Problem - ztraci se voda

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Problem - ztraci se voda

Příspěvek od Nero4 »

Zdravim, mam Punto 1.2, rok 1995, 44kW.

Asi pred mesicem jsem nechal udelat malou GO motoru a dalsi veci, jelikoz uz bylo nacase :) Mam na mysli vymenu rozvodu, vodni pumpa, olej, filtry, pretesneni pac olej tekl vsude atd.

Tak 14 dni zpet se mi zacala ztracet voda z chladice, tak jsem zajel ke kamosovi mechanikovi a koukli jsme se na to. Prvni co bylo, tak jesli to netece nekama pres hadice nebo neni neco prohnile - vse OK. Potom jsme zjistili, ze voda je i v oleji, na vicku od oleje hnusny bily maz a taky z vyfuku jdou kapicky vody smichane s olejem - takze profoukle tesneni pod hlavou. Takze jsme vymenili tesneni pod hlavou, snizili hlavu, znovu pretesnili a hotovo :)

Jenze ted po tydnu a ujeti cca 100 km se mi voda zacina ztracet zase, dolival jsem na max, ted mam zase tesne pod min. hranici. Auto jede jak ma, zahriva se pekne, topi dobre. Pres hadice to neutika, voda znovu v oleji neni.

Nejaky napad kde se ta voda muze ztracet?? Diky! :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od peta.smolik »

chladič nebo radiátor topení?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od rossi »

vydim to na ten radiator topení. koukni se pod koberce a bacha aby ti nenateklo do ŘJ jako mně.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od Nero4 »

Taky to vidim spis na ten radiator, pac pod autem kdyz dele stojim zadna kaluz neni, nikde nic netece. Rano kouknu pod ten koberec a uvidim, ta voda bude spis pod ridicem nebo spolujezdec?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od rossi »

Já měl víc vody pod řidičem ale může být na obou stranách.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
karabas
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 30 zář 2010, 20:49

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od karabas »

zdravim vas, ja by som mal tip. mne sa tiez voda stracala a vsetko bolo suche a potom som to nasiel. do vodnej pumpy je nasa dena jedna trubka cez ktoru cirkuluje voda v systeme a ta trubka je tesnena o-kruzkom mozno je vydraty a netesni. skus to mrknut.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Problem - ztraci se voda

Příspěvek od oldoss »

Miesto typovanie co je a co nie je zle to skus zobrat na tlakovu skusku a pozeraj ci dakde neslzi alebo podobne. Ked nie netesnost systemu mozes vylucit a hladame dalej...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“