Odcházej mi brzdy?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

Punto 1.1 55s ... když jedu do práce tak sjíždim z rychlostky na kruháč ... nu bylo sice mokro, ale nejel jsem zas tak moc ...... nicméně jsem byl rád že na kruháči nikdo zrovna nejel páč se to nejak nedobrzdilo ... navíc mi poslední dobou i při jízdě skoro bez brždění po zastavení hulí z předních podběhů jak kdybych tam měl za každym kolem jamajčana, mám už moc obroušený pakny? bubny v pytli? nebo čim by to mohlo bejt? předem dík
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyApe »

Nebylo by rozumne sumdat kolo a podivat se z ceho ti huli ?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Toti »

Pakny ani bubny asi v pytli nebudu kedže bubnove brzdy vpredu nemáš, ale určite by to chcelo zhodiť koleso a pozrieť sa či strmeň chodí volne alebo piestik či sa vysúva bez drhnutia. Samozrejmosťou je kontrola stavu kotučov a obloženia. Inak nemáš pocit, že ti auto stále brzdí ? ked ideš na rovinke na neutrály tak nezpomaluje to auto očividne rýchlejšie ?
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

bohužel nemám garáž, a v tom shitu venku to kolo ted sundavat nechci, obcas se mi stava ze to jakoby brzdi samo, obcas se mi zasekne plyn, máš tušení čim to je? předem dík
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

hoj kluci a děvčata, vnesu stupidní dotaz
na 1,1 MKI byly před dvěma měsíci měněny brzdový kotouče na předku, destičky zůstaly originál, jejich stav sem neviděl páč pan technik sám ..
od tý doby nalítáno 1500km,hodně i přes Šumavu a tam se brzdí fest v těch serpentinách a pořád mi přední levý píská, zrovna na něm byl měněnej i čep tyčky řízení (bo jak se to jmenuje) protože ta guma kolem začínala odcházet, brzdy fungují normálně, brzdí dobře, ale to pískání ... stačí párkrát cuknout volantem a pískat přestane, pak zase začne, dle mě by už si to mohlo za ty kiláky sednout, pochopil bych to do pár set km, nemůže být zrada i jinde? díkes
######
.ScOrE.
paso12
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2012, 18:25
Bydliště: Karviná

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od paso12 »

Tak to pískaní způsobuje na 99% to,že má špatný pohyb destička,která způsoby to,že se nevrátí zpět.Takžečky vytáhnout a ty drážky na obou bocích trošku zbrousit,aby destička byla při nasazení volnější a nikde nedrhla.Měl jsem to samé na Unu a problém byl vyřešen za 20 minut. :D
Tipo 1.6ie,Uno 1.0,nyní Punto 1.1 55s mk1
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

tak teď jenom počkat až přestane scát a můžu na to vlítnout :D jen mi nešlo do hlavy že to bude pištět tak dlouho ;-) díkes draku
######
.ScOrE.
paso12
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2012, 18:25
Bydliště: Karviná

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od paso12 »

CrazyManer
Taky mi přibržďovaly přední kola a při jízdě jsem myslel,že se mi roztečou poklice....,brzda se Ti nevrací zpět,je pravděpodobné,že jsou brzdové hadičky zpuchřelé zevnitř(jako jsem to měl já),nebo Ti taky dřou desky a nevrací se zpět. :wink:
Tipo 1.6ie,Uno 1.0,nyní Punto 1.1 55s mk1
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

nejsem moc technickej typ, myslíte si že bych to dokázal opravit své pomocí? popřípadě kolik by to koštovalo zhruba v servise?
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
paso12
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2012, 18:25
Bydliště: Karviná

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od paso12 »

CrazyManer píše:nejsem moc technickej typ, myslíte si že bych to dokázal opravit své pomocí? popřípadě kolik by to koštovalo zhruba v servise?
Já v servise zaplatil za hadičky+kapalina+servis 2 000,-,ale jinak cena dílu je do 1 000,-,zbytek stál servis,tak záleží na jak drahý natrefíš... :roll:
Tipo 1.6ie,Uno 1.0,nyní Punto 1.1 55s mk1
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

fuf, dva litry za brzdy? to budu radsi brzdit jak fred flinstoun :-D
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

frajeři nebrzdí :D ti se brzdit nechaj :D
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Toti »

CrazyManer pokial nemáš garáž, alebo možnosť to u niekoho pozreť tak pred panelákom je to v tomto počasí dosť divočina robiť :D aj ked narýchlo by som zhodil koleso, zozadu povolil strmeň na dvoch šroboch vyhodil ho aj s obložením, dobre okefoval tie dosadacie plochy na tom držiaku strmena kde sa posuvaju brzdove doštičky a vyskušal zatlačením chod piestu na strmeni. Ja dávam ešte trocha medenej pasty na tie dotykové plochy, len tak s prstom to prebehnem, lebo niekedy to zvykne trocha zahrdzavieť ked sa málo jazdí s autom. A pokial by ti to stále brzdilo aj po tejto kontrole tak je možné že už je hadička zlá a zapučaná zvnutra.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od peta.smolik »

Taky je možný že máš otřep v hadičce zevnitř a když cápneš na brzdu natlakuje se trubka a odchlípne otřep a zpět už se nevrátí, funguje to jako ventil a pak to ani z kopce nejede
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Jezdec »

Na unu jsem měl spuchřelé hadičky a jak jsem jel s kopce tak dole jsem brzdil i očima. Na kolech jsem mohl smažit vajíčka. Vyměnil jsem hadice a vše bylo ok. Vyměnit bys zvládl i sám ale potom budeš někoho potřebovat kdo ti pomůže odvzdušnit brzdy, takže raději nějaký servis. Poptat se na cenu a potom se rozhodneš. Každopádně bych to tak nenechal, není to prdel, brzdy jsou brzdy :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“