Mk1 prahy

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Mk1 prahy

Příspěvek od djblacktiger »

zdravím, kde by se daly prosím sehnat prahy? nebo alespoň levý... po zimě mi z prahu zbyl papír, který promáčknu prstem :-D, našel jsem nějakou stránku, ale chci vědět názor z jiné strany...
Tady je odkaz: http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/54 ... -09-99.htm
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mk1 prahy

Příspěvek od peta.smolik »

Copak vo to prahy koupíš za pusu ALE!!! A těch ale je hodně... Vloni sem prahy dělal tak vím, napřed sem myslel že je prostě odříznu hlava nehlava a navařím nový, zhnilý místa se střídaly se zdravýma. Posléze sem do nich šel drátovkou a vybrousil zhnilý místa ono to pak nebylo celkově zas tak strašný pak sem se dostal i na příčný výztuhy a spodní lemy, koupil sem si pásy 2mm silnýho plechu a přes známýho sem nechal udělat katoforézní úpravu a pak jsem zavařil některý výztuhy a vybroušený místa, změnil se mi tím profil prahů... Jinak prahy koupíš za pusu a podle ceny to bude i síla použitého plechu od 0,7mm do 1,6mm ale zhruba do ceny 1500kč za kus to bude jen holej plech max. natřenej základovkou bez jakýkoliv ochrany proti rezavění takže životnost těchhle prahů bude na autě někde kolem roku až roku a půl, takže pokud chceš prahy kupovat hledej dražší silnější s katoforézou nebo pozinkem ale bacha ať nekoupíš nejlevnější akorát předražený nebo kup co nejsilnější ale nestříkaný a pozink nebo katoforézu si proveď sám někde PS: pozor obchodníci lžou a nakecaj ti všechno možný i nemožný o úpravách ve snaze prodat
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mk1 prahy

Příspěvek od djblacktiger »

Tak tady jde o to, že levou stranu mám ve stavu rozmočeného kartonu, bez sebemenšího problému udělám díru prstem... naopak pravá strana je čistá jak dětská prdýlka... tak přemýšlím, jestli ten práh nemám jednoduše uříznout celý a navařit nový... :lol:
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mk1 prahy

Příspěvek od Jezdec »

To tak udělej. Pokud koupíš práh tak si ho natři zevnitř barvou kde nebudeš svařovat, navrtej na spodky díry, přes které budeš bodovat a můžeš začít. Jen si ho přiměřať víš kde budeš řezat. To je už na tvojí úvaze. Koupil jsem na punto prahy, natřel, vyvařil a pět let bez problémů. Potom jsem ho prodal tak nevím jak dnes. Je to už nějaká doba (3 roky). Tak hodně štěstí :wink:
Čeká mě to na mojem taky, ale já si je naohýbám v práci sám, nedám 1800 za kus.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“