punto1,2 svetlo v kufri

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

zdravim vsetkych chcem sa opytat ci je v punte 1,2 rok vyroby 2000 osvetlenie v kufri
Reklama
 

Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od ferokulda »

Já tam světlo mám, ale je to spíš taková bludička.
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od drpepa »

to by mě taky zajímalo, mám punto 1,9jtd, r.v. 99. Světlo v kufru bych taky ocenil. Máte někdo schéma zapojení, kam ten spínací kabel napojit? Díky :)
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od kejml »

Příště použij funkci hleda, lenochu ;-)
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=69&t=18534
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

dakujem za rady od inteligentnych ludi
libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

Tak som opet tu,pre niekoho som zrejme otravny ale ved sme ludia a budem rad ked mi pomoze niekto.Riesim problem z vybijanim baterie,kludovy odber som meral a mal 0,50A odpojil som pamet autoradia a napojil na plus cez klucik ako aj napajanie,odber som znizil na 0,25A hladam dalej.Nesvietilo osvetlenie kufra preto som nevedel ci tam vobec je,nasiel som ho ale nesvieti.Rozobral som premeral ,ziarovka dobra,plus 12V tam ide voci kostre ale v konektore kostra nejde.Viem ze sa tu mnohjo pise ze to moze robit zamok,zatial som vybral ziarovku,nakolko som nemal cas a je vonku minus 12 som nemohol odmerat kludovy odber,myslite si ze ked nieje kostra v konektoru osvetlenia kufra a bola tam ziarovka ze to moze niekte stahovat? trebars ten zamok? este sa mi zda ze to nema odber prudu ako ma mat.Ked budem mat cas odmeram odber zatial vyskusam aspon takto ked auto stoji dva dni ci sa bateria vybije alebo nie.Dakujem za vsetky rady.Modlim sa aby to nebola RJ lebo tu mi davali udajne novu ked auto doviezli z talianska
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od drpepa »

nakonec jsem našel světlo na pravé straně pod reprákem, opravdu tam je, žárovka je dobrá, ale nesvítí, měřil jsem teda napětí na konektoru a bylo kolísavé od cca 200mV - 6V. Nevíte někdo kde bude chyba? Díky
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od Jaroslav1 »

drpepa píše:nakonec jsem našel světlo na pravé straně pod reprákem, opravdu tam je, žárovka je dobrá, ale nesvítí, měřil jsem teda napětí na konektoru a bylo kolísavé od cca 200mV - 6V. Nevíte někdo kde bude chyba? Díky
Zdravím, musíš tam naměřit napětí které je stejný jako na akumulátoru tedy alespoň 12V. Jestli jsi to měřil dig.multimetrem tak jsi neměl dobrý kontakt na měř.hrotech a konektoru. Proto ty mV. Použij žárovkovou zkoušečku a musí to svítit.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

a kde hladat chybu ked tam neni kostra,mohlo by to vybijat bateriu ked to bolo bez kostri a bola tam ziarovka?
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od drpepa »

Jaroslav1 píše:
drpepa píše:nakonec jsem našel světlo na pravé straně pod reprákem, opravdu tam je, žárovka je dobrá, ale nesvítí, měřil jsem teda napětí na konektoru a bylo kolísavé od cca 200mV - 6V. Nevíte někdo kde bude chyba? Díky
Zdravím, musíš tam naměřit napětí které je stejný jako na akumulátoru tedy alespoň 12V. Jestli jsi to měřil dig.multimetrem tak jsi neměl dobrý kontakt na měř.hrotech a konektoru. Proto ty mV. Použij žárovkovou zkoušečku a musí to svítit.
tohle jsem taky zkoušel, je to divný, měřáky mám 2 a naměřil jsem stejné hodnoty, žárovka je dobrá.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

nevie niekto poradit?
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od Jaroslav1 »

to drpepa.jsou tam dva drátky, černo bílý je - kostra a červeno zelený je +12V a to tam musí být. Zámek dveří zavaz. prostoru spíná -kostru.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od Jaroslav1 »

libboa píše:a kde hladat chybu ked tam neni kostra,mohlo by to vybijat bateriu ked to bolo bez kostri a bola tam ziarovka?
Kostra by tam měla být od zámku dveří zavaz.prostoru a to při otevřených dveřích. Aby to vybíjelo baterku ,tak by ta žárovka musela svítit. Jinak ne.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
libboa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013, 16:39

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od libboa »

logicka odpoved ale co ak tam kostra nieje pri otvorenych dverach,to znamena ze moze byt niekde odpojena dotyka sa niekde ziveho kontaktu.Asi bude treba vybrat zamok,hm ale teraz vonku ee pockam az bude teplo,kaslem na svetlo v kufri,kludovy odber som uz vyriesil,radio som napojil cez spinacku,aj pamet,bo ten odber bol 0,5A teraz je 0,01A zaobidem sa aj bez nastavenej predvolby stanic,aj tak pocuvam stale usb a ked budem chciet radio tak naladim,dikes za odpovede
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: punto1,2 svetlo v kufri

Příspěvek od Jaroslav1 »

libboa píše:logicka odpoved ale co ak tam kostra nieje pri otvorenych dverach,to znamena ze moze byt niekde odpojena dotyka sa niekde ziveho kontaktu.Asi bude treba vybrat zamok,hm ale teraz vonku ee pockam az bude teplo,kaslem na svetlo v kufri,kludovy odber som uz vyriesil,radio som napojil cez spinacku,aj pamet,bo ten odber bol 0,5A teraz je 0,01A zaobidem sa aj bez nastavenej predvolby stanic,aj tak pocuvam stale usb a ked budem chciet radio tak naladim,dikes za odpovede
Ano musíš demontovat zámek dveří jak píšeš a tam se ta kostra spíná. Kostra na živý kontakt by znamenalo zkrat.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“