MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Díky :wink: ... a veru máš pravdu, po všetkých veciach čo som pomenil a poopravoval, by malo byť konečne zabehnuté :D
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

Marecino69
Fiaťák
Příspěvky: 157
Registrován: 01 říj 2012, 18:23

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Marecino69 »

Musim uznat ze toho puntika si spravil fakt famozneho :) len tak dalej...dakujem ze sem davas fotky...ak ti to nebude vadit budem sa tym inspirovat aj ja a ziskal som vela cennych rad :)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

díky, som rád že sa Punťas páči :wink: ... kludne sa inšpiruj, budem len rád :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- včera som si vyskúšal jazdiť bez bŕzd, praskla mi totiž zo dňa na den brzdová hadička pri PP kolese( našli sme v nej dve dierky, žeby potkan :?: :shock: ), celkom nepríjemné šliapnuť na pedál a nič... :| , ešte že ručná funguje ako má :) ... takže včera vymenené brzdové hadičky na pravej aj ľavej strane a samozrejme aj brzd. kvapalina ... no a kedže sa pomalinky :) blíži zima, konečne som prezul na zimné :D , domontoval zadné podblatníky a prehodil zadné pružiny z GTčkových na seriové.
na zimnych.jpg
na zimnych.jpg (87.99 KiB) Zobrazeno 3737 x
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Banshee »

Pekne kolieska,by som povedal ze na zimu az prilis luxusne 8) to su 14 ci 15? Ja uz deriem zimaky asi mesiac a zbytočne..no kto mohol vediet :)
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Banshee - no niesí jediný, vela ludí aj v mojom okolí už má dávno prezuté, bolo také všeliaké počasie no, ja som tento rok vyčkával :) ... inak na disky si sa ma tuším pýtal už pred rokom :D ... luxusné, ani nie, mal som ich na aute už pred 5timi rokmi, ked som auto kúpil, a 2 zimy už mám na nich odjazdené a nič sa im naštastie nestalo, akorát na jednom je malý škrabanec od obrubníka, ale aj ten pochádza ešte s dôb, ked som ich mal na letných gumách ... sú to 14tky a gumy Fulda 165/65 :) -
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od michalsymon »

Zadar, kde jsi sehnal ten filtr a na kolik vyjde? Mám punto 1242, 8V, 1999rv. Zatím mi jde jen o lepší zvuk motoru. Později přidám kola atd... Díík
Michal Symon
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Čau, filter som kúpil odtialto z inzercie, ak sa dobre pamätám tak za 20€ :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od michalsymon »

Hmm, to by šlo, mno, vyřeším startování (tuším jednobod. vstřik a také začnu shánět nějaké lepší díly...)
Michal Symon
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- ked už mám trošku času, rozhodol som sa trošku zhodnotiť min. rok a zároveň vám priblížiť čo Punťasa čaká tento :| :
- prvý polrok 2012 bol čo sa týka Punťasa super, najprv sme oslávili začiatok sezónny na zraze v PN, kde sme síce trošku premrzli ale aj tak bolo super :wink: , a aj účasť prekvapivo velká, následne sa mi podarilo bez akýchkoľvek skúseností postaviť podľa mňa celkom dobrú hudbu a aj to celé celkom dobre vyladiť, zároveň s tým som popracoval na interiéri a užil som si svoje aj s koróziou. Po tomto všetkom nasledoval v júni zraz v Trenčíne, kde bolo fakt vynikajúco :wink: Po tomto zraze som mal plnú hlavu nápadov, mal som v pláne napr. čiernu leskú strechu a stľpiky, strešný nosič na custom bike, ten mal byť taká špecialitka, mal byť v modrej metalíze, rovnakej ako auto, s leštenými dielmi :P , ďalej som túžil po nových kolách a pár kultových nálepkách ... . Potom sa to však začalo nejako komplikovať, najprv ten celoslovenský zraz...škoda, že to nevyšlo, tešil som sa na to celý rok :( , potom dopravná nehoda , ja na biku vs. auto, a mesiac na to ťukanec na semaforoch, ked do mňa zo zadu narazila jedná fábia a poškodili sami pri tom oba nárazniky a výfuk. Teší ma, že sa aj napriek tomu zúčastniť sa stretku v BA, kde sa 813 o nás výborne postaral, vybavil Zlaté piesky a potom nás cez celú BA previezol až na Devín, fakt bolo výborné, a konečne som spoznal dalších super ludí z fóra, či už Diablika s rodinkou, Spiritwolkera, Borisa, Phuffa či Palisa, fakt budem ešte dlho spomínať či už na tie mega porcie na zlatých :) ,alebo na tú zábavu na Devíne a záverečné vyhlasovanie výsledkov :) , medzi týmto všetkým som po celý rok používal Punťasa každodenne, a za min. rok som najazdil viac ako 15 tis. km, čo sa žial začalo čím viacej prejavovať, najprv sa začali ozývať tlmiče, potom ľavé uloženie zadnej nápravy, ďalej spomínaný prasknutý výfuk, no a samozrejme tie popraskané nárazníky, ked sa k tomu pridali opletačky s poistovňami, kvôli spomínaným nehodám, po tomto všetkom som už akosi prestával mať chuť, do nejakých dalších úprav a čoraz viac som začínal uvažovať o kúpe novšieho auta, v tom ma podporovalo aj moje okolie, v čom som im dal zapravdu, ak by som chcel aby bol Punťas fakt podľa mojich predstáv, znamenalo by to do neho vraziť dalších skoro 1000€, a to už vážne nehodlám, jednak je to už ozaj staré auto, a za druhé tuning ma prestal akosi baviť, skôr ako vrážať peniaze do auta, by som sa tento rok rád venoval viacej aj iným mojim koníčkom a trošku aj pocestoval v lete, ak sa bude dať, tak držte palce :) ... no a čo bude s Punťom tento rok :?: ... po kúpe Grandéčka to vyzerá žial asi tak, že dám ešte vymeniť tlmiče a uloženie nápravy, a potom ho skúsim predať, ak by sa predaj nedaril, budem uvažovať buď o rozpredaji, alebo aspoň o očesaní(hudba, kolesa, interier) a bude z neho 2. auto, prípadne poputuje sestre, uvidíme... Úplne najlepšie by bolo, ak by sa ho podarilo predať niekomu, kto by sa o neho naďalej staral, ale trochu pochybujem, rozhodne by som ho nerád predal do zlých rúk, to si ho radšej nechám :wink:
Tak len toľko som chcel :) ... dúfam, že ma nikto neodsúdi, a všetci to pochopia :wink:
Na záver pár naj fotiek z min. roku :P
P1.jpg
P1.jpg (52.98 KiB) Zobrazeno 3373 x
P2.jpg
P2.jpg (106.88 KiB) Zobrazeno 3373 x
P3.jpg
P3.jpg (154.09 KiB) Zobrazeno 3373 x
P4.jpg
P4.jpg (142.71 KiB) Zobrazeno 3373 x
P5.jpg
P5.jpg (115.98 KiB) Zobrazeno 3373 x
P6.jpg
P6.jpg (96.08 KiB) Zobrazeno 3373 x
P7.jpg
P7.jpg (111.32 KiB) Zobrazeno 3373 x
P8.jpg
P8.jpg (115.45 KiB) Zobrazeno 3373 x
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od michalsymon »

Mám Chameleon
Michal Symon
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od pepaxx »

...ako to tu tak čítam tak je to fakt smutné...ale tak je to realita...matto nikto ta neodsúdi neboj....ved punto ti zostane síce GP ale nevadí... možno tento príbeh bude čakať tento rok aj mna ale nepredbieham...
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Katy »

pekne sis s nim pohral a verim , ze i uzil a budes mit hezke vzpominky. tak at te dela spokojenym i grandečko ;)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
813
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 327
Registrován: 10 čer 2011, 11:06

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od 813 »

Matto, pekne napísané riešil som tento problem aj ja pred nedávnom, ale Puntáš je v mojej blízkosti a ešte mám od neho kľúče a občas si v ňom posedím...krásne spomienky mám na prerábanie celého auta no ak si doň sadnem je tam tak veľa detailov, ktoré si všimnem iba ja lebo to auto poznám napr. rámik vnútorného osvetlenia bol prebrúsený a pretmelený do hladka potom prišla na rad mezalíza a tri vrstvy laku plus karbónová fólia. Obyčajný detail ale veľa hodín práce a nápadov. proste mnoho detailov, ktoré ma stáli mnoho času penazí a hlavne tvorivosti. A to nehovorím že punto malo verzie interiéru (biela farba, biely karbon, káro a GT). Punto je staré auto a vyžaduje mnoho pozornosti ak chceš mať jedinečné a neokukané auto. Naproti tomu novšie auto povedzme to GP, tomu stačí 17" šup dole na brucho, matná fólia miesto laku, kvalitné audio a hotovo. žiadne spojlery, krídla natieranie brzd farbou, prešívanie interiéru a podobné veci čo sme robili na mk1. Skrátka stačí mu málo aby bolo IN, avšak cena týchto pár vecí prevýši celkové investície napr. MK1. Ak sa mám priznať moje punto ma stále drži za srdce a občas ked ide niekto v nom za mnou je to neskutočny pohlad do spetneho... 17 rocne auto a ked to zaparkujem vedľa prašivej fábie tak mám pocit že parkujem pri smetiaku. Taliani proste dizajn vedia a ver že ked pride jar a zistiš že seriove kolesa niesu ono nechas si ich na zimu a na leto kupis ine vacsie zozenes pruziny a kolotoc sa rozbehne opat...tak drzim palec aby ta to nakoplo spravnym smerom a cestovanie nezhltlo vsetky financie, vkus mas a osobne nepoznam na Sk Grande co by ma oslovilo, takze vyzva pre teba...
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

tento chalanisko to proste presne vystihol :D :D ked ta to raz bavi tak PRECO s tym prestat ved je pravda netreba proste do toho napraskat vsetko ale urcite detaily si clovek dotvorit moze ja som proste jedneho nazoru ktoreho sa snazim drzat - mozes mat hoci ake drahe a fantasticke auto ale ked neni jedinecne vzdy sa strati v dave a ty s nim :cry:
one world, one dream, one car
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“