriadku. Ake stastie, ze stare RJ su robene este kvalitnymi olovnatymi spajkami a dobre nadimenzovanymi suciastkami.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

tak na to koukal další "mekáník" a prý tam jde moc benzínu. Teď už jen zjistit proč...
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

může to být čidlem tlaku? A nebo pak jedině čerpadlo co si o tom myslite?
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

tak ani to čidlo tlaku to není prostě točí jak šalenej a nic :oops: :oops: :oops:
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Nestartuje

Příspěvek od jani »

od stola je tazko hadat,ale este premeraj snimac teploty motora
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

vyměněny všechny čidla
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Nestartuje

Příspěvek od skybar »

V tom hľadaní a odpájaní si si náhodou neprehodil zapaľovacie káble?ináč,je to riadna detektívka,mňa by z toho asi porazilo,potom to už ukazuje len na RJ,dúfam,že kecám!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nestartuje

Příspěvek od oldoss »

V prvom rade vymeň toho trtka, ktorému hovoríš mechanik. Keby to aj bola tolko spomínaná chyba RJ tak auto by ti naštartovalo ale išlo by len na dva valce...
Keď zopneš klúčik počuješ palivové čerpadlo? Tiež nehral sa niekto s immobilizerom?
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

s imobilizérem si nikdo nehrál. Normál jsem to nastartoval a cca po třech minutách to chciplo a od tě doby nic. Čerpadlo běží a řekl bych že aš moc. Zkoušel jsem i jinej karabec a pořát stejný snahu má ale nechytne přitom jiskru dává
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nestartuje

Příspěvek od oldoss »

Ked dava iskru tak problem bude v dodavke paliva. Kontrola vstrekov a vsetkych tychto veci okolo by nezaskodila...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
Tony56
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 23 čer 2007, 21:12
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nestartuje

Příspěvek od Tony56 »

Zdravím
mám problém že auto mi chcíplo při jízdě po dálnici a od té doby už nechtělo naskočit, bylo to při velkém lijáku. Následovala výměna svíček a zapalovacích kabelů, vyčištění tělesa škrtící klapky, ale pořád nic, celou dobu to ani neškytlo. Potom kontrola dodávky paliva - odpojil jsem přívodní hadici od škrtící klapky a zapl zapalování a čerpadlo normálně natlakovalo a naplnilo mi skleničku benzínu takže taky ok. Pak jsem šel po vtřikách (mám punto mk1 1,2 MPi 54kw) a když jsem odpojil konektro od prvního vstřiku a zkusil nastartovat tak auto chytlo na 3 válce, ale po chvíli chcíplo.
Takže potřebuju rady.
Myslíte že je špatný vstřikovač prvního válce?
Nebo chyba v řídící jednotce popřípadě v něčem jiném?
Díky za rady
pamigo
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 30 říj 2011, 19:08
Bydliště: Most

Re: Nestartuje

Příspěvek od pamigo »

Tak nakonec to byl ten řemen. Byl přeskočený o tři zuby.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“