Jak přežít zimu v puntu

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od peta.smolik »

cinzano píše:
peta.smolik píše:Uno bylo v tuhý zimě vůbec kouzelný auto, buď sem se nemohl dostat dovnitř a když už sem tam byl tak byl problém že dveře nedržely zavřený fakt nářez :lol:
To ale bylo Logo, ne? Já měl několik Mk 1 a ani jedno tohle nedělalo. Zato to dělaly Tipa i Tempry.
jj Logo 1,5 ale před další zimou když sem všechny zámky rozdělal a promazal a namazal všechny gumy tak už to pak bylo dobrý akorát zas blbla elektrika a celej LUCAS byl v zimě nepoužitelnej ale od jara do podzimu super auto
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od peta.smolik »

paso12 píše:
peta.smolik píše:Tu clonu sem měl vloni taky a za dva dny sem jí vyhodil bo se Punto při jízdě po městě přehřívalo

Tak to jsem se dověděl brzo...,už jsem jí objednal... :oops: Je to s tou clonou opravdu tak zlé??? :roll:
Je to špatný, dělal jsem si jí sám z pryže kterou sem překryl žebrování v nárazníku a přes díry navázal plastovýma páskama, první den jsem s tím jel do práce a z práce a dobrý ale druhej den sem se tím po příjezdu z práce ještě motal po městě a i když bylo -10 stejně se mi jen při stání na světlech spínala sahara a to během půl hoďky 5x a následně mi ještě ulítl odpor na reostatu topení ale to nevím jestli to bylo tou clonou, každopádně clona šla dolů a odpor v reostatu jsem napájel zpět ale u demontáže reostatu sem si málem ulomil hlavu :lol: :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od Jezdec »

peta.smolik píše:
cinzano píše:
peta.smolik píše:Uno bylo v tuhý zimě vůbec kouzelný auto, buď sem se nemohl dostat dovnitř a když už sem tam byl tak byl problém že dveře nedržely zavřený fakt nářez :lol:
To ale bylo Logo, ne? Já měl několik Mk 1 a ani jedno tohle nedělalo. Zato to dělaly Tipa i Tempry.
jj Logo 1,5 ale před další zimou když sem všechny zámky rozdělal a promazal a namazal všechny gumy tak už to pak bylo dobrý akorát zas blbla elektrika a celej LUCAS byl v zimě nepoužitelnej ale od jara do podzimu super auto
Já jsem měl 1.5 logo a problémy jsem měl taky. Sice jsem namontoval dálku ale prostě jak mrzlo tak se to nechtělo odemykat, myslím že problém byl v těch táhlech. Ale zase na topení jsem si nemohl stěžovat. Rád na něj vzpomínám
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
paso12
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2012, 18:25
Bydliště: Karviná

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od paso12 »

peta.smolik píše:
paso12 píše:
peta.smolik píše:Tu clonu sem měl vloni taky a za dva dny sem jí vyhodil bo se Punto při jízdě po městě přehřívalo

Tak to jsem se dověděl brzo...,už jsem jí objednal... :oops: Je to s tou clonou opravdu tak zlé??? :roll:
Je to špatný, dělal jsem si jí sám z pryže kterou sem překryl žebrování v nárazníku a přes díry navázal plastovýma páskama, první den jsem s tím jel do práce a z práce a dobrý ale druhej den sem se tím po příjezdu z práce ještě motal po městě a i když bylo -10 stejně se mi jen při stání na světlech spínala sahara a to během půl hoďky 5x a následně mi ještě ulítl odpor na reostatu topení ale to nevím jestli to bylo tou clonou, každopádně clona šla dolů a odpor v reostatu jsem napájel zpět ale u demontáže reostatu sem si málem ulomil hlavu :lol: :lol:

Obědnávka naštěstí nebyla zaplacena a týž den jsem jí zrušil...Dík za upozornění. :wink:
Tipo 1.6ie,Uno 1.0,nyní Punto 1.1 55s mk1
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od CrazyManer »

jak moc resej gumovy koberecky zamrzani skel zevnitr? zbavim se toho tim uplne nebo ne? a co rikate na ty odmrazovace ve spreji? fungujou?
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od peta.smolik »

Tak když máš gumový koberce zůstane sníh na nich a neprosákne při zatopení do tapecu na podlaze ale myslím že právě proto že mám ty gumáky tak mi namrzaj skla zevnitř... Teď čekám až na Punto bude svítit a pudu umejt vokna zevnitř okenou a uvidíme ale chtělo by to nějakej pohlcovač vlhkosti... Ceresit nechci bo je moc velkej Nevíte někdo kde by se dal koupit nějakej menší pohlcovač vlhkosti přímo do auta???
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od PuntoRacer »

ked sa tu uz tak vo vacsom riesi zima a fiaty, tak by som mal otazku skor pre tych, ktori maju skusenosti s puntami s el. ovladanymi oknami...ako predist tomu aby zamrzali a nedali sa spustit? da sa to vobec nejako?
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od peta.smolik »

Tak primárně se dá vše před zimou namazat a vyměnit zvenku na oknech lišty a gumy pokud se smrskly... Já sem kdysi mazal všechny styčný plochy kudy skla jezděj a i gumy a lišty na Regatě parafinem a zásada číslo 1. nikdy nestahovat okna dokud není v autě teplo
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od CrazyManer »

to ze ti zamrzaj skla zevnitr gumovejma kobereckama neni ... mam latkovy a zamrzaj mi taky, asi musis ten snih z nich pak vylejvat aby se to neuvolnovalo, uvazuju nad koupi toho malyho pohlcovace vlhkosti "FOGGY STOP" nebo tak nejak, ale na zimu to asi moc nepomuze pac ty vlhosti tam je mraky ... spis by me zajimalo jestli se neda nejak vylepsit tesneni aby se v aute udrzelo teplo a nebylo tam jak venku, pomaha zavirat pruduchy ventilace nebo ne?
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přežít zimu v puntu

Příspěvek od peta.smolik »

Průduchy mám otevřený jen ty co chci mít...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“