Doblo trhanie + cervena kontrolka

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Dejvo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2012, 14:16
Bydliště: Trnava

Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od Dejvo »

Zdravim, mam fiat doblo r.v. 2001, je to hladky diesel 1,9d. Uz 2 dni do zadu sa mi obcas rozsvietila cervena kontrolka poruchy motora, auto v ten den este slapalo. Vcera vecer som siel po meste a 2x mi to skapalo na volnobehu, ked som dobrzdoval. No kontrolka potom zhasla a islo v pohode no prisiel som dnes rano o 5 domov a zacalo to znova svietit asi 3 km pred domom. Auto na nizsich otakach trhalo a musel som ist vo vacsich otackach. V poriadku som ale prisiel zaparkoval no dnes rano startujem auto natoci aj odpali, ide 5 sek rozsvieti sa kontrolka chyby motora a zhasne. Takisto sa to opakuje aj 2x, aj ked pridam plyn a snazim sa ho drzat v otackach. Mohlo by to byt cerpadlo ? alebo upchaty palivovy system ? Zavzdusneny ?Dakujem za odpovede a rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od peta.smolik »

Naftu tankuješ pořád stejnou od jednoho prodejce?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Dejvo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2012, 14:16
Bydliště: Trnava

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od Dejvo »

naftu tankujem stale inu ale vzdy sa snazim OMV shell slovnaft... proste tam, kde niesi mali sukromnici

problem som pravdepodobne vyriesil, rozobral som plavak pod zadnymi sedadlami, prefukol som hadicky k filtru, no tam chyba nebola, tak som fukol priamo od filtra uz do trysiek a cerpadla, auto uz nahodilo a chyba motora zhasla, tak uvidim teraz ci bude strajkovat, dufam, ze nie 8)
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od peta.smolik »

No ale tak to bylo naftou respektive bordelem v ní asi né?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Dejvo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2012, 14:16
Bydliště: Trnava

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od Dejvo »

praveze nafta bola cista, aj sitko plavaku bolo ciste, dokonca ked som fukal vzduch z filtra do nadrze tak nesla ziadna spina... pomohlo ked som prefukol maly obvod z filtra do motora... je mozne, ze by presla spina aj cez filter ?
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od peta.smolik »

Záleží na tom jak dlouho tam ten filtr máš a v naftě mohla bejt nějaká příměs a když je filtr už špatnej může propouštět i kal
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Dejvo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2012, 14:16
Bydliště: Trnava

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od Dejvo »

praveze filter je tam asi len 3000km a preplachnut to k motoru som pomerne ani nechcel a uz som chcel auto dotiahnut do servisu, bola to uz len posledna moznost... kal by teda prejst mohol ? keby to boli nejake vacsie ciastocky, tak by to zanieslo aj trysky, ale to by snad neprepustilo ?
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od peta.smolik »

Každopádně bych filtr vyměnil ale starý nevyhazoval... Uvidíš jestli se to nebude opakovat
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Dejvo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2012, 14:16
Bydliště: Trnava

Re: Doblo trhanie + cervena kontrolka

Příspěvek od Dejvo »

filter kupim pozajtra hned ako budem moct tak aj vymenim a uvidim co to bude dalej robit, snad pojde ako ma, ten motor ma uz nieco za sebou, 450 000...
Odpovědět

Zpět na „Doblo“