Špatně chytá 1.1 96

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Zdravim, posledni dobou, cca 14 dni mi Punto ráno špatně chytá, musim dlouho točit a když to chytne, je to jako trakař, celý se to klepe, než se to trochu ohřeje, máte s tim někdo zkušenost? Nebo je to normální při takovymhle počasí?? díky :wink:
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od CrazyApe »

Normalni to neni. Mozna ti spatne chyta nektery valec, zkusit svicky, kabely, civky tim bych zacal.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Ještě jeden poznatek, má Punto nějakej automatickej sytič nebo tak něco?? někdy to prostě chytne na drc a za studena si to drží chvili vyšší otáčky a někdy to prostě sotva chytne a jen tak tak to klape...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od liborko »

Pokud to dobře chápu tak ti nedrží volnoběžné otáčky za studena.Šel bych prvně po krokovém motorku,ten reguluje volnoběžné otáčky,může se zadrhávat (výměna za nový) nebo jen může být zanesený bordelem(vyčistit) https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=5333 a zkus pohledat ve starších tématech,tohle už se tu řešilo mnohokrát
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Otáčky jsou jsou dobrý, když to chytne, když to chytne špatně, jen se to auto tak klepe a sotva je drží, kouknu na ten motorek...
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Tak jsem vyměnil svíčky a zdálo se to dobrý, ovšem trochu se mi rozpadá vyfuk, za katalyzátorem je prověšený dolu v tom spoji, chtěl jsem koupi novýho nechat na jaro, ovšem auto takhle za vlhka a okolo nuly o5 špatně chytá, dneska sem točil a jakoby tam vubec nešel benzin, muže to být tim děravým vyfukem? Za tepla chytne krásně. Nebo se mam pidit po jiných věcech, lamda?čidlo teploty? :?
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od Jongo »

výfukom to určite nebude, brat chvílu na punte jazdil bez komplet zadného dielu (odhnil a odpodaol :) ) a miestami to šlo možno este lepsie ako s nim, až na tú spotrebu a zvuk. Zameral by som sa skor na indukcne cievky a kable ako tu uz bolo spomínané. Tento problém mala za vlhka aj felícia, dostávala sa voda do zapalovacej listy kde bola VN cievka.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od rossi »

Asi se neudrží tlak v pal. systemu a než se to natlakuje tak to chvíly trvá..zkontroloval bych pal. čerpadlo.Konkretně zpětný ventil.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
kubito
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 263
Registrován: 16 lis 2010, 18:12
Bydliště: Vísky

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od kubito »

ja bych udelal diagnostiku ;) to ti poradi nez zbytecne kupovat nove veci ani nevis na co....
/F/I/A/T/ Punto GT run on MegaSquirt 2 Extra, Innovate LC-1 wideband, Garrett TB2810, vstřiky Delphi 440ccm, sani Simota, spojka HDS 57, vyfuk 60mm, HKS blow off valve, Walbro 255l/h, EBC, FMIC, 2XXHP

1/4 mile= 14.1s @ 160km/h
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Kabely, svíčky jsem měl nový loni, po prohledání fora jsem zkusil čidlo teploty vody, žádná změna, při telpotách okolo -2/ +2 to špatně chytá, už se na to tak zaměřuju, že mi z toho jde hlava kolem, s plynem to chytne krásně ... mam takový dva poznatky
1) nemohl by teda nějak "padat" benzin" ? auto stoji na zámkovce, ráno pod nim flek neni, benzin taky necitim, nikde by to unikat nemělo
2) ještě mě napadá něco co se týče starteru, jakmile točím poznám už jestli to chytne nebo ne, nedokážu to popsat, když to chytne, starter se navíc trochu jakoby ještě "přetočí, přikousne" nevím, netočí rychle ani pomalu, ale jen jak začnu točit, už vím jesli to poběží nebo ne, teda je taky možný, že už to moc řeším a zdá se mi to

ještě je tu varianta vyměnit čidlo teploty vzduchu, ale tam se ta cena pohybuje trochu víš ...

Jak mám zkontrolovat zpětný ventil na čerpadle?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od rossi »

ten ventil zkontroluješ tak že do pal. systemu před vstřikovače zapojíš tzv. T kus a naněj připojíš manometr. Aspon do 5 barů.Pak startuješ,a na manometru odečteš jaky tlak dává čerpadlo a jestli po čase neklesne tlak v systemu.Ale asi bych to raději dal do servisu.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: Špatně chytá 1.1 96

Příspěvek od ruphi »

Vyčistil jsem krok motorek,týden dobrý,teď zas bída, špinavý není, je v něm trochu vůle a nahoře je trochu odřeny,mám teda vsadit na nový?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“