EKO nafta

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

EKO nafta

Příspěvek od datelos »

Tankujete někdo EKO naftu, nemyslím LTO, ale EKO naftu třeba v ONU.

http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?pag ... rd&pump=21" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: EKO nafta

Příspěvek od elvis.jarous »

Z benzínovou oktávií jsem poslední rok začal brát palivo pouze na Nymburské Benzině.
s Fiatem jsem 1x nabral naftu jinde a bylo to znát na spotřebě.
Dneska jsem jezdil s naftou z Benziny, Kolín,NBK,Sadská, Milčice,Kouřim,Sázava,samejma okreskama, pak do Uhlířskejch Janovic, Koláína a domu pak zase do Kolína do Nemocnice a spotřeba při normální jízdě is předjížděním(při předjíždění až 130kmh) ... a spotřeba 5,1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eko sajrajt bych do toho nedal.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO nafta

Příspěvek od proch »

Jezdím na to normálně, když je za dobrou cenu, natankuju to. Už od doby co jsem měl Punto JTD a nepozoruji žádný problém. 30% MEŘO co obsahuje bionafta se mě na výkonu a spotřebě nijak neprojevuje. Určitě jsem to tam měl vždycky, když jsem jel na emise. Akorát to tam neleju v zimě...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: EKO nafta

Příspěvek od idefix »

V Kauflandu,Tescu,Lidlu........ maj levnějši :mrgreen: 19,90Kč/litr ,taky eko ale musíš chytit akci.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: EKO nafta

Příspěvek od datelos »

idefix píše:V Kauflandu,Tescu,Lidlu........ maj levnějši :mrgreen: 19,90Kč/litr ,taky eko ale musíš chytit akci.
Myslíš to,co si myslím já že myslíš.Nějakej olej na smažení.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: EKO nafta

Příspěvek od idefix »

Jasný stolní olej značka je jedno co je v akci :mrgreen: kolega na to jezdí normálně .
http://www.autoabeceda.cz/jak-na-to/ros ... -nafty.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO nafta

Příspěvek od proch »

Není to jedno jakej, lepší je řepkovej, slunečnice není tak "výživná" a potom to víc žere, ale když je za 19,90 tak je to asi jedno :mrgreen:
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: EKO nafta

Příspěvek od idefix »

Osobně jsem to do auta nedal,jeden to dává do Audi 80 další Marea,Fiat Dukato...... moje osobní zkušenost v Chorvatsku jsem tankoval u pumpy, kde měli 4 druhy nafty .Samozřejmě jsem natankoval tu nejhorší-nejlevnější auto bylo jako řechtačka a vůbec netáhlo.Naštěstí jsem vzal jen 20l.Bylo to ve 2 ráno a u dalších stojanů tři moji kamarádi každej měl jinou cenu jinej druh nafty no mazec. Podle mě to bylo něco pro traktory..... :roll: Když tankuješ tuhle levnou přidávej aditiva ,já dávám Vif a podle mě je to znát,přidřenej střik je pak drahá záležitost.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO nafta

Příspěvek od proch »

Pokud tankuju bionaftu, tak se zadření vstřiku, čerpadla nebojím, to MEŘO maže výborně. Spíš to chce měnit častěji olej, protože se to tam dostává a degraduje ho, tedy potencionálně hrozí zadření motoru. Ale to je spíš pro ty, kteří mají úpravu a jezdí přímo na olej. Já to dost střídám...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Fiaťák
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2012, 14:16

Re: EKO nafta

Příspěvek od Fiaťák »

Jezdil jsem na Eko cca 3 měsíce, výkon skoro stejný, ale spotřeba o 2 l/100 km větší, takže je to spíše prodělek. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Stilo“