nove Doblo skusenosti

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vlado777
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2009, 16:24

nove Doblo skusenosti

Příspěvek od vlado777 »

Zdravim pani,mam ku Vam prozbu, potreboval by som vediet ci mate nejake skusenosti s novym Doblom motor 1,3mtj 90hp alebo 1,4 16v....spotreba,vykonovo atd.....dakujem
Reklama
 

ricinr
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 17 lis 2010, 08:28

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od ricinr »

Čo sa týka 1.3 MJT jazdil som na nej na predvádzacej jazde. Výkon bol v celku fajn no vzhľadom na to, že auto potrebujem aj na tovar tak mi ho neodporučili. Kúpil som teda 1.6 MJT 105k. Výkon cca po 1500km mierne zoslabol. Keď bol motor do 1000km tak akcelerovalo auto citeľne silnejšie. Píšem to preto lebo si myslí, že sa tak zachová aj iný typ motora.

Viem, že to nie je k vašej otázke ale čo sa týka vlastností pozrite si prípadne toto:
http://auto.rodinka.sk/index.php?id=rod ... o-panorama" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedno čo ma v tejto dobe zaráža, je že je cca -4 až -8 °C a auto kúri pomaly až po 8-10km a motor za zohreje celkom asi po 15km. Je to normálne? Viem že jazdím na nižších otáčkach ale takýto rozdiel medzi benzínom a dieslom som nečakal. Máte s týmto niekto skúsenosti?
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od oldoss »

Je to normalne. Diesel potrebuje dlhsi cas na zohriatie ako benzin. Pomoct snad jedine iba garaz alebo pridavne ohrev motora.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
ricinr
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 17 lis 2010, 08:28

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od ricinr »

Včera som zadekloval prednú masku a je to citeľne lepšie. Škoda je len to, že nevyrábajú originál zimný kryt na prednú masku.
vlado777
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2009, 16:24

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od vlado777 »

Pani dakujem za rady, dnes som si vyzdvihol nove Doblo 1,3MTJ Panorama Dynamic, farba cervena flamenco metaliza, vybava naviac zadne dvere dvojkridlove,gumenne koberce,zimne pneum. Toto vsetko v cene 13300eur.Oficialna cena viete aka je.....
ricinr
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 17 lis 2010, 08:28

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od ricinr »

poraď kde kúpiť tie gumenné koberce, lebo orginál vo fiate mi povedali, že do nového dobla sú len na predok. Zadné vraj neponúkajú.

Nechcem kaziť radosť ale 1,3 sa fiat zbavuje lebo končí výroba a motor sa proti predošlej verzii nemení a hmotnosť auta narástla. Proste ho už nahrádzajú 1.6MJT. Po asi 1000km mi 1.6 podľa mňa citeľne ubrala na výkone. Neviem ako zareaguje 1.3. Hlavne nech slúži.
vlado777
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2009, 16:24

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od vlado777 »

Ja viem,ze konci,vobec nevadi,ja som chcel bez filtra pevnych casti....Tie gumenne koberce som dostal k autu, nie su vyroba origo Fiat ale su na to presne....Inak maju ich v Fiat Valusek v BA Lamac, predne zadne
dj-double
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2011, 19:47

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od dj-double »

Ahojte .Rad by som vas tiez poprosil,chceme kupit nove Doblo 1,4 16V,ale nikde sa neda vyskusat,proste ho nemaju,aspon ja neviem o nicom v okoli Košic.Tak vas cem poprosit ci mi neviete poradit ak ste majitelmi takehoto typu motora.
ricinr
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 17 lis 2010, 08:28

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od ricinr »

Ahoj.
Neskúšal som tento motor ale dnes by som asi volil benzín. Mám 1.6MJT. Je to slušný výkon ale na moje krátke vzdialenosti asi nie moc vhodný nakoľko 80% jázd robím zo studeným motorom.
Na to je vraj leprí benzín.
Ak budeš mať skúsenosti s 1.4 benzín tak napíš :)
dj-double
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2011, 19:47

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od dj-double »

Tak my sa benzin chystame kupit koncom marca,teda dojde asi az koncom maja a potom niekedy v lete napisem co a ako.Inac by som bol rad ak by ste niekto vedeli o novom doble fore,alebo majiteloch,skusenostiach a podobne.Zatialich je malo,ale to sa zlepsi.
dj-double
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2011, 19:47

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od dj-double »

Ahojte,tak nam konecne po strastiplnej dobe cakania,od 31.marca do 27.maja doslo krasne obrovske biele Doblo 1.4 benzin a presli sme na nom asi 200km,a celkom nam vyhovuje,teda nam ako rodine.Prevedenie plastov prijemne,interier krasne cerveny sta by ferari,a vsetko funguje ako ma.Je jasne ze to ziaden trhac asfaltu nebude ale u nas jazdi iba manzelka takze aj tak je to jedno.Spotreba na zaciatku asi 12l,po cca 90km 10,5 a po cca 170km 9.1 ale este by mala ist dole.Ked nabehame viac tak napisem.
ricinr
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 17 lis 2010, 08:28

Re: nove Doblo skusenosti

Příspěvek od ricinr »

Po 45000km výmena zadených tlmičov povinná - podcenená kvalita vyrobku.

Dnes som konečne po dvoch rokoch prišieľ na to ako trvalo vypnúť Start & Stop system bez zásahu do pocítača. ASR tlačítko funguje naďalej. Skoro som Doblo predal, ale nijaké iné auto v rovnakej triede (cene), či už Citroen Berlingo alebo Peugeot Partner neponúka výbavu ako doblo. ABS, ASR, Hill holder, AFU 105 HP. Nedostatky v kúrení som sa rozhodol vyriešiť nezávislým kúrením.
Odpovědět

Zpět na „Doblo“