Chyby Fiatu Bravo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od bajo777 »

Albatros píše:Zdravím vospolok!

Asi mám šťastie, lebo so svojím dvojročným Bravom som spokojný.
Teda, až na dve "maličkosti":
- autorádio - nezvládalo mi prehrávať originálne CD s vážnou hudbou, všetky domáce prehrávače, vrátane DVD mechaniky v PC doma aj v práci nemali problém, len prehrávač v autorádiu protestoval - preskakoval stopy, vyriešil som to napálením kópie, tú už vie prehrávať, ale úvodné čítanie stôp mu trvá dlhšie (rovnaká situácia aj s porovnávacím Bravom v showroome, predajca bol fakt komunikatívny a ochotný); pritom autorádio v aute má byť kvalitnejšie, najmä však odolné voči otrasom... občas mi zabzučí, keď sa prehráva CD a prejdem nerovnosťou na ceste; tiež sa mi v prvú letnú sezónu na niekoľko hodín "zrušil" displej, možno prehriatím, situácia však bola nereprodukovateľná a nezopakovala sa ani počas tohtoročných horúcich dní
- osvetlenie - vlastne len stretávacie svetlomety; je jasné, že ich optika ráta s použitím xenónov, ja mám verziu s halogénovými reflektormi a nemôžem si pomôcť, ale stretávacie svetlomety mi osvetľujú cestu nedostatočne (krátko), nemal som takýto problém na predchádzajúcich súkromných či služobných autách... takže mi nezostáva nič iné, len ich jemne zdvihnem (a v servise mi ich pri prehliadke vždy vrátia späť... :-)); diaľkové sú ale perfektné

Je tu niekto s podobými skúsenosťami?
(čítam, že na to rádio sa ľudia sťažujú)
Ja som mal problem s hasnucim displejom radia, nahral som to na telefon ako video a riesil cez servis /Dunauto/. Ocakaval som nejaku kontaktnu chybu, ale bolo mi povedane, ze pokial to hra, iba zhasne displej tak to vedia iba vymenit kus za kus, importer chybu uznal iba na zaklade tohoto, klobuk dole...
Jedine som musel nato pockat, nez ho objednaju, nebolo skladom. Tiez som nevedel preukazat v servise nic, kedze sa to stavalo cisto nahodne. Radio normalne hralo, reagovalo na tlacitka iba nesiel ten hlavny displej, na palubnom PC sa zobrazovali udaje normalne. Co sa tyka prehravania CD, to ani nepouzivam :). Mam FM transmiter, USBcko kvoli deckam a rozpravkam pri dlhsej ceste, inac radio.
Co mam nove, tak vsetko ok.
Co sa tyka svetiel, no co uz, s tym asi nic moc nespravime :cry: , teda legalne...Lepsie by ti to svietilo po montazi HID sady snad, nejakych 4300 K by snad ani nebilo do oci uchylakov...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Reklama
 

dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Mám bravo multiair sport a rádio som mal menené 2 krát, auto kúpené 2012, rádio bolo vyrobené 2012. Sekali mp3, dali tam 2011 aj na tom sekali mp3, dali 2010 na tom už nie.Tak som jazdil asi mesiac s dobrím radiom a zrazu to začne skákať zo skladby na inú skladbu, ale len sekundu z každej skladby najhoršie na tom je to, že keď vypnem motor tak sa to ukľudní .Neviem ako to budem reklamovať keď to nerobí stále. Rádia v brave sú asi pekne na hovno .Mal som veľa áut, ale s takýmto niečim som sa nestretol :shock: A tie svetlá, ozaj svietia slabo, ak budete vedieť či sa to dá vylepšiť napíšte sem niekto.
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

ok no ... tak dnes, po nieco vyse roku sa mi vypalila ziarovka :( ... ta ista co som menil pred rokom a teda ta druha stale drzi, co je dva roky + ... :D haluz no, asi by som nemal kupovat ziarovku za 1 euro 8)
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Za euro to neeeeee :P
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od bajo777 »

:lol: onehdy mi kamos poradil cinske H7 "Power", taku ziarovku som vymenil len raz, isla tusim 3 roky a uz som ich aj predal v aute...
tiez stali tusim 1 ecko, ja hnup som kupil 10 do zasoby...potom som ich rozdaval zadarmo :lol:

v brave mi max vydrzali rok, menim to nejako castejsie ako som bol zvyknuty z punta, zrovna pri tom nalievacom hrdle mi odisla v lete za 2 mesiace jedna!, tusim nejake elty to boli, to uz asi nekupim, cena tiez tak 1,50 ks

cital som ze su nejake schvalene H1 so zvysenou svietivostou +90%: osram aj GE, tak rozmyslam ci zainvestujem, ked mate skusenosti necham si poradit
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

jj nightbraker ci nejak tak pojdem si zajtra kupit ak vyda cas
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od bajo777 »

ked sa da sprav nejaku fotku pred a po, myslim pohlad z auta samozrejme :wink:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

:) spravim len teraz mi svieti len jedno svetlo takze neviem ci to bude vidiet nejak extra ... uvidim, vyskusam a uverejnim 8)

edit:
povodna ziarovka (podla popisu na nej nejaka GE)
Obrázek

Lava Night Braker, prava povodna
Obrázek

Obe Nightbraker
Obrázek
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Albatros
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2012, 12:38
Bydliště: Bratislavský kraj

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Albatros »

Darth.W píše:jj nightbraker ci nejak tak pojdem si zajtra kupit ak vyda cas
Nightbraker?
Tiez som urobil tu chybu, ze som si kupil blister dvoch ziaroviek pocas minulej zimnej sezony...
Svietili sice lepsie, ale vydrzali len polovicu toho, co povodna H1.
Takze uz nemam ani jednu.
Myslim, ze vyrobca sa len pohral s vacsim prudom.
Tak, aby este neodisla poistka, ale predsa dost na to, aby sa vlakno skor prepalilo...

Aj ked, aby som bol objektivny: Mozno som mal smolu na ten jeden zly blister ;-)
Škoda Olctavia III 1,6 TDI Ambition; rv 2017
Bravo (II) Plus 1,4 66kW; rv 2010

minulosť s FIATom:
Panda Dynamic 1,2; rv 2006
Cinquecento Primavera 900i; rv 1996
500F; rv 1971
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od bajo777 »

skusal niekto od GE H1 co maju 90% zvysenu svietivost ? nasiel som ich za 12 euro par, tie osramy su dost drahsie tusim
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Chlapi chcem sa spýtať či aj vám na benzínových Bravách klesá pracovná teplota motora o 5 dielikov nižšie keď idete dolu kopcom? Začalo mi to robiť len teraz ako sa ochladilo. Ozvite sa ak to niekomu takto klesalo.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Chlapi chcem sa spýtať či aj vám na benzínových Bravách klesá pracovná teplota motora o 5 dielikov nižšie keď idete dolu kopcom? Začalo mi to robiť len teraz ako sa ochladilo. Ozvite sa ak to niekomu takto klesalo.
Myslím, že by to dělat nemělo. Mám naftové Bravo, které má z principu méně odpadového tepla, než benzínová verze, ale Tebou popisovaný problém nastává u mého auta až při teplotách pod -10 st. C a níž. Do té doby po zahřátí motoru drží rafička teploty stabilně těsně nad polovinou budíku při jakémkoli jízdním režimu.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

ja myslim ze teoreticky je to mozne ak uvazime ze pri zazradenej rychlosti a bez plynu je spotreba cca nulova moze teplota klesnut. ide o to ci je ten kopec taky dlhy aby sa to prejavilo ... ja som na mojom JTD pri -20 pozoroval ze kym som siel tak sa teplota sotva splhala k ten strednej ciarke ako ma byt, no akonahle som stal na krizovatke alebo semafore teplota sla dolu skoro okamzite
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Ja si myslím že by to nemalo robiť. Ne robilo mi to na žiadnych benzínoch.Ale mal som naftovú Cromu a tam to robilo ale iba v mrazoch.Tak neviem.
polomiso
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 24 zář 2009, 23:09
Bydliště: Nové Zámky

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od polomiso »

Mne na punte s motorom 1.4 70kw tiež klesne teplota vody. Prejavuje sa to presne pri klesaní z kopca a zapnutom fukare.
mk2b 1.4 16V 5D
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“