Prehed fault-nebo tak něco

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od datelos »

Kurna,dneska už mě stilák fakt nasral.Další opruzná hláška, žhavení chyba.Koukal sem že u mého 8ventilu je to asi fakt na nejpovedenější místě co sem kdy viděl.No nic, zkoušel to někdo vyměnit spodem abych nemusel vyndávat EGR+nějakou černou bandasku kam teče nafta z filtru.Ještě otázka na svíčky. FEBI-BILSTEIN-200kč/kus
NGK-360kč/kus
BERU-400kč/kus

Nevím co mám koupit-poradte.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od kejml »

Návod je na Stilo.org včetně fotografií.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od datelos »

Takže včera poroběhla výměna všech 4ks žhavičů, ale otravná hláška je tam stále.Na diag. vymazání chyb a již je bez chyb, ale pri každém testu /startu/napíše znovu prevít fault a po chvilce zhasne.Myslím že si to mrška od Bosche nějak pamatuje.Nemáte někdo podobnou zkušenost jak se toho zbavit.Jinak sem tam měl všeho všudy 2 chyby.P0308-Řízení doby žhavení /ta byla trvalá/a P0235-Snímač plnícího tlaku/ta byla náhodná/, MAP senzor vyčištěm, takže by mohl být od žlutáka ENGINE Fault pokoj, ale to žhaveníííííííí.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od kejml »

datelos píše:P0308-Řízení doby žhavení /ta byla trvalá/
Máš rozbité relé/časovač žhavení.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od datelos »

No možný je všechno, ale jen tak si nekoupím relé za 2klacky abych pak zjistil že to bude jen nějaká kravina v řj.Takže když sou v háji žhaviče tak to píše nějakou jinou chybu, když mám teda podle tebe rozbité relé.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od datelos »

takže sem koupil relé žhavení za 2200kč a je to stále s chybou, takže asi budu muset k oborníkům do Fiatu.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
ondrasdnb
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 28 led 2012, 13:00

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od ondrasdnb »

Taky jsem měnil žhavičky. Ten přistup tam je fakt "skvelej" :D Chyba mi okamžitě po vyměně zhasla! Myslim si že budeš mit někde ještě chybu že ti třeba jeden valec nežhavi protože maš někde přerušene vedeni. Jelikož je ten přístup k nim fakt špatný tak už je na tobě jestli budeš mit trpelovost to poodpojovat a proměřit :) Mužeš ušetřit za servis ;)
Fiat Stilo 1.9JTD 85kw ex
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 125kw ex
Abarth Grande Punto
Fiat Doblo 1.3JTD 62kw
Audi A6 Avant 2.7TDI 132kw
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od datelos »

ondrasdnb píše:Taky jsem měnil žhavičky. Ten přistup tam je fakt "skvelej" :D Chyba mi okamžitě po vyměně zhasla! Myslim si že budeš mit někde ještě chybu že ti třeba jeden valec nežhavi protože maš někde přerušene vedeni. Jelikož je ten přístup k nim fakt špatný tak už je na tobě jestli budeš mit trpelovost to poodpojovat a proměřit :) Mužeš ušetřit za servis ;)
Tak tak, až budu mít trochu času tak změrím cestu od relé žhavení na jednotlivé žhaviče, čož představuje poslední možnost problému na cestě.Určitě jak píšeš jeden válec je mimo hru a mě to způsobuje ranní pupínky, hlavně když hlásí -18.Ty dutinky nebo jak to správně nazvat není problém sehnat, jen nevým jak to je s nástrčnou fajfkou na žhavič.Pokud seženu tu fajfku tak si vyrobím drát opatřený konci jako origoš a ten vadný vyměním.Mám dokonce i vytahovač těch dutinek z konektoru.Takže je jen třeba najít ten čas.Akorát mě dost vadí že mě to stálo už 4klacky a problém furt přetrvává.Chtěl bych vzkázat všem radílkům, že myslet znamená hovno vědět.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehed fault-nebo tak něco

Příspěvek od proch »

Myslet znamená hovno vědět? Tak si to dej do servisu a nepruď tady... :evil:
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Stilo“