digitalne hodiny na mk1

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od Karol »

Zohnal som "overhead panel" s digitalnymi hodinami, osvetlenim kabiny a citacim svetlom, uz to mam aj zapojene, funguje to bezchybne, ale jedna vec mi nejde do hlavy. Tie digitalne hodiny maju 4 vyvody, je to kostra, trvaly +, spinany + spinacou skrinkou a podsvietenie. Z toho mi napadlo, ze by sa to asi malo chovat nasledovne : Na displeji sa nic nezobrazuje, ale hodiny v pozadi pracuju. Ked zapnem klucik, tak sa zobrazi na hodinach cas, ked zapnem svetla, tak sa zapne podsvietenie. Ono sa to vsak chova tak, ze cas sa na displeji zobrazuje stale bez ohladu na zapnute zapalovanie. Tym ale nechapem zmysel toho spinaneho +. Ako by tam bol jeden kabel navyse. Zapojene to mam presne rovnako ako auto z ktoreho som to kuchal (aj s kablami ). Dokonca to ciastocne aj sedi so schemami eletkroinstalacie z knihy.

Chcem sa spytat, ako sa to chova tym, co tie hodiny maju od vyroby namontovane ? Zobrazuju cas stale ?

Vopred dik za info
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Reklama
 

Mike
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012, 08:25

Re: digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od Mike »

ahoj,
čas se zobrazuje stále, při rozsvícených světlech svítí i podsvícení hodin :-)
Fiat Punto SX 75, r.v. 1995, červená metalíza
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od PuntoRacer »

hodiny mi bezia stale,a podsvietenie sa mi zapne po otoceni klucika,bez ohladu na to,ci svetla svietia,alebo nie
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od Karol »

No to ma asi kazdy zapojene inak. Sranda, su to ale taliani ti taliani :)

Tak ale aspon ma tesi, ze aj niekomu inemu to funguje presne tym istym sposobom ako mne. Stale mi ale nejde do hlavy ten jeden kabel ktory je tam zjavne zbytocny.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od liborko »

Vedou tam na dig.hodiny čtyři kabliky: černý je kostra,bíločervený je trvalé napětí 12V pro hodiny,modročervený je podsvětlení hodin ihned po zapnutí spínačky do první polohy,žlutočerný je podsvětlení hodin (při zapnutí klíčku doleva proti směru hodinových ručiček do polohy park při zmáčknutí toho čudlíku ve spínačce) Tudiž hodiny zobrazují čas i při vypnutém zapalování (ukazují trvale),při zapnutí klíčku zapalování do první polohy se rozsvítí podsvětlení hodin+tlačítek ovl.el.oken na dveřích,nic víc nic míň. Při zapnutí klíčku doleva do polohy park po zmáčknutí onoho čudlíku se rozsvítí parkovací světla,osvětlení přístrojovky a ovladačů topení + symboly na tlačítkách nad nimi ( mlhovky a vyhř.zadního okna) a podsvětlení dig.hodin.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Mike
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012, 08:25

Re: digitalne hodiny na mk1

Příspěvek od Mike »

ano omlouvám se - hodiny mi svítí i bez světel :-) (btw. také díky za vysvětlení :-))
Fiat Punto SX 75, r.v. 1995, červená metalíza
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“