Elektrika

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jakub14
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 lis 2012, 17:23
Bydliště: Strakonice

Elektrika

Příspěvek od jakub14 »

Ahoj... mam další problém začlo to dnes ráno přijel jsem do školy a koukám svítí červeně kontrolka airbagu a na displeji běhá Airbas storuns a ještě motor abstellen a aby to nebylo málo tak ted večer se rozvitila žlutá kontrolka ESP a svíti i to tlačítko.

Prosim poradtě někdo co mam dělat jak to mam řešit do servisu se s tim bojím aby si ta na mě nevymysleli bůh ví co. Děkuji
Fiat Stilo 1.9 JTD 115 HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika

Příspěvek od proch »

Několikrát jsem tady nebo jinde četl, že spusta problémů s elektrikou má na svědomí už částečně vadná baterie (vlastní zkušenost z Punta, neustále mě svítily pytle, po výměně baterie OK, a přitom to "jakštakš" startovalo) nebo zaoxidované pojistky v motorovém prostoru. No tak tím bych asi začal, vyčistit jednotlivé pojistky, relátka, použít kontaktol, zkontrolovat připojení baterie dotáhnout kontakty. Zkusit vyměnit baterii (třeba si od kamaráda zapůjčit na pár dní pokud má novější)...

Jo a alespoň vždy když se tážeš piš typ a motorizaci...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
jakub14
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 lis 2012, 17:23
Bydliště: Strakonice

Re: Elektrika

Příspěvek od jakub14 »

Dobře díky.
Fiat Stilo 1.9 JTD 115 HP
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: Elektrika

Příspěvek od chilly »

tak jak jsi dopadl?
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
jakub14
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 lis 2012, 17:23
Bydliště: Strakonice

Re: Elektrika

Příspěvek od jakub14 »

Čau čau noi zatim dělam etšě tu ručni brzdu už sem rozebral třmen a vypadá to že to snad dám do kupi, nad ešte dnes stihnu kouknout na ten airbag, kupodivu ESP kontrolka druhej denzhasla a pekne to zas funguje tak nevim :)
doufam že to stihnu mam poslední tejden na technickou jinak zase budu platit 1600 kč
Fiat Stilo 1.9 JTD 115 HP
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika

Příspěvek od kejml »

Všechna novější auta (a Stilo z nich asi nejvíc) jsou citlivá na podpětí v palubní síti.
Než začneš nakupovat drahé věci metodou pokus/omyl, nebo to dáš do servisu, kde postupují stejně, prvně dobij akumulátor.
Pak vyčisti kontakty (viz výše).
Doporučuju vyčistit i hlavní kostřící bod, který najdeš pod akumulátorem.
S největší pravděpodobností pak problémy zmizí. A pokud ne, najdi si mechanika, ne měniče.
Slušné reference jsou na italcar.cz nebo autoscan.cz pokud jsi z Prahy. Napiš si to do profilu, lépe Ti pak někdo poradí.
Osobně zkušenosti nemám.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
jakub14
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 lis 2012, 17:23
Bydliště: Strakonice

Re: Elektrika

Příspěvek od jakub14 »

Děkuju za radu. Doufám že to odstraní můj problém.
Edit: Tak dnes jsem vše dodělal ručka brzdí jako nikdy, airbag sem vyřešil odpojení baterky a rozpojení a zapojení drátů pod sedačkou.
Fiat Stilo 1.9 JTD 115 HP
Odpovědět

Zpět na „Stilo“