Fiat stilo JTD 74Kw

Moderátor: peta.smolik

dadosl
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 zář 2012, 19:58

Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od dadosl »

Zdravím, poví mi někdo jak tahne tento motor. Jsem to koupil a vubec to netahne, momentalné mám venku turbo, jestli je o.k. nemáte někdo zkušenosti. dík
Reklama
 

dadosl
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 zář 2012, 19:58

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od dadosl »

tak turbo po repasi, a zase nic. nemáte někdo stilo stěma 74kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

Jak ti někdo může popsat, jak to táhne? Asi víc než 59kW a míň než 85kW... :lol: No tuhle motorizaci asi moc lidí nemá...Motor by měl být stejný, jako 59 a 85kW, ale někdy nemá IC, jinou mapu a turbo může být stejné nebo jiné. A že si začal hned turbem, na základě čeho? Jak poznáš že to netáhne, máš srovnání s jiným vozem? Napiš sem víc info, kolik to má najeto, co si na tom všechno dělal...
Standartně když netahá tak se kontrolují hadice od turba (těsnost), EGR, váha vzduchu (MAF), tlakové čidlo (MAP)...funkce wastegate a naklápění lopatek, ale to máš hotové.
Proč si to kupoval, když to bylo "lemroidní"...?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dadosl
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 zář 2012, 19:58

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od dadosl »

zdravim, turbo jsem dělal na zakladě, doporučení mechanika co dělá Fiaty, koupil jsem to že to bylo za dobrý penize, diagnostika žadné chybi neukazuje, vahu vzduchu jsem zkoušel, co jsi to psal o řídící jednotce, najeto to má okolo 200 tisic.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

Já nevím, budeš to muset s někým porovnat, nebo s tím jdi na brzdu. A svezl si se v 85kW?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od datelos »

74KW už by mohla bejt celken zajímavá.100koní stím musí cvičit-te je normální motorizace.Třeba 100konová A4 v benzu taky nejede a 66KW v naftě už docela jde.Takže když to srovnám s tou A4 66KW a 85KW stilem tak 85KW už je o dost ostřejší, ale A4 má jinej nástup.Já když chci předjíždět tak musím mít 2000otáček, jinak je to lenochod.A4 jde pěkně odspoda.Předpokládám že nemáš proměnou geometrii.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

No proto jsem psal, že by bylo dobré to porovnat a ať se sveze v 85kW. Když se podívám do ePer, tak tam může mít turbo jako má verze 59kW ale i jako 85kW, tedy předpokládám normální i variabilní...Třeba tomu nic není a je to jen o subjektivním pocitu...Stilo se dá taky softwarem upravit tak, že tahá už kolem 1500-1600 ot...:-)
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od datelos »

Prěsně jak píšeš 'Proch', mě už se taky zdá že to nejede a přemýšlím to chipnout. Já osobně si myslím že štávu to začíná mít na 110KW.Od průměrnýho výkonu 74KW toho moc čekat nemůžeš.Třeba máš jen zasranej vzduchovej filtr-tyhle blbosti mají někdy značný vliv.Mám ještě otázku na PROCH, prosím tě jak tam máš tu zaslepovací planžetu na EGR-dá se to koupit, nebo sis to udělal.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

Zaslepovací planžetu na EGR vyrobíš hravě. Rozebereš to jak je na fotce a podle starého těsnění to přesně střihneš, jednoduché. Já jsem mel EGR venku celej, (kvůli čištění, ale nemusel jsem ho čistit, měl jsem povysunutej konektor a házelo to chybu) takže jsem to dal před něj, zespoda, kde je přívod z výfuku a dochlazovače. Ale není to potřeba a je to sraní, nejde to potom spasovat, je tam málo místa, nejde to povolit...
Mám tady nějaké palivové mapy, prof. dělané, ale nevím kolik mají kW, ale proti originálu je to potom raketa, když jsem to někomu půjčil, tak se smál kolem celé hlavy, když šlápnul na plyn. Ale jinak jezdím na soft, kterej taky jede až ve vyšších otáčkách, aby to při popojížďkách moc nežralo.

Obrázek

Já mám tu záslepku tam, jak je ta hadice obalená hadrem, zespoda, ale předtím byla tam, kde ji vidíš na fotce. Je to jedno...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od datelos »

Dík za info, v pátek to zaslepím, celkem sem zvědavej na výsledek.Jak si psal o mapách, jak je měníš, nebo jak se to vůbec používá.Také si psal o senzoru vedle EGR.Co to tam dělá.Taky koukám že používáš CLEAN filtry.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od idefix »

Mě to taky někdy příjde ,že netahá hlavně při předjíždění nebo do kopce při puštěné klimatizaci.
Pak to sleduji a mám pocit,že něco odešlo.Ale když jsem to koupil mám takovou zkušební dráhu
,kde jsem pruboval všechna auta co jsem měl po koupi. Mám tam úsek od značky ke značce a jak je tam 130Km/h tak je to v pořádku :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

No to jsou takové ty "subjektivní pocity" a stačí k tomu, když místo bagánů CAT řídím v Šumiho pilotkách...:-D Prostě někdy si člověk myslí, že nato, že má plyn v "této" poloze, to má jet víc. Někdy se akceleruje a vůbec si neuvědomím, že je to do kopce, jsou takové úseky, kde to není poznat...no a pak se zdá, že to nejede. Na staré prověřené trati, se vše vrátí do normálu...:-)
Určitě to zaslep, Euro3 nemá EGR zapotřebí. Pokud ti fungoval dobře, tak to asi nepoznáš, pokud zlobil tak bys mohl to poznat, ale každopádně do budoucna bys měl mít o problém míň. Pokud se ti ovšem nespálí přímo cívka, která ten ventil ovládá. To potom počítač pozná a bude to vysírat s chybou a rozsvítí se kontrolka na dash.
Senzor vedle EGR, asi myslíš MAP, tlakový senzor, zanáší se právě sazema protože "dobře funguje EGR" a pak to háže chyby plnění. Ten senzor snímá absolutní tlak v sání a podle toho, jak má "nadiktováno" v palivové mapě, zasahuje do činnosti motoru. Například, zatuhnou lopatky na turbu v poloze že to tlačí moc, tak tento senzor to zaznamená a sníží výkon motoru, nebo nahodí nouzák a rozsvítí kontrolku.
Nevím co myslíš tím CLEAN filtr...?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od idefix »

Nevím co myslíš tím CLEAN filtr...?

Myslí tím naftový filtr od výrobce CLEAN viz. tvé foto.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od proch »

Jo naftový filtr, ten sem ještě neměnil, je tam původní, jak jsem to koupil. Na Puntu jsem ho měnil po 40 tis. a nebyl problém, občas jsem odkalil...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dadosl
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 zář 2012, 19:58

Re: Fiat stilo JTD 74Kw

Příspěvek od dadosl »

Jak se dají měnit ty palivové mapy. protože jsem z toho docela nasranej, nevíte kde v okolí HK je brda.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“