HELP- Křupání na přední nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Rákosníček
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 črc 2011, 18:15
Bydliště: Jižní morava

Problem - diferencial?

Příspěvek od Rákosníček »

Zdravím, nevím si rady se závadou na 1.7 TD. V rejdu a v tahu se mi ozýval od kola klapavý zvuk (definoval sem to jako klou)
po výměně kloubu se zvuk neozýval cca 100 km a pak se oběvil znovu a silnější po další stovce to začlo dělat i v druhým rejdu a teď to dělá i když na rovině vyletím na horizont.. několikrát sem měnil olej v převodovce a nebyl v něm ani drobeček... mívají tyto motorizace prblemy s difereciálem nebo mi odešly oba vnitřní klouby?
No smoke - no fun!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem - diferencial?

Příspěvek od peta.smolik »

Tak nějak podobně se projevují i vysypaná ložiska horních uložení tlumičů nebo zadní silentbloky ramen a ještě spodní čepy ramen
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Rákosníček
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 črc 2011, 18:15
Bydliště: Jižní morava

Re: Problem - diferencial?

Příspěvek od Rákosníček »

je to pravidelný klepání
No smoke - no fun!!!
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od laco88 »

Zdravim, mne sa na Špuntovi uz nejaky cas idu divne zvuky od predného pravého kolesa. Pri plnom rejde a vo vecsej rychlosti mi tam nieco klepe, nekrupne tam ale to klepe nez nespomalim alebo nevyrovnam kolesa. Bol som teda s autom v servise na kontrole, povedali mi ze to je nejaky cap priamo na ramene a nie ten jak je koleso a tlmic. Odhadovana cena opravy vraj cca 8 az 10 tisic. Odovodnenie výmena oboch ramien kedze ten cap je ich sucastou a nedaju sa vymenit. Mám Punto MK1, rv.97...Jaký na to máte prosím vy názor? Ale je tu niekdo kdo by to dokazal prípadne opravit lacnejsie niekde v CR, idealne okolie Olomouc-Prostejov...Dakujem
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od skybar »

Za tie peniaze?Ja som kúpil ramená na aukre asi za 50€a vymenil som si ich sám s kamošom(dal som mu na pivo15€).Tie svine v servise ťa zoderú z kože.Teda ak to nevieš urobiť sám tak, kamaráta čo sa trocha vyzná za 20- 50€(pivné) nahovoríš aby ti pomohol,nieje to žiadna veda.A to je už iná cena!A ak ti to chrupe pravidelne tak to ramená nebudú!
Naposledy upravil(a) skybar dne 29 dub 2012, 20:33, celkem upraveno 1 x.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od laco88 »

Tak tvoja cena je samozrejme lepsia ako ta co mi ponukali, nic menej nemam priestory na demontáž ramien a po pravde ani moc neviem ako to spravit, jako rozobrat by som to rozobral ale sa obavam ze by som to mozno uz neposkladal spravne, neni tu nejaky navod na rozobranie prednej nápravy?
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od skybar »

Máš digitál?Asi hej tak čoho sa bojíš,oči sa boja a ruky zrobia,tam nieje v podstate čo pokaziť ak nie si celkom ľavý.
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/fiat.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od laco88 »

Velke dakujem, ten návod sa isto hodi ku všetkemu. No nič menej sa chcem spýtat, ty si mal tiež proplem s pravidelním klepaním predného kolesa v rejdu a v nejakej rychlosti? Ak ano a bolo to iba v jednom kolese menil si obe ramená či len jedno?
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
marky555
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 kvě 2012, 22:39

trasenie brzdoveho pedalu Fiat punto sporting r.v 2001

Příspěvek od marky555 »

zdravim nevie mi niekto poradiť ked dobrzdujem pri vyššej rychlosti cca okolo 100km za hodinu mi začne triasť alebo citim vibracie v pedale neviem mechanik mi vravel že v predu by trebalo aj vymeniť silenbloky na ramene mam tam 17-tky kolesa môže to byť aj tym že silenbloky nesplnaju svoj učel a preto to trasie ? v predu su nove brzdy cca asi 1.5 roka brzdy ATE , zadne bubny su stiahnute na sustruhu , a kotuč je krasne ošuchany žiadne ryhy .. neviem čo s tym poradte dik..
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od intel_sk »

ahoj tak ja by som sa zameral na napravu....alebo kotuce budes mat krive nerovne
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od skybar »

Najprv premeraj kotúče na hádzavosť,alebo pozri či tam nemáš hrdzu,stačí ak je na okraji styčnej plochy s doštičkami a už to trasie,aspoň mne to tak robilo kým som to neošmirgľoval.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
Rákosníček
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 črc 2011, 18:15
Bydliště: Jižní morava

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od Rákosníček »

koupil sem čepy řízení a ramena tak sem zvědavej esli to pomuže
No smoke - no fun!!!
David1.1
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 zář 2012, 07:22

Re: HELP- Křupání na přední nápravě

Příspěvek od David1.1 »

Reno píše:Nazdar,ak môžem pridať môj poznatok,tak ja som tento problém s dutým pukaním práve úspešne doriešil. V 1rade som menil horné uloženie-nepomohlo. Potom som sa zameral na homokineťák a je to tu:ľavý vonkajší klb bol totálka vytečený z vazeliny-manžeta pretrhnutá a bohvie koľko som jazdil so suchým klbom,tak som ho dal vymeniť nejaký GLO Italia a cena 36 ečiek a konečne nastalo ticho. Chcem tým povedať,že nie vždy je to jednoznačne to uloženie,ba v opačnom prípade to je len to uloženie a práve preto som sa rozhodol na to ísť vyločovacou metodou-tá ma ešte nesklamala. Držím vám všetkým palce,aby sa aj vám podarilo toto hrozné pukanie odstrániť.
Ahoj, já mam ten samý problem horní uloženi na prave straně je napraskle je videt prasklina, taky mi to jakoby krupe pri toceni volantem,jeden znamej mi rek ze se to musi menit cely i stlumicem je to pravda? a vcera jsem zjistil ze levy kloub u prevodovky je mokry od oleje nebo od neceho prosim o radu jestli to vymenit nebo to muže byt olej od motora? protoze mi trochu tece olej ale pochybuju ze by se dostal az tam..
Emcik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2009, 20:43

Re: Problem - diferencial?

Příspěvek od Emcik »

peta.smolik píše:Tak nějak podobně se projevují i vysypaná ložiska horních uložení tlumičů nebo zadní silentbloky ramen a ještě spodní čepy ramen
Potvrdzujem. Mal som podobny problem s klepanim na lavej strane akokeby pod volantom. Pred rokom sa menilo horne ulozenie tlmicov (bolo znicene to lozisko) a spodne capy ramien a prestalo to.

Teraz po roku sa objavilo klepanie na lavej strane znova, ale znelo to ako lupnutie pri pohynani a plnom rejde alebo pri prejazde nerovnosti v zakrute. Vymenili sa tlmice (uz bolo treba) a najma zadne silentbloky ramien a silentblok stabilizatora. Uvidime ako dlho to vydrzi :) .
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“