Pneumatiky na nové Bravo

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od Darth.W »

:lol: ty vole sa ukludni, este ti rupne cievka v mozgu, nedaj boze na ceste a konec amen tma ... vyzera to tak ze som presne odhadol tvoje spravanie na ceste ... ja som si plne vedomy znacky obutia aj jej povesti, a nebudeme si klamat povest Fiatu tiez nie je najlepsia a mame ich ze? zaklad je spravat sa tak aby si dokazal vcas zastavit :wink: ... cize mam v zime vacsi odstup ako v lete, jednak koli tomu ze je zima a moze byt lad na ceste a jednak koli gumam samotnym :idea: a na to skutocne nepotrebujem spickovu znacku ... a ja konkretne som usetril cca 100€
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Reklama
 

bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od bajo777 »

Ne neboj, dnes som kludny jak baranok 8) ...jazdny styl ?? ehm pavucina na brzdovom strmeni, spotreba cca 6.5 na benzinaku...

Zasadne s chladnou hlavou v premavke, ina vec je volna prazdna plocha, alebo obcas motokara atd. odporucam kazdemu, jak padne prvy sneh vybehnut a potrenovat, dostat auto doruky, na suchej ceste je kazdy pilot, najma na rovnej, ze :roll:

Pozri ja netvrdim, ze si si zle kupil konkretne barumky, som ich nikde nespominal ! hovoril som o matadoroch ! po mojich skusenostiach neverim, ze by si na mojom mieste vobec len uvazoval nad nimi...

nezabudajme na jednu vec, kazda guma ma za danych podmienok limit, trebars mokry lad - najhorsie co vas moze stretnut, je rychlost co este auto zvladne prekliato nizka !!! /o tvojich 190 mozes snivat dalej kludne/ budes mat smrt v ociach pri 60km/h ked sa auto v protismere dostane do hodin kam to upratat a ci sa tie cierne cuda chytia, ci ne...

vidim chlapci, ze mate oproti mne jednu vyhodu, nemusite ist ked nechcete...pravdepodobne aj o dost kratsie vodicaky - ja mam vydany 1991 :shock:, tym padom som toto naivne obdobie prezil davno, tiez sa vam asi nestalo, ze ste 3x zazili havarku aj ked "len" ako spolujazdec, na rodinu sa ani nepytam...

proste tento luxus skusat nieco miesto ADAC ked vam stoji za 20 euro OK, ty si tvojich 100 usetril virtualne, lebo si mohol inde kupit lacnejsie, takze si usetril prd makovy leda a mas barumky, rogi ma conti contact v tvojej cene, si aj teraz spokojny ?
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od Darth.W »

tak ja mam vodicak z marca roku 2006 no :) ale kysucke zimy ta vela naucia ... no ale nehajme uz tak, od temy sme uz davno odbocili
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od bajo777 »

OK synak, PEACE :lol: , barumy nezahadzuj, spomal, dojazdi a dalsie uz kupis lepsie 8)
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od durkovic »

ja osobne mam zimaky zn Profil takže žiadna znama značka, je to licencia michelin a som s nimi spokojný už 5 rok. niekto tu popisoval stupanie brava do kopca na snehu a pod tým ľadový podklad, vo väčšine prípadov nemožné. široké 16" kolesá na snehu a bez ASR (nemám ho) takže kontorla trakcie žiadna a už sa človek šmýka na mieste verím že brava s ASR to ako tak zvládnu, najlepšie sa mi osvedčilo sa do kopca pohýňať z miesta na 2. prevod. stupni.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od Darth.W »

tak ASRko neurobilo vsetko, musel som este najst tu spravnu polohu pre plyn :) ... ked som viac pridal uz ho tahalo do boku ale vysiel som na prvy sup ... predomnou sa tam stveral nejaky ujo s Ladou a musel zist dolu a rozbehnut to znova
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od rogi »

na bývalej škode 130 L som jazdil na letnýchaj v zime pokial nemuseli byť zimné povinne :mrgreen:
horský prechod "BABU" som zdolaval v pohode aj ked bola ladovica, do Prahy po ujazdenom snehu, a v pohode, ide o to predvídať čo sa môže stat, ráz mi lepilo, bolo to na začiatku marca hmla a na ceste jemná námraza a a dotoho zátačka, v prvom momente ma napadlo aby neišlo oproti auto, odvtedy som opatrnejší, zátačky prechádzam ak je podozrivo šmyklavo bez zaradenej rychlosti, aspoň to drží trakciu :) Uvidím ako to bude teraz v zime s predním náhom :( a na Continentaloch, podotíkam jazdím v pohode, a nie ako vodiči špz PK, tých ako by stále niekto nahanal :lol:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od bajo777 »

No jasne, volakedy sa tiez jazdilo ... Pamatam si dobre rozdiel medzi 105kou v autoskole, 120 kou co mal tatko a favoritom co kupil v 1992, gumy sa protektorovali, tlmice repasovali, bola ina doba...Budme radi, ze je prec...Hentie barumky co sa jazdili, boli z dnesneho pohladu nejake univerzaly, tam rozhodne neboli drazky na odvod vody ako v modernych letnych...Myslim ze aj tie zmesi boli podstatne makksie ako dnesne, tie gumy dost malo vydrzali. Mimochodom ked uz sme pritom, mam SPZ PK... :lol:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Chlapi vdaka za búrlivú debatu kúpil som( semperiti speed-grip 2 )za 78,41€ kus.Ja som vás prosil o vaše skúsenosti . Ako som už predtým písal nie všetky gumy na každom aute majú rovnaké jazdné vlastnosti .Prepáč ale vystatovať sa že mám 104kg je smiešne.Ja mám 110kg a 52cm ruku.Vytlačím 205kg. Radšej napíš z akou pneu zim na brave si spokojný? :D :P AK s týmito pneu ja spokojný nebudem tak to sem hodím.
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od bajo777 »

Napisal som uplne vsetko, aj moje obutie keby si porozumel pisanemu textu by si nasiel...

Nevytrhavaj z kontextu mojich 104kg, viem sa ovladat, mimo sportu som hadam nikomu neskrivil vlas, ale nerad by som sa dostal do hranicnej situacie pokial by niekto ublizil mojej rodine, 60kg borec moze stratit nervy a nic moc sa nedeje...vidim co sa deje na cestach, staci zbezne sledovat spravy, v mojom pripade uz by trebars isty exmoderator nemal problemy s odvolacimi sudmi, ani ista povolanim dcera v madarsku by nemala problemy so sudmi, pokial by som sa vladal hybat, oni by to uz nerozchodili a ten kluc by som ani nepotreboval...

Ked moje prispevky mali len ten zmysel, ze si kupil nieco lepsie ako si povodne chcel tak som spokojny...Potom uz len ten medzikus sedacka-volant aby stihal za autom...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Tie tvoje príspevky som čítal dnes a gumy som kúpil v stredu. :D Si s tými goodyear spokojný :D :D a aká tam bola cena.Lebo nie vždy najdrahšia guma je vždy najlepšia v iných testoch je semperit na druhom mieste.
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od bajo777 »

Nic no, mozno niekto iny zmeni rozhodnutie :D

Tie GY su podla mna dobre, ne ze by som ich nedostal za hranicu ked chcem, oplati sa otestovat na volnej ploche limity s prvym snehom, poriadne sa posmykat, popracovat s plynom, rucnou...Uplne najlepsie su ked o nich ani nevies a v podstate toto je ten pripad, su tiche, ani spotreba mi nejako dramaticky nestupa, ale toto som cakal, nakolko kamos mal UG 6 a ked ich zahadzoval, kupil UG7 automaticky, bez rozmyslania. Ja rok po nom tieto 7+. Cenu si bohuzial nepamatam, bolo to v 2010, bol nedostatok gum pri krize a bol som rad,ze som zohnal...

Stalo sa mi, ze som zapadol minulu zimu pri grandhotely praha v tatranskej lomnici, ale podotykam ze na neupravenej ceste pri starom vleku :oops: , toz neoplati sa vzdy posluchnut navigaciu, este by som povedal ze sa oplati nebit tvrdohlavy a otocit vcas, ked uz sa inac neda, ziju aj tam ludia co pomozu :wink:, retaze by nepomohli, lebo auto sadlo na brucho - plne nalozene, ale na druhej strane chybalo asi 10 m a bol by som hore, stacilo mozno poslednych 50 m posypat kamienkami, vytahovat mi pomahal nejaky udrzbar z hotela co vozil hosti na VW 4x4 dodavke k vleku a hovoril, ze ani on to tam nechodi hore ked je tolko snehu, len dole kopcom a ze bohuzial, vzdy sa najde nejaky turista co si to tade svihne

Inak vsetky tieto pneu co kupujeme je jasne, ze su take kompromisy, dali by sa spravit speci na kazde podmienky. Odvod vody, zaber na snehu, grip na lade, odolnost na suchej ceste, prehrievanie pri vysokej rychlosti, je to kumst toto naladit do uspokojiveho vysledku.
Mozno som to mal spomenut, existuju aj speci gumy zo severskych krajin, kde sa do zmesi pridavaju tvrde castice, v CR to robi firma Pneu Vranik, ja o tom iba viem, skusenost nemam, ale je to podla mna tiez zaujimave:

http://www.pneuvranik.sk/zimni-pneu.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som mal semperitky volakedy, ale len letne, viem ze som ich vyhodil, lebo na jednej sa mi utrhol dezen, potom som dostal na inej defekt a uz isli, ale to som kupil na jazdenom aute namontovane, takze nedramatizujem...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
limon
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2010, 14:14

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od limon »

Neda mi nepripojit sa do tejto diskusie. Na rozdiel od ostatnych mam zimne gumy Matador MP59 205/55 az vyse 2 roky na mojom Brave 1.4 66kw. Najvacsi problem Matador ako lacnej gumy je zlozenie zmesi. Pneumatika je OK na zaciatku a postupne ta makka guma straca vlastnosti velmi rychlo ako to bolo u MP58. Pamatam si, ze este s novymi MP58 som jednu zimu bez problemov vyliezol na jeden kopec, ale na druhy rok sa to uz nedalo. MP59 sa zatial drzi dobre. Kedze jazdim najma mesto a semo tam vylet do hor na lyzovacku, tak zatial som nemusel riesit ziadne zavazne krizove situacie. Ked sa ma opytas ci by some isiel do mp59 zase, asi aj ano ked zvazim kde vlastne jazdim. Ked som ich kupoval, rodinny rozpocet bol maly, asi by som vyskusal nieco nove teraz. V 2005 s nimi robil test Auto Moto Sport magazin, kde celkom obstali a Matador sa s tym testom velmi chvali. http://www.matador.sk/downloads/Test%20 ... ma_ORP.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Skratka na pomer cena/vykon zatial vyzeraju fajn. Mozno budem nadavat uz tuto zimu keby sa zopakoval scenar ako s MP58 tak pojdem jedine do Dunlop alebo Conti. Ale na talianske auto by sa viac hodili Pirelli
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od dusan10 »

limon píše:Neda mi nepripojit sa do tejto diskusie. Na rozdiel od ostatnych mam zimne gumy Matador MP59 205/55 az vyse 2 roky na mojom Brave 1.4 66kw. Najvacsi problem Matador ako lacnej gumy je zlozenie zmesi. Pneumatika je OK na zaciatku a postupne ta makka guma straca vlastnosti velmi rychlo ako to bolo u MP58. Pamatam si, ze este s novymi MP58 som jednu zimu bez problemov vyliezol na jeden kopec, ale na druhy rok sa to uz nedalo. MP59 sa zatial drzi dobre. Kedze jazdim najma mesto a semo tam vylet do hor na lyzovacku, tak zatial som nemusel riesit ziadne zavazne krizove situacie. Ked sa ma opytas ci by some isiel do mp59 zase, asi aj ano ked zvazim kde vlastne jazdim. Ked som ich kupoval, rodinny rozpocet bol maly, asi by som vyskusal nieco nove teraz. V 2005 s nimi robil test Auto Moto Sport magazin, kde celkom obstali a Matador sa s tym testom velmi chvali. http://www.matador.sk/downloads/Test%20 ... ma_ORP.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Skratka na pomer cena/vykon zatial vyzeraju fajn. Mozno budem nadavat uz tuto zimu keby sa zopakoval scenar ako s MP58 tak pojdem jedine do Dunlop alebo Conti. Ale na talianske auto by sa viac hodili Pirelli
Ďakujem ti za príspevok napísal si to výstižne. Mohol bi si napísať potom či si bol s nimi spokojný aj túto zimu. :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Pneumatiky na nové Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Poprosil bi som vás či náhodou neviete kde bi som zohnal okrem fiatu skrutky na plechové disky fiat bravo. Ako dlho vám vydržali nové gumy na fiat bravo lebo ja mám najazdených 10 000km a predné gumy mám už dosť zodrané :( :(
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“