vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jakub
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2011, 21:34

vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od jakub »

Zdravym vas chcem vas poprosit o radu mam cromu1,9 16v a mam tam kombinovanu spotrebu 9l/100,uz som vybral aj cely PDF filter,zablendoval EGR a stale nic,aj swirl klapky v sacom potruby chodia,naposledy som riesil vstrekovace ,podla pocitaca mi treti vsrekovac dava trojnasobne mnozstvo poliva a prvi nic..ale to je blbost lebo ked ho odpojim tak motom ide nepravidelne.inak auto chodi super.dakujem za rady som uz zufaly....
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od oldoss »

A keď si odstránil to DPFko upravil si aj soft v riadiacej jednotke? Dosť dôležitá vec. Ten EGR ventil by som neodpájal. Som sa dočítal na jednom fore, že to nerobí moc dobrotu.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
jakub
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2011, 21:34

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od jakub »

Nazdarek sak toje ta vec ktoru som neurobil s tynm softverom a chcel som sa poradit..ci to moze ovplivnovat aj nieco ine ako kontrolku motora,mzslis ye to moye stale regenerovat?dik za odpovet.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od oldoss »

Tak ako som cital na zopar strankach co sa zaoberaju touto upravou tak je velmi dolezite upravit aj ten soft. Na kolko si jednotka stale mysli, ze tam ten filter je a snazi sa o regenaraciu a auto by malo hadzat do nudzoveho rezimu. Skus sa nakontaktovat na tych ludi, ze co sa tam vlastne prepisuje a osetruje aby to neblblo.
Tiez to, ze ti strekuje ten vstrekovac trojnasobnu davku by malo byt zapricinene tym, ze ked prebieha regeneracia tak riadiaca jednotka vstrekuje viac nafty teraz neviem ci na jednom vstrekovaci alebo na viacerych aby sa proste ten filter casti vypalil.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
jakub
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2011, 21:34

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od jakub »

Inak ja pracujem vo Fiate ale nic podobne sme doteraz neriesili a ked tak mi vzdy pri vadnom filtri menime za novi.a aj examinerom som pozeral ze co mi pise ake zanesenie filtra a mam tam ze zanesenie 0percent,tak neviem...ale diky aspom za to chcem nabrat nejake info lebo u nas sa to neda preprogramovat a najlacnejsie som zohnal za 200eur.
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od lukynen »

to jsi sehnal správně za tu cenu je to super,filtr stoji o dost víc. To že nepíše zanasení je jasné protože není brzda ve výfuku,jestli to má tak strašný vliv na spotřebu až 2,5 litru je dost velký. Napiš jestli se ti podaří opravit a čím to bylo,díky ti
jakub
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2011, 21:34

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od jakub »

tak mam to spravene ale ta spotreba tam je v meste a lahkov nohov 8,2l a ked na to slapnem tak aj 10 a mimo mesta to je super tam sa to pohybuje s lahkov nohov okolo 5,8l.tak neviem co mam este eiesit mozno vstrekovace,mimochodom jeden tam je novy a v nadrzi bola handra tak asi tam natankoval predchadzajuci majitel benzin a schytal ti jeden vstrekovac.dakujem za hociaku pomoc..
strajnaka
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 úno 2011, 19:21

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od strajnaka »

Ja mám tiež fiat cromu 1,9 jtd 110kw automat. Spotreba podľa papierov je: mesto - 9,3, mimo mesto - 5,8, kombinovana - 7,1.
Ak máš v meste spotrebu 8,2 tak to nemaš čo riešiť, v meste s ťažkou nohou sa neoplaťí jazdiť, lebo semafóry su aj ta riešené na rýchlosť 50-60km/h.
1,1 litra pod predpísanou spotrebou je super. čo viac si priať :)

Ja mam v meste kombi aj 7,5 ale to zaleži či jazdim po obchvate alebo cez mesto. Skús prípadne niejake šetriče paliva, napr. kapsule alebo magnety, že vraj to znižuje spotrebu o 10-12%. Ja som si to objednal, budem to testovať, dam info.
Fiat Croma 1,9 jtd, automat 180 HP, 390 NM, FAP off
Uživatelský avatar
mareaHLX
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 16 dub 2006, 11:41
Bydliště: Brno

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od mareaHLX »

No pánové a kolik by jste si u takového křižníku představovali spotřebu? Mám ten samý motor s automatem a 9l ve městě je úplně normální. Už jsem byl i na 11ti dle palubního počítače ale zase mimo město necelejch 6l. Prostě toto je dálniční křižník a ne nákupní kabela, i když zrovna obráceně ji taky využívám víc :mrgreen:
2,4TD_HLX_week ex
Croma 1,9mJTD 110kW, automat, black Emotion
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: vysoka spotreba croma 1,9jtd 16v.

Příspěvek od Negotiator »

Take mam mesto dlouhodobe 8,8 - 9,0 litru (automat, DPF off, 1.9). Mimo mesto (dalkove jizdy) delam za 6,1l.

A na vyse uvedene kapsle nebo magnety na setreni paliva moc neverim. Mozna setri momentalni spotrebu paliva, ale z dlouhodobeho hlediska (mozne komplikace z dlouhodobeho pouzivani a nasledne opravy), bych do toho asi nesel. - Kdyby to byl takovy zazrak, bez vedlejsich efektu, tak to pouziva kazdy :wink:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Odpovědět

Zpět na „Croma“