A opat chladiaci system...

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
oldohu
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2012, 11:45

A opat chladiaci system...

Příspěvek od oldohu »

Zdravim Vas..Mam problem nad ktorym krutia hlavou aj mechanici...preplachli cely chladiaci system, naliali cerstvu nemrznucu zmes...auto kuri ako dive, ale.....ked sa motor zahrieva a v aute sa kuri, tak asi po 15 minutach mi na chvilu pocut bublanie v radiatore, potom to prestane..Skusil som to odvzdusnit, ale kedze na zadanej hornej hadici nesiel ani vzduch ani voda, tak som to odvzdusnil na chladici..samozrejme po odvzdusneni klesa voda vo vyrovnavacej nadrzke, ale az tak ze po tyzdni tychto dookola sa opakujucich ukonov je voda pod minimom....Ked som sa uz nasr... tak som cestou do prace (20km) kurenie vypol- ziadne bublanie, ale vodu mi vyrazilo cez horny vrchnak vyrovnavacej nadrzky...a teraz co s tym?? mam Palio 1,2 8V
Reklama
 

oldohu
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2012, 11:45

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od oldohu »

Zabudol som spomenut......voda je hrdzava....
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od jakobt »

co těsnění pod hlavou, nemůže bejt prasklé? jakmile ti to tlakuje tak je problém
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
oldohu
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2012, 11:45

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od oldohu »

Ak by to bola prasknuta hlava,hadice by boli tvrde a videl by som to na dyme z vyfuku a pod olejovym vrchnakom
polomiso
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 24 zář 2009, 23:09
Bydliště: Nové Zámky

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od polomiso »

Tiež mi to občas zabuble. Ale voda sa mi zatiaľ nestráca. A hrdzavá voda môže byť práve od toho bublania(voda so vzduchom strhnú čiastočky oxidu zo stien motoru?).
mk2b 1.4 16V 5D
oldohu
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2012, 11:45

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od oldohu »

Jedinym moznym riesenim - ak sa nechcem v aute od tepla uvarit a zaroven ak nechcem aby mi pri nekureni nevyrazila cez vrchnak voda - je odobrat nejake 1,5 dcl vody z vyrovnavacej nadrzky, kym niekto nepride na pricinu tohto problemu...
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od pukavec »

Mam Palio Weekend 1,6 16V 74 kw uz pet let a ten problem co tu popisujes mam neustale. Uz ho proste neresim. Necham v nadobce minimum chladici kapaliny a jednou za cas tam trochu doliju. Kdyz jsem tam mel kapalinu na max tak mi vetsinou vytekla jak pises. A presne jak pises kdyz zatopim tak mi z topeni jdou chrochtave zvuky. Ale nikdo mi jeste nedokazal rict cim to je.
gabko61
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 čer 2011, 14:53

Re: A opat chladiaci system...

Příspěvek od gabko61 »

Ja som mal to bublanie tiež. Odvzdušnil som chladiaci systém na hadici nad radiátorom aj na chladiči. Potom mi raz menili chladiacu zmes (po výmene tesnenia) v servise a zistil som, že je ešte jedna odvzdušňvacia skrutka. Niekde za termostatom v hadici, chce to krátky skrutkovač. A je po bublaní...
Ak treba, idem tú skrutku pohladať a nafitiť, ale myslím si, že každý to nájde, ak vie, že niečo má nájsť.

Palio Weekend 1.2 54kW
Odpovědět

Zpět na „Palio“