Vypadok vsetkych spotrebicov, odpaleny kabel

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
goderzi
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2012, 21:57

Vypadok vsetkych spotrebicov, odpaleny kabel

Příspěvek od goderzi »

Prajem vsetkym pekny den. Dufam ze mi viete poradit na tomto fore. Jedna sa o Punto MK1 55S rok vyroby 1996. Pred nedavnom mi prestali fungovat vsetky spotrebice na aute, auto nastartovalo pekne aj islo ale svetla,dialkove aj stretavacie,stierace, kurenie,vykurovanie okna odislo. Po celodennom skumani som nasiel chybicku pod tym plastom co je pod volantom. Do zapalovania - tam kam sa strci klucik ide 7 kablikov a jeden z nich bol na popol spaleny. Tak som ten kablik vymenil, dokonca som tam dal o milimeter hrubsi kabel. Auto som opravil, vsetko funguje, no problem je v tom ze po nastartovani sa ten kablik nahreje na taku telesnu teplotu okolo 40C a ostatne kable su uplne studene. Je to podla vas v poriadku? Nechcem riskovat aby tam vznikol poziar alebo nieco lebo ten stary kabel bol cely uplne spaleny. Prikladam fotku ako ten spinac spinacej skrinky vyzera. Odpalil sa kabel ktory sa napaja na pin ktory sa nachadza sám,teda ten dolny podla prilohy. Mozno je problem v tej spinacej skrinke a kabel sa prehrieva kvoli tomu?
Přílohy
Capture.PNG
Capture.PNG (238.74 KiB) Zobrazeno 1873 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadok vsetkych spotrebicov, odpaleny kabel

Příspěvek od intel_sk »

aho...doporucujem vymenit to co si dal obrazok.....vo vnutri toho vetkeho moze byt nieco prepalene a preto sa ti moze nahriat ten kabel....
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
feldino
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 275
Registrován: 21 led 2006, 20:42
Bydliště: Nemšová (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadok vsetkych spotrebicov, odpaleny kabel

Příspěvek od feldino »

Tak tak treba to vymenit, vnutri budu opalene kontakty preto sa to hreje.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“