Klimatizace - nefachá

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
slt
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011, 20:02
Kontaktovat uživatele:

Klimatizace - nefachá

Příspěvek od slt »

Ahoj chlapci,

koupil jsem šPunto a doma jsem zjistil že klimatizace neklimatizuje.
Zajel jsem do servisu, napíchli to na přístroj a řekli mi že je uplně prázdná. Udělali test těsnosti - OK, tak ji napustili, během napouštění mi řekl ať klimu zapnu a divně do tý mašiny koukal... po chvilce řek, že je vše ok, já zaplatil a jel domu. (je možný že by tam nic nenapustil, kdyby byl nefunkční kompresor?? )

Po cestě domu jsem klimu vyzkoušel, ale znova nic, tak jsem v klidu na parkovišti klimu zapnul, ale nic jsem nepozoroval, žádná změna otáček motoru nic.

Koukal jsem na pojistku, ta je ok. Zkoušel jsem vyměnit rele u pojistek u baterky, taky nic.

Nevítě co s tim? Jak třeba proměřit jestli jde do kompresoru elektrika, nebo žeby špatněj kompresor?

V servisu po telefonu mi řekli, že mi to prostě do druhýho dne někde uteklo a teď na mě nemaj čas, nejdřív za týden...
FIAT Punto 1.2 16V 5D HLX r.v.2001 (mk2)
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od oldoss »

Tak na otackach motoru sa to moc zbadat neda ci zaplo klimu alebo nie.
Neviem vsak nastartuj auto a na mieste zapni klimu vetrak v motore by sa mal roztocit na druhy stupen cize to musi byt pocut a tiez by si mal pocut take "kovove cvaknutie" to znaci, ze sa zapol kompresor klimy. Pokial nie chyba moze byt tam resp. skusil by som iny servis kde pracuju s klimou lebo tam ten pan podla tvojho opisu je rad, ze je rad... Chyb tam moze byt viacero, elmag spojka, kompresor atd... Chce to fakt nejakeho lepsieho fachmana na tieto veci, alebo pokial mas blok od toho tak chod to reklamovat.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
slt
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011, 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od slt »

A neví někdo co, kde a jak proměřit, abych zjistil jestli jde elektrika do kompresoru?
FIAT Punto 1.2 16V 5D HLX r.v.2001 (mk2)
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od Azri »

mne to nenaskocilo ked som tam nemal tlak. tiez tam mam asi netesnost lebo ked som to dal naplnit tak to fungovalo a po 3 dnoch zase nic :(
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od oldoss »

Chlapi fakt s tym behnite za niekym co sa tomu vyzna. Doma v garazi toho moc nenamerame...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
slt
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011, 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od slt »

Hned po naplnění jsem to nezkoušel, ale druhý den ráno mi nešla.

Škoušel jsem na hulváta odšroubovat ten plnící ventil a máčknout na něj šroubovákem jestli si to ufoukne a tlak se tam zdá bejt hodně velkej :lol:
FIAT Punto 1.2 16V 5D HLX r.v.2001 (mk2)
Uživatelský avatar
slt
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011, 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od slt »

Tak dneska návštěva servisu, po měsící od naplnění tam bylo 280g z původních 550g na kterých to plnil.

Natlakoval to...mašina zase napsala test těsnosti OK, prohlídli sme to pod UV světlem a nic sme nenašli.

Zkoušeli sme klimu zapnout a proměřit konektor napájení na kompresoru a nejde do něj šťáva, v čem by mohli bejt problém?
Nějaký to čidlo tlaku, nebo v kabině přepínací kolečko nějakej špatnej kontakt? :cry:
FIAT Punto 1.2 16V 5D HLX r.v.2001 (mk2)
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od Jezdec »

Každopádně na otáčkách to poznat musíš, po zapnutí klimatizace se otáčky zvýší, nevěřím že fiat je jediné auto které to nedělá. Musíš jít po drátu, proměř si jestli ti jde šťáva na tlačítko v kabině, na jakou je to pojistku. Příčin může být víc.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od oldoss »

No neviem prečo by sa mali zvýšiť otáčky. Ja osobne vždy keď zapínam klímu tak nikdy nič nespozorujem akurát keď vystúpim z auta a dochladzuje vetrák iba podla toho inak nič. A tiež ani na jednom aute čo malo klímu som to nevidel jak na automatickej tak na obyčajnej mechanickej....
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od Jezdec »

Já to tak mám u sonáty, mladý u marei, kolega u meganu, soused u ochcávky. Tak máme asi blbé auta, a na čem je to taky poznat je na výkonu. Po zapnutí klimy spadne výkon o nějaký kw dolů
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: Klimatizace - nefachá

Příspěvek od Azri »

podobna skusenost ako Jezdec. po zapnuti klimatizacie citit/pocut rozdiel vo vykone motora, akoby sa "spomalil"

robi to na

fiat brava 1998
punto mk2 2002
grande punto 2005
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“