Zadní světla

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Zadní světla

Příspěvek od JardaK. »

Pokud je tady někdo přispivatelem do TipCars.com, poučte pána, co dával k dobru článek o srovnání Stila a Brava, o jednoduché výměně zadních žárovek, lépe řečeno o jednoduchém vytažení celého zadního světla z káry. Tím tady zároveň přidávám svou osobní zkušenost pro ty, kdo problém ještě nemuseli řešit. Pán v příspěvku píše o složitém a namáhavém vytahování zadních světel ven. Má pravdu, ale jen potud, když si nepomůže špagátem! Mi praskla žárovka v zadním světle hned první den užívání nového Brava a po dvou dnech nadávání a marných pokusů vytáhnout ven světlo rukama mě něco osvítilo, vzal jsem špagát, protáhnul kolem zadního světla tak, aby oba konce špagátu trčely ven ve spodní části světla, každou jednou svou rukou jsem chytnul po jednom konci trčícího špagátu a trhnul směrem k sobě. Zadní světlo vyletělo ven a bylo to! Jen pozor, kablík vedoucí do těla světla je krátký, tak musíte dávat pozor, ať jej škubnutím neurvete - doporučuju se postavit k světlu nohou tak blízko (asi na 2 cm), aby se po trhnutí a uvolnění z čepů zastavilo o Vaše stehno. Nemusím snad říkat, že před celým popisovaným úkonem jsem povolil dotyčné 2 šrouby! Jo, a než budete dávat zadní světlo zpátky, namažte oba čepy nějakou vazelínkou, příště se bude vyndávat snadněji! Jak prosté, milý Watsone a příště nebudete muset nadávat na Bravo a vychvalovat Stilo, kde při výměně přední žárovky musíte sundat celý nárazník!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“