Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
karlospet
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2013, 13:40

Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od karlospet »

Ahoj všem,
občas za jízdy se mi na palubní desce u mého puntíka (1.9JTD) rozsvítí červená kontrolka motoru. Auto však bez problémů jede dále. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování kontrolka po chvilce zhasne. Občas se rozsvítí za jízdy a za jízdy zhasne. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Diagnostika nic neukazuje. Děkuji
Fiat Punto MKII 1,9 JTD, 2000
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od oldoss »

A bolo to na akej diagnostike? Origo Fiat ci dakto s craknutym programom s kablom za 5 korun. Lebo ta origo diagnostika ti vie sakra viac veci vycitat ako ta pofiderna. Tiez velmi zalezi od toho kto ti to robi a ci vie co ma vobec pozerat. Dnes uz chybovu pamat vie pomaly vycitat aj opica zo ZOO.
Fabricka diagnostika ti vie skontrolovat aj turbo, vahu vzduchu, korekcne davky vstrekovacov atd, len to musi vediet clovek vediet aj robit.
Tiez nezaskodi live diagnostika t.j. PC je napichnute a jazdi sa s autom a skuma sa co sa Puntovi nepaci a preco hu obcas zapne.
A kedy sa ti to stane, ze sa zapne? Pri normalnej jazde, nahanacka?
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od proch »

Pokud vím, červená kontrolka motoru je nouzák, tak jak to, že ti to jede normálně? Jezdíš jen 80-90 km/h? Jak píšeš, nouzák se dá v určitých případech zrušit tím, že se vypne motor a znovu nastartuje. Pokud je kritická chyba hned po nastartování, tak nouzák naskočí většinou hned. Pokud ne (např. špatná regulace turba) tak naskočí až při překročení tlaku...Tipoval bych to na tu regulaci turba, že se to přeplňuje. Live data ve FES (Multidiag) s kabelem za 5 korun by na diagnostiku stačila. Váha vzduchu nouzák nespustí, vstřikovač bych netipoval, když to jede normálně...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od drpepa »

minulý týden mi auto dělal skoro to samé, také mi padalo do nouzáku, a když spadlo, snížil se výkon motoru, nakonec to bylo znečištěným EGR ventilem.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od Jam3ss »

Zdravim, napada me co takhle snimac otacek na klik. hridel ? Ted se mi nedavno stalo,ze se mi rozsvitila kontrolka motoru a po zastaveni a zdechnuti motoru jsem uz nenastratoval(ostal jsem vyset 160km od domova) byl to snimac a po vymene mi odesel dalsi snimac otacek, ale na vac. hrideli :/ bylo by dobre to zdiagnostikovat pri zavade. Dej vedet jak si dopadl.

Odesláno z mého U20i pomocí Tapatalk 2
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od kecka »

divne pokud se rozne kontrolka ... musi byt neco ulozeno v pameti.....
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
honzais11
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 03 úno 2011, 14:45
Bydliště: roudnice nad labem

Re: Rozsvícení červené kontrolky motoru 1.9JTD

Příspěvek od honzais11 »

Ja měl to samé počitač nic nepsal ale byla špatna regulace turba pak bylo vše ok .
Fiat punto 1,9 jtd 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“