Rozvodové kolečko na klice

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
špunto
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 úno 2013, 19:13
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od špunto »

6speed píše:Ta vana je jenom na tmelu.Na ty kraje se toho musí naflákat třikrát tolik než jinam.Potom nechat zaschnout téměř do tuha,teprve potom přiložit na blok,šrouby dotáhnout jenom napůl a nechat doschnout do druhýho dne.Teprve potom dotáhnout na tvrdo a když to de tak olej nalít až za další den.Je to procedůra,ale pak to ani nekápne.Nevýhoda je,že za čas začne roznout vana :D

No ty krávo,tak to je fakt procedůra ale což jak není jiného zbytí tak s chutí do toho :D
Reklama
 

standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od standor »

Ještě něco k tomu závitu,taky jsme nevěděli ,ani nikdo neporadil,logicky by tam měl být levý,ale je tam normální pravý.Než jsme to zjistili, tak jsme zkurvili to malé ozubené kolečko.stojí 700kč ,takže bacha. :evil:
Gufero musí být dvoubřité,olejové čerpadlo tlačí olej přímo tam,takže nemá cenu experimentovat nějakou náhražkou. :idea:
Punto Sporting Mk1 16V 6SPEED, Punto Mk2b 8V 6SPEED LPG, Multipla 2006 LPG,
Tatík Idea 1,4,16V
Bratříček Punto Sporting 2001 6SPEED,Marea 1,6 2001, BRAVA 2001 1,6 16V 6SPEED
Uživatelský avatar
kubito
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 263
Registrován: 16 lis 2010, 18:12
Bydliště: Vísky

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od kubito »

vana u punta 176 ma vsechny vany stejne u benzinovych motoru a to znamena ocelove! na slabsi motorizace asi jen tmel tesneni neni na GT se da koupit....
/F/I/A/T/ Punto GT run on MegaSquirt 2 Extra, Innovate LC-1 wideband, Garrett TB2810, vstřiky Delphi 440ccm, sani Simota, spojka HDS 57, vyfuk 60mm, HKS blow off valve, Walbro 255l/h, EBC, FMIC, 2XXHP

1/4 mile= 14.1s @ 160km/h
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od twolive »

přesně tak na 1,1 a 1,2 se těsnění vubec neprodává dává se to na ten tmel
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od racer »

na povolení šroubu to chce pneumatickej utahovák , já to povoloval rázem - kladivem na klíč a střihlo se pero kolečka, měl jsem ještě jedno, taže mě to zas tak netrápilo
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
špunto
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 úno 2013, 19:13
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvodové kolečko na klice

Příspěvek od špunto »

Pánové Fiaťáci,tak nakonec jsem to nějak pořešil přetěsnil jsem vanu a vypadá to že bude klid kolečko jsem vůbec nesundával.zdá se mi že to sice trochu prosakuje od toho kolečka ale taky to bylo i vanou.zatím to nechám tak když bude trochu slzet nevadí v létě nebo až bude trochu tepleji tak se tomu pořádně pověnuju a vyměním i to gufero.Moc vám díky za užitečné rady pomohli jste mi a kdybych si zase někdy z něčím nevěděl rady tak se na vás obrátím.Fiatům zdar.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“