marea 2.4td

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
míla

marea 2.4td

Příspěvek od míla »

Ahoj všichni,asi před 3 týdny jsem si pořídil Mareu Weekend 2.4td,fakt dobrý vozítko,ale po chvíli jsem začal zjišťovat,že motor občas přestane táhnout
(jako by vynechávalo turbo).Když ale zastavím a rozjedu se, turbo funguje dobře. :? Máte s tím někdo zkušenosti čím to může být? :( Předem díky za radu.
Reklama
 

PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Máš 2.4 TD alebo JTD. :?: Pokial máš JTD bude to problém s riadiacou jednotkou vstrekovania. A to nie je bohvie čo. :!: Zvlášť pokial nemáš červenohnedý programovací master klúč. :!: To by bolo na zľavu na cene. :!: :!: :!: Pretože pri výmene riadiacej jednotky by si musel meniť aj jednotku Fiat Code, alebo by si ju musel dať odblokovať v čechách cca. 7500 .- CZ. Kontakt by som Ti poslal. Nechcem Ťa ale, strašiť. Pokial máš 2.4 TD môže to byť problém s prísunom paliva. Pri akcelerácii sa nestíha doplňať. Treba vymeniť palivový filter a pozrieť sa aj do nádrže. Vybrať sací koš vyčistiť ho v teplej vode. To by som Ti ešte upresnil. Ide o to či máš TD, alebo JTD. :idea:
Návštěvník

přestává táhnout-mílovi

Příspěvek od Návštěvník »

mám mareu 1.9 JTD.Taky jsem ji koupil jako "jetou" a taky jsem měl nějaké potíže stím,že maruš se nekdy nechtělo jet.Dnes to mám vyřešené,ale rady klidně dám.Celkem dost jsem okolo toho chodil,protože mě to štvalo.Napiš,ale více.Kdy sleduješ,že přestává táhnout,při jakých otáčkách,nebo jestli při plném plynu,nebo již dříve při ménším sešláplém pedálu.Co ví,poradím.Napiš odkud jsi.
míla

Příspěvek od míla »

Je to 2.4 td naštěstí,začal jsem s hledáním od nejběžnějších závad.Původní majitel sice tvrdil,že jí dal do servisu a že jsou filtry měněné.Nějak se mi nezdálo tak jsem si řek důvěřuj,ale prověřuj a auha na filtry nikdo ani náhodou nesáh! Zítra je budu měnit teda až na naftovej ten neměli na skladě tak snad příští týden.Doufám,že už to bude Ok. :roll:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mas spatnej egr
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mas spatnej egr
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: marea 2.4td

Příspěvek od Tomas-Oaza »

míla píše:Ahoj všichni,asi před 3 týdny jsem si pořídil Mareu Weekend 2.4td,fakt dobrý vozítko,ale po chvíli jsem začal zjišťovat,že motor občas přestane táhnout
(jako by vynechávalo turbo).Když ale zastavím a rozjedu se, turbo funguje dobře. :? Máte s tím někdo zkušenosti čím to může být? :( Předem díky za radu.
podivej se na foru fiat marea tam se to resilo,egr ventilem to ale neni.mam dojem na vahu vzduchu
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
gruger
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2007, 00:46
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gruger »

než rozkramuješ půlku auta podívej se na katalyzátor.chybový registr háže váhu vzduchu atd, ale to jen proto, že tam není dostatečný průtok vzduchu.čau
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas-Oaza »

je to sice uz dost starej prispevek,ale rozlusteni v teto dobe uz znam. je to vstrikovaci cerpadlo.je to bezna vec u techto motoru, sam sem to absolvoval od lonskeho leta nez jsem vyzkousel vse mozne a nakonec sem udelal repas cerpadla a je vse ok
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Marea“