problem z motorom - aditivum

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

zdravim ludkovia niektory ste ovela vacsi odbornici ohladom elektro a motorov ako ja preto potrebujem niaku radu kam sa posunut v mojom problem
kupil som si aditivum do paliva http://www.pro-tec-slovakia.sk/produkty ... ne_cleaner nalial som to do skoro prazdnej nadrze a zalial asi 30-35 litrami benzinu 95 z OMV potom som nasledne nato isiel do trnavy cca 140km po asi 30-40 km som zistil ze auto my slape na 5 rychlostnom stupni na 3900 otackach a maximalka 140 takze nevedel som co sa deje ale dosiel som do trnavy cakal som tam hodinu a pol a potom som nastartoval mam sportovy vyfuk ale to ako auto hucalo bolo neskutocne opisal my som to k WRC auto proste isiel z toho auta taky kovovy zvuk a zdalo sa my ze stratilo to aj na vykone zase som sa 140 km dokotulal domov na 3900 otackach plyn na podlahe a maximalne 140 km za hodinu na druhy den som isiel do predajne opisal moj problem a oni my povedali ze mozem mam z toho zanesene sviecky palivove cerpadlo alebo vstrekovace tak som prisiel domov vymenil sviecky za nove a NIC tak som vysroboval cerpadlo palivove cele vycistil hadicky prefukol a furt to iste - strekovace som este nerozoberal lebo to sa bojim robit ale co moje dalsie zistenia ze auto ma taky nekludny volno beh niekedy to ide pekne vpohode inokedy ako keby ho dusilo alebo sem tam dokonca otacky trocha samy od seba stupnu ako keby ste jemno pridali plyn pozeral som cely vyfuk vsetko je nove aj koncovy tlmic aj stredovy takze dierave to nemam ze by to chytalo vzduch posledna nadej moja bola diagnostika na fiat ecuscan my vyhodilo len jednu chybu a napisalo my ze
chyba P0170 silny signal ulozena kontrolka aktivovana - ziadna kontrolka my nikde nesvieti na palubovke
popis chyby
Fuel Trim Malfunction - Bank1
duvodem chyby je ze jednotka ziskala velmi vysoky signal z cidla . chyba neni v sucasnosti zistena ale je ulozena chybu vymazte a sledujte ci sa znova neobjavi . kontrolka bola aktivovana
som z toho debil keby aspon viem aka to je chyba -- tak blby som neni viem ze fuel je palivo
one world, one dream, one car
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od oldoss »

Ja sa ta spytam, ze naco si to tam daval?? Nevravim, ze tieto cistice su zle ale su dobre ked ich tam davas pokial mas motor od novoty. Moj tip, ze pustilo ti to nejaky sajrajt a ten ti zasral vstreky a cele to zacalo blbnut kvoli tomuto akoze aditivu... To samostatne pridavanie a uberanie robi podla mna RJ aby motor nezhasol resp. sa s nim chuda trapi kvoli tej blbosti co si tam dal.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

no sak to ja viem ze je niekde problem s tym aditivum ale neviem kde inak auto je 1,2 8v 2005 punto mk2b
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od laco88 »

Myslim ze to budou vstriky, mel sem ten samej problem, vstrikovani v prdeli, necistil sem ho ale rovnou vymenil z MK1 1.2...chyba odstranena i bez pouziti diagnostiky...auto taky pred tim nemelo zadnej tah, jelo jako kdyby jenom na dva valce, dusilo se a za jizdy cukalo a chcipalo tedy sem ho musel drzet pod plynem...pak se mi jeste 3 a 4 valec naplnil olejem ale to uz nevim jestli to melo neco s tim spolecneho.

P.S.: Ja nejdrive natankoval asi cca 42l benzinu z OMV carera95 a pak tam nalil tady ten pripravek...
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

dat tie streky vymenit viem ze neni zly napad zobrat z buracky druhe ale podla mna tie streky musia vydrzat dost dlho nato aby sa posraly jednym aditivom podla mna je to len niekde trocha upchane alebo nieco podobne rozmyslal som to dat odtestovat na fiat ecu scan alebo inej diagnostike a tam by ti malo vyhodit aj graf len neviem ako sa s tym robi a podla mna ked ti ukaze graf a hodnoty s tym spojene vies ci strekovac ide alebo nejde alebo ide len na 50 percent ono to auto samo o sebe nieze netaha ono taha ale proste serema to ze ked tam dat 5 tak to ide len to 3900 otaciek
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
feldino
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 275
Registrován: 21 led 2006, 20:42
Bydliště: Nemšová (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od feldino »

Kamarat nieco podobne dal do nafty nie sice Fiat ale auto ostalo po par km nepojazdne. Precistoval som s nim vsetky trubky, cerpadlo musel dat tiez precistit. Potom islo auto jedna basen.
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od Toti »

A palivový filter si tiež vymenil, ked si menil aj sviečky ? to by bolo prvé čo by som skúsil, lebo kopa takýchto aditív rozpustí sajrajt v nádrži a pripchá palivový filter. Mne sa tiež podobný problém už stal s aditívom, síce ja mám diesel ale po výmene filtra to išlo bezproblemov potom. A je to pár eurová záležitosť takže za skúšku to vždy stojí :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

lenze palivovy filter je na palivovom cerpadle to je take male sitecko asi 3cm priemer a mal som to vytiahnute a ocistil som to ale nevyzeralo to ze by to bolo zasrane este ma napadlo mam suseda ma dobru diagnostiku a chcel som dat odtestovat vstrekovace ci su neni pripchate ale potreboval by som vediet ake maju mat hodnoty neviete kde by som to nasiel
one world, one dream, one car
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od hanzs »

kovvalsky: vstřikovače se diagnostikovat přes PC pokud vím nedají. Proto se vozí do servisu a dávají na stolici. JTD motory už určitou diagnostiku vstřiků mají, jinak ne.
Jinak chyba P0170 znamená, že RJ nedokázala uregulovat poměr směsi. Akorát se ve FESu nedá poznat kdy byla zapsána, takže ji tam můžeš mít už leta. Proto se tam radí smazat a projet znova.

Jinak teda celý palivový čerpadlo si měl venku a je ok?
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

No nikdy nevies ci je ok vybral som ho rozobral cistil a zlozul naspet a sak taha to normalne benzin aj ked som to dal testovat cez diagnostiku aj to sitko sak nebolo niako zasrane akurat vcera som si dal stiahnut moju mapu z RJ a rozmyslam ze si ju dam upravit a znova ju tam nahram upravenu aj zo zvysenim vykonu asi o desat koni ale to este neviem stale mam ten zasraty benzin v nadrzi ale cez vikend by som to mal vyvozit tak pojdem natankovat normalny benzin aspon pol nadrze a uvidime
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

a inak sak palivovy filter myslite to sitko na palivovom cerpadle nie? sak na 1,2 mk2 neni iny palivovy filter alebo sa mylim
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od Toti »

Tak ja neviem, ja som mal vždy len diesle a tam je filter samozrejmosť. Ale aj benziňáky maju taký malý filter čo je len napichnutý na hadičke, ale nebudem sa hádať že nie, len mi to príde divné aby tam nebol palivový filter ale iba sitko v nadrži.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od hanzs »

Ad palivový filtr - moderní benz. fiaty mají jen ten na čerpadle, klasiku na hadičce už nemají.
Ad úprava software - nedoporučuju, u atm. benzínů to nejde - často přidají 3 koně a spotřeba stoupne o 20%...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od kovvalsky »

no takze dneska som podctivo isiel vyjazdit benzin sak coze za 20 euri sa vozit po dialnici hore dole to je nic natankoval som shell V-power 95 chcel som 100 oktanovy ale nemali no jedine po odjazdeni asi 30 km na shell som nepoznal niake batatelne vysledky jedine sa my tak zda ze motor ide plynulejsie ale na tej 5 to ide stale len tych 3900 otaciek maximum 4000 a to ma sere lebo na 1,2,3,4 to ide vpohode aj ked sa my zda ako keby to nemalo trocha vykon ale zase neni to nic hrozostrasne
otazka- nemoze byt niako ten motor bloknuty riadiacov jednotkou sak my to pride blbost aby na kazdej rychlosti slapal a na 5 da 3900 a ani sa nehne
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: problem z motorom - aditivum

Příspěvek od laco88 »

kovvalsky píše:no takze dneska som podctivo isiel vyjazdit benzin sak coze za 20 euri sa vozit po dialnici hore dole to je nic natankoval som shell V-power 95 chcel som 100 oktanovy ale nemali no jedine po odjazdeni asi 30 km na shell som nepoznal niake batatelne vysledky jedine sa my tak zda ze motor ide plynulejsie ale na tej 5 to ide stale len tych 3900 otaciek maximum 4000 a to ma sere lebo na 1,2,3,4 to ide vpohode aj ked sa my zda ako keby to nemalo trocha vykon ale zase neni to nic hrozostrasne
otazka- nemoze byt niako ten motor bloknuty riadiacov jednotkou sak my to pride blbost aby na kazdej rychlosti slapal a na 5 da 3900 a ani sa nehne
Ak by to bol obmezovač by si to poznal, ak tomu tlačíš v 5 na 3900otačok a dalej sa nehne tak je problem niekde inde...na iných rýchlostiach to v pohode vytláčí vysoké otáčky??? Nemáš zasraný vzduchoví filter od oleja? Mne sa tato chyba prejavila aj takto.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“