vrzganie spojkoveho pedalu

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od hasky28 »

taktiez som prevrtal plast, injekconu striekackou tam natlacil olej, ale tiez mi ho vytlacovalo spät...vrzga stale, sice o trosku menej ale stale...este dufam, ze sa to casom rozchodi...nic ine mi uz asi neostava :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

milankos512 píše:dnes som to tiež navrtal nastriekal WD40 , natlačil vazelinu ale vrzga stále :cry: je to síce menej ale furt rovnako a všetko čo som tam tlačil a striekal vytláčalo a vystrekovalo von a umelinu som prevŕtal na beton lebo už som cítil náraz na ten valček takže umelinu som prevŕtal isto ...neviem fakt premazal som aj iné časti kde to mohlo vrzgotať ale furt tak už nevime ...štuple do uší asi kúpim aj ostatnej posádke auta :lol:
Zkus ještě toto: na vrtáku kterým jsi to vrtal trochu zabruš špičku a vrtni znovu do té dírky a tím se konec té dírky v plastu zvětší a nakápni tam hustší olej,dobře maže i olej na jízdní kola a šicí stroje. VD nic moc to je spíš konzervační olej.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od milankos512 »

Jaroslav1 píše:
milankos512 píše:dnes som to tiež navrtal nastriekal WD40 , natlačil vazelinu ale vrzga stále :cry: je to síce menej ale furt rovnako a všetko čo som tam tlačil a striekal vytláčalo a vystrekovalo von a umelinu som prevŕtal na beton lebo už som cítil náraz na ten valček takže umelinu som prevŕtal isto ...neviem fakt premazal som aj iné časti kde to mohlo vrzgotať ale furt tak už nevime ...štuple do uší asi kúpim aj ostatnej posádke auta :lol:
Zkus ještě toto: na vrtáku kterým jsi to vrtal trochu zabruš špičku a vrtni znovu do té dírky a tím se konec té dírky v plastu zvětší a nakápni tam hustší olej,dobře maže i olej na jízdní kola a šicí stroje. VD nic moc to je spíš konzervační olej.
ako píšem natlačil alebo teda snažil som sa do toho natlačiť aj vazelínu čo je dosť tuhé ale ako som to tam tlačil tak to všetko tlačilo von ...
Punto 1.2 16V 59kw
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jezdec »

Já jsem tam natlačil injekční stříkačkou olej, párkrát pomačkal, znovu a opravdu mám pokoj. A to jsem tam stříkl vyjetý, sice trochu černý ale maže :lol:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od milankos512 »

Jezdec píše:Já jsem tam natlačil injekční stříkačkou olej, párkrát pomačkal, znovu a opravdu mám pokoj. A to jsem tam stříkl vyjetý, sice trochu černý ale maže :lol:
mám pocit že to vŕzga aj inde ako len tam ako to vŕganie trošku povolilo keď som to premazal to áno ...ale nezmizlo to ...a keď som priložil prst k tomu piestiku ktorý stláča pedál ale už smerom k motorovej časti kde je aj tá manžetka malá tak tam sm cítil že to vrzga tak som ju povytiahol a natlačil som tam tú vazelínu ..trošku povolilo ale vrzgal stále ...jebem na to :lol:
Punto 1.2 16V 59kw
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jezdec »

milankos512 píše:
Jezdec píše:Já jsem tam natlačil injekční stříkačkou olej, párkrát pomačkal, znovu a opravdu mám pokoj. A to jsem tam stříkl vyjetý, sice trochu černý ale maže :lol:
mám pocit že to vŕzga aj inde ako len tam ako to vŕganie trošku povolilo keď som to premazal to áno ...ale nezmizlo to ...a keď som priložil prst k tomu piestiku ktorý stláča pedál ale už smerom k motorovej časti kde je aj tá manžetka malá tak tam sm cítil že to vrzga tak som ju povytiahol a natlačil som tam tú vazelínu ..trošku povolilo ale vrzgal stále ...jebem na to :lol:
Taky jedna z možností, skus ještě na tu tyčku nastříkat nějaký olej, třeba wd-čko a párkrát sešlápni. Udělal jsem to několikrát, potom tu dírku a mám klid. Lezlo to totiž na nervy čím dál víc :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od milankos512 »

Jezdec píše:
milankos512 píše:
Jezdec píše:Já jsem tam natlačil injekční stříkačkou olej, párkrát pomačkal, znovu a opravdu mám pokoj. A to jsem tam stříkl vyjetý, sice trochu černý ale maže :lol:
mám pocit že to vŕzga aj inde ako len tam ako to vŕganie trošku povolilo keď som to premazal to áno ...ale nezmizlo to ...a keď som priložil prst k tomu piestiku ktorý stláča pedál ale už smerom k motorovej časti kde je aj tá manžetka malá tak tam sm cítil že to vrzga tak som ju povytiahol a natlačil som tam tú vazelínu ..trošku povolilo ale vrzgal stále ...jebem na to :lol:
Taky jedna z možností, skus ještě na tu tyčku nastříkat nějaký olej, třeba wd-čko a párkrát sešlápni. Udělal jsem to několikrát, potom tu dírku a mám klid. Lezlo to totiž na nervy čím dál víc :wink:
tak tomu ver otrava ...teraz to vŕzga o veľa menej už len tak písknutie občas :lol: som spokojný celko muvidíme do kedy :)
Punto 1.2 16V 59kw
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od hasky28 »

Odporucal by som uz nikomu nevrtat, ak sa nechce niekto prevrtat az tak ako ja...a to prevrtat hlavny spojkovy valec, a tak zapricinit vyliatie celej brzdovej kvapaliny do interieru vozidla...
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jezdec »

Tak to teda nevím, ale tlačil jsem dost a úplně v pohodě.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

hasky28 píše:Odporucal by som uz nikomu nevrtat, ak sa nechce niekto prevrtat az tak ako ja...a to prevrtat hlavny spojkovy valec, a tak zapricinit vyliatie celej brzdovej kvapaliny do interieru vozidla...
Prosím-tě nebuď tady směšný,kde jsi to člověče vrtal? :roll: Má se provrtat jen plastový pedál(už jsi se zde na to ptal) který je asi 5 mm silný a kolmo na pedál. Aby jsi provrtal hlavní (hydraulický) válec tak by jsi tam musel narvat celý vrták a vrtat souběžně s tyčkou .No hlava mi to nebere. :( Na spojkovým pedálu je to vypouklé a tam se opírá ta tyčka a tam to vrže když jsou velký tepla. :wink:
Přílohy
SPOJK_PED01.JPG
SPOJK_PED01.JPG (38.3 KiB) Zobrazeno 3711 x
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

hasky28 píše:taktiez som prevrtal plast, injekconu striekackou tam natlacil olej, ale tiez mi ho vytlacovalo spät...vrzga stale, sice o trosku menej ale stale...este dufam, ze sa to casom rozchodi...nic ine mi uz asi neostava :?
to hasky 28.tak proč píšeš takový nesmysl ,že jsi provrtal hlavní spojkový válec, ten je odhadem asi 20cm od spojkovýho pedálu :) aprýl už je dávno pryč už je august.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od hasky28 »

tak mi neverte ak nechcete...napisal som len to co sa stalo mne...3mm vrtak, vrtal som na presne tom mieste ako je vyznacene na obrazku a taktiez iba cez ten plast...oprava vo fiate 95,5 € pretoze som potreboval auto promnte...prekenujem vam fakturu aby ste verili? :)
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

hasky28 píše:tak mi neverte ak nechcete...napisal som len to co sa stalo mne...3mm vrtak, vrtal som na presne tom mieste ako je vyznacene na obrazku a taktiez iba cez ten plast...oprava vo fiate 95,5 € pretoze som potreboval auto promnte...prekenujem vam fakturu aby ste verili? :)
Zdravím,fakturu nemusíš kopírovat,mě by velice zajímala fotografie toho provrtanýho hlavního spojkovýho válce jak jsi zde uvedl. Vyměněné díly by ti měli doložit. V místě kde jsi měl vrtat,tak pod tím plastem je kovová kulička asi 1cm v průměru s tyčkou která je asi 10cm dlouhá a zasunutá do hl,sp.válce zakrytá prachovkou. Uvádíš 24 července provrtání pouze plast.pedálu a až 31 července jsi napsal provrtání hl.sp.válce? Doufám že napíšeš že jsi dříve neměl čas (varovat) před vrtáním. Prosím dej sem foto toho provrtanýho válce to mě velice zajímá. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od hasky28 »

Foto prevrtaneho valca, ktory mi vymenili bohuzial nemam...diel som nechal v servise...mozem dat foto spojkoveho pedala, s miestom na ktorom som vrtal. Mas pravdu s tymi dnami kedy som tu pisal svoje postrehy. Prvy krat ked som to prevrtal a namazal, tak mi to nepomohlo preto som sa pytal ci staci prevrtat iba ten plast. Fakt neviem co sa stalo, ale ked som druhy krat zavrtal do povodneho miesta tak som prevrtal valec a vytiekla mi na gumovu rohoz cela brzdova kvapalina...este perlicka, ani po vymene spojkoveho valca vrzganie neprestalo...
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím hasky 28,stále to nechápu protože místo kde se mělo vrtat není žádná kapalina ,ta je až v motorovém prostoru. Dávám sem upravený snímek jak to u Mk 2 je tak mi na tom označ kde jsi ten válec mohl provrtat aby vytekla brzd.kapalina. Je chyba že jsi nepožádal o ten provrtaný válec jak ti někdo v opravně řekl.(tušil jsem to).Foto kde jsi vrtal by to vyjasnilo. Co vím tak vždy je ten válec ovládán tyčkou a vzdálen od pedálu aby tam byl krok při sešlápnutí pedálu.
Přílohy
možné místo vrzání spoj.pedálu.JPG
možné místo vrzání spoj.pedálu.JPG (35.91 KiB) Zobrazeno 3661 x
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“