NÁPRAVA: Kulové čepy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

NÁPRAVA: Kulové čepy

Příspěvek od bmk »

na první STK po čtyřech letech mi řekli, že mám už volné čepy..pravý jakštakž dobrý, ale levý má vůli asi půl cm...a tak když jsem se ptal v servisu, tak mi bylo řečeno, že jen čepy se vyměnit nedají, že se musí koupit celá ramena..jedno stojí cca podle značky kolem 1600 kč...takže by mě zajímalo, jestli je nějaké řešení a nebo se smířit s výměnou za cca 5000 kč..a to mám najeto 33 tisíc km..
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
Reklama
 

Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: Kulové čepy

Příspěvek od Tomik »

A jsou to opravdu kulové čepy? Já po téměř 90.000km výhradně městského provozu musel měnit zadní uložení ramen (silentblok) a mám vůli v čepech řízení, které se mění samostatně. Kulový čepy, který jsou opravdu na rameni, zatím OK.
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Kulové čepy

Příspěvek od PeNik »

a kdo to dělal a za kolik?
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: Kulové čepy

Příspěvek od Tomik »

Dával jsem tam neoriginální silentbloky z autokelly, aktuálně jeden stojí necelý tři stovky, takže nic drahýho. Ty čepy řízení jsem neměnil, ale z druhovýroby stojí do 500Kč.
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: Kulové čepy

Příspěvek od bmk »

Tomik píše:A jsou to opravdu kulové čepy? Já po téměř 90.000km výhradně městského provozu musel měnit zadní uložení ramen (silentblok) a mám vůli v čepech řízení, které se mění samostatně. Kulový čepy, který jsou opravdu na rameni, zatím OK.
jj..pravda..je to vůle v čepech řízení...tam je potřeba vyměnit celé to rameno..mám vůli asi půl cm..problém je v tom, že sice to na řízení vůbec nijak necítím, ale už mám na hraně gumy, takže s novými gumami asi budu muset nechat udělat i toto,protože prý se vlivem té vůle kazí a sjíždějí gumy..takže nové gumy s novými rameny řízení...v kelly stojí jedno neoriginál podle značky cca 1700,-
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
muchan
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2013, 12:14

Re: NÁPRAVA: Kulové čepy

Příspěvek od muchan »

http://autodily-prostejov.cz/ramena/pra ... panda.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Panda“