Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od Negotiator »

Dobry den,
mam moznost se stat novym majitelem Cromy r.v. 2007 ,1,9JTD multijet kuže + panorama, najeto 160tk, ale s automatem a to je vec, kterou si nejsem uplne jist.
Takze bych se potreboval zeptat, jak jste spokojeni s automatem v tomto voze. Eventualne ceny oprav atd....

Dekuji za odpovedi
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Reklama
 

cajoch99
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2012, 17:01

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od cajoch99 »

Ahoj
Stojím před podobnou volbou jako ty - jenže já nutně potřebuju auto s automatem. Automat v Cromě je Aisin, viz http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC" onclick="window.open(this.href);return false;, stejná skříň je ve francouzích, ve fordech, ve volvech...netřeba se bát. Jel sem ve dvou Cromách s automatem a u obou bez problémů....není to sportvní skříň, spíš na komfort, jako ostatně celé auto....repas na převodovku by měl vyjít na cca 25 000, což jde...ale neslyšel jsem o rozbitým automatu v Cromě, narozdíl od vysypaných manuálů...takže tak..
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od Negotiator »

Sportovnich jizd jsem si jiz uzil dost. Ja na Cromu narazil nahodou, puvodne jsem o ni nepremyslel. Po precteni ruznych recenzi (ENG,DE,CZ) jsem se temer pro toto auto rozhodnul. Navic se mi naskytla nabidka k jeho koupi.

Diky za odpovedi ohledne automatu
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
cajoch99
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2012, 17:01

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od cajoch99 »

Negotiator píše:Sportovnich jizd jsem si jiz uzil dost. Ja na Cromu narazil nahodou, puvodne jsem o ni nepremyslel. Po precteni ruznych recenzi (ENG,DE,CZ) jsem se temer pro toto auto rozhodnul. Navic se mi naskytla nabidka k jeho koupi.

Diky za odpovedi ohledne automatu

...tak to je stejná story i u mě..taky sem ani nevěděl že Croma existuje, ale to auto mě pohodlím dostalo....jak už jsem psal jel sem ve dvou Cromách s automatem, z toho ta jedna byla stočená paštika s r.v. 2005 - tj jedna z prvních týhle generace...auto ani nevrzlo a převodovka řadila jak měla...byl sem překvapenej. Ta druhá byla soukromá jednoho člena Fiat fóra...ta byla samo ve dobrým stavu, opečovaná...jela parádně, převodovka dělala co měla....prostě, já do toho du...:-)



Já čekám až mi přivezou Cromu z Itálie....
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od Negotiator »

jj....taky asi koupim kousek z IT. Ale jeste uvidime, zitra me ceka poradne svezenicko a pak dohadovani o cene :-)
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od Negotiator »

Tak jsem se dnes byl projet....svezeni paradni, vuz krasny, ale cena 190 000 kc byla na muj vkus hodne - tedy vuci tomu, na jakych cenach se u nas Cromy pohybuji. Je to sice v plne vybave (a to opravdu all in), ale hned by pribyla dalsi investice, protoze na nynejsich 18 kolech jsou zimaky - coz je hned 20 000kc navic a nasly by se i nejake dalsi mouchy. Sedadlo ridice ma popraskanou kuzi na operadle (asi 10cm dlouha prasklina).
Pro cloveka, ktery chce pouze kuzi a panorama a full vybavu ano. Ja jsem clovek, co treba kuzi ozeli a panoramu take (i kdyz je to pekna vec).
Psan byl i perletovy lak, ale ten ja nepoznam (tedy pokud to neni jen vysoky lesk).

Takze budu hledat a patrat dale.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
cajoch99
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2012, 17:01

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od cajoch99 »

Negotiator píše:Tak jsem se dnes byl projet....svezeni paradni, vuz krasny, ale cena 190 000 kc byla na muj vkus hodne - tedy vuci tomu, na jakych cenach se u nas Cromy pohybuji. Je to sice v plne vybave (a to opravdu all in), ale hned by pribyla dalsi investice, protoze na nynejsich 18 kolech jsou zimaky - coz je hned 20 000kc navic a nasly by se i nejake dalsi mouchy. Sedadlo ridice ma popraskanou kuzi na operadle (asi 10cm dlouha prasklina).
Pro cloveka, ktery chce pouze kuzi a panorama a full vybavu ano. Ja jsem clovek, co treba kuzi ozeli a panoramu take (i kdyz je to pekna vec).
Psan byl i perletovy lak, ale ten ja nepoznam (tedy pokud to neni jen vysoky lesk).

Takze budu hledat a patrat dale.
Vysokou výbavu mají skoro všechny Cromy, krom 1.9 /88 kw...takže pokud netrváš na kůži a tak je aut na výběr hafo...bohužel, tady auta co sou v CZ sou všecky na kšeft a podle toho to vypadá...BTW jel sem ve stočený Cromě (viz výše) v automatu a ta stála 105 000...na projetí jí nebylo nic...prostě já si v CZ nevybral a nechám si dovýzt, u tohohle auta je momentální stav velmi důležitej....

BTW, tu panoramu sem viděl na jednou cizím fóru vysypanou....frajer tam psal že najednou sklo prasklo a bylo to.... takže panoramuj raděj ne...


jo a ještě...v kůži s panoramou bejvá nejčatěj motor 2.4 200 KW - ten víc žere a taky díky masivnímu krouťáku víc unavuje tu převodovku...pokud nejsi závodník, doporučuju těch 110 kw to chci já, příde mi to akorát...
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Croma 2007 1,9JTD multijet - automat --> ANO ci NE?

Příspěvek od Lukyman »

Kde si četl to s vysypanou panoramou? Já to ještě nikde nečetl. Ani u jiných vozů jsem se s tím nesetkal.
Každopádně automatická převodovka pro 1.9 a 2.4 jsou stejný a jsou stavěný na 440Nm. Takže s krouťákem co má 2.4 (147kw ne 200kw) 400Nm nemá problém. Dokonce je na moje.auto.cz týpek co si přečipoval na 190kw (krouťák teď nevím) a převodovka drží. U převodovky je důležitější její údržba než vyšší kroutící moment.
Jinak určitě 2.4 žere víc (přece jenom je to o 1/5 větší motor - takže adekvátně o 1/5 větší spotřeba :twisted: ). Takže kdo hledí na spotřebu určitě 1.9 110kw. Kdo chce ještě levnější provoz, tak 1.9 88kw (má o 8 ventilů méně :D a nemá třeba swirl klapky a některé ani dpf).
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
Odpovědět

Zpět na „Croma“