Punto vs Mondeo

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Punto vs Mondeo

Příspěvek od Mr.Bean »

Po měsíci vlastnictví řidičáku mám za sebou první "bouračku". Stalo se to včera ráno, ještě za tmy...
Ráno si jedu po našich vesnicích, hezky v klidu, je přece sníh a klouže to jak sviňa. Jedu u pravýho kraje, dalo by se říct, že až za krajem ve sněhu. Jedna paní, s Mondeem, si nejspíš myslela, že když jede ve vyjetejch kolejích ve sněhu, že jede u kraje a že už asi nemá kam uhnout... No a protože ona jela skoro uprostřed, opřel jsem se jako vždy o klakson :D, a nechtělo se mi do půlmetrový škarpy u silnice, tak jsme se plácli levejma zrcátkama. Překvapilo mě, že paní zastavila. Naštěstí nic strašnýho se nestalo, mě jen křuplo sklo a zůstalo viset na drátech a trošku škráblej kryt zrcátka-to se rozleští. No, podle toho kraválu jsem to čekal horší. Nebyl moc čas to zkoumat, ale její zrcátko je na tom prej hůř. No, myslim si o tom svoje. Ještě ten den jsem koupil v Kelly vyhřejvaný sklo zrcátka za 3kila a to je všechna škoda.
Vyměnili jsme si svoje jména, čísla apod. a že to nahlásíme na pojišťovnu. Ona už to nahlásila, já zatím ne. Auto je psaný na tátu, tak to bude nahlašovat on. Stalo by se něco, kdyby jsme nic nikomu nehlásili? Někam s autem se bude muset, aby nějakej likvidátor viděl škodu. To ani kvůli třem stovkám (škoda u mě, ona má asi vyšší) za to nestojí :D, ale asi budeme muset. A bude tomu někomu stačit rozsypaný rozbitý sklo v ruce nebo musí bejt furt na autě? Nerad bych vycvakával nový a cpal tam starý rozbitý :D
Je ze zákona nějaká doba, do který se nejpozdějc musí nehoda nahlásit?

Kdyby to aspoň bylo u Pandy, na kterou mám "iks" náhradních zrcátek :D
Přílohy
Punto (47).jpg
Punto (47).jpg (26.86 KiB) Zobrazeno 3141 x
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Punto vs Mondeo

Příspěvek od vdolek »

Viník to musí nahlásit do 15 dní,poškozený do roka.Nejdřív musí likvidátor škodu vyfotit,až pak můžeš opravovat.Vyplnili jste si protokoly a přiznala paní vinu? (podle tvého výkladu viník).Máš nějakou fotku třeba z mobilu z místa nehody?
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto vs Mondeo

Příspěvek od Mr.Bean »

Protokol nemáme - máme jen údaje o sobě a autech.
Když jsme zastavili, tak sem se jí zeptal, proč nejede u kraje ale skoro uprostřed? A ona mi odpoví, že to samý může říct mě. Odpověděl jsem, že to fakt nemůže. Ale vinu nepřiznala. Kdyby něco, není problém něco dovyplnit, bydlí kousek ode mě.
Jo, fotky mám, ale není na nich nic vidět. Odpoledne je sem můžu dát. A asi začnu vozit foťák :D
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Punto vs Mondeo

Příspěvek od vdolek »

Kvůli mně je sem dávat nemusíš :) já to myslel jakože zadokumentovat místo nehody,když se nemůžete dohodnout na vině.Jestli jste se nedohodli,a máte rozbitý zrcátka,nikam bych nechodil a zaplatil si to ze svýho.Daj vám spoluvinu a každej dostanete 50% ze svý škody.Prostě když k něčemu dojde,škoda je větší a viník nechce uznat vinu,(když už zastaví) je lepší zavolat policajty,jejich rozhodnutím se pak řídí pojišťovna při likvidaci škody.
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto vs Mondeo

Příspěvek od Mr.Bean »

Já bych to taky nijak neřešil. Sklo už jsem koupil a po nikom nic nechci. Ale když ona už to nahlásila tak já bych měl taky, ne?? :?
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“