PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
maedita
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2012, 09:20

PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od maedita »

Ahoj všichni, mám dotaz. Při výměně letních kol na zimní(což proběhlo na podzim), mi při práci nejednou zaměstnanec servisu řekl, že se strhl závit u jednoho šroubu na zadním kole a že se to musí opravit. S autem jsem tehdy normálně odjela...nic se nestalo. Do teďka jsem auto moc nepotřebovala, sem tam cesta za nákupem. Kolo drží, ale budu potřebovat jet dál, asi 200km. Je nutné to opravit? Nebo kolo udrží ty tři šrouby? V každém případě budu chtít finanční spoluúčast servisu, měli by být pojištění, snad.
Co se jako přesně musí vyměnit, v práci mi chlapi říkali, že nějaký náboj zadního kola. Hýbe se při tom i s brzdovým systémem? Loni v létě byly brzdy dělané nové.
Poraďte mám chtít tu finanční spoluúčast. Dík všem za rady :)
A ještě dotaz v jaké ceně by byla asi ta oprava?
Dobře dojeďte!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubito
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 263
Registrován: 16 lis 2010, 18:12
Bydliště: Vísky

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od kubito »

samosdrejme na 3 sroubech se nic nestane a ano kolo neupadne. Pri oprave se musi vymenit naboj zadniho kola. Neuvedla jsi jake mas auto predpokladam ze to asi kotouce vzadu nema a nevim jestli mas ABS? jestli ne naboj stoji cca 800kc(starline) jestli mas ABS bude to drazsi+prace na vymenu. servis by mel byt zodpovedny a dat ti nejakou financni kompenzaci nebo na sve naklady opravit. je otazka ci to tak bude.
/F/I/A/T/ Punto GT run on MegaSquirt 2 Extra, Innovate LC-1 wideband, Garrett TB2810, vstřiky Delphi 440ccm, sani Simota, spojka HDS 57, vyfuk 60mm, HKS blow off valve, Walbro 255l/h, EBC, FMIC, 2XXHP

1/4 mile= 14.1s @ 160km/h
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od Otomar »

Co je náboj kola najdeš tady pod číslem 6. Když kouknu do katalogu, tak v Kelly nejlevnější náboj 835Kč i s ložiskem bez slevy pro servis.
Měla si reklamaci vyřešit hned. Záleží proč se tak stalo, mohlo to být klidně vyrezlé.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od 6speed »

Pokud borec tvrdí,že je stržený závit na šroubu,tak proč měnit náboj??To snad stačí dat nový šroub nee??
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
maedita
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2012, 09:20

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od maedita »

Všem moc dík za rady, dám vědět, jak jsem v servisu dopadla...jak se dohodneme.
Dobře dojeďte!!!
puňta
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2012, 13:05
Bydliště: ČB - Třeboň

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od puňta »

6speed píše:Pokud borec tvrdí,že je stržený závit na šroubu,tak proč měnit náboj??To snad stačí dat nový šroub nee??
záleží na tom jakej závit sthneš - šroubu? tak staci vymenit šroub, ale když strhneš zavit v tom náboji? nu zavitnikem si asi moc nepomužeš ...
Fiat Punto 1,2 MPI - 75 SX
maedita
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 23 črc 2012, 09:20

Re: PNEUSERVIS A VÝMĚNA NÁBOJE

Příspěvek od maedita »

Šroub se snažili vyměnit ihned, ale ani nový se nechyt...když jsem tam přijela vše bylo v poho. Nic neříkali ani při sundavání kola, muselo se jim to povést při utahování.
Dobře dojeďte!!!
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“