Nástřik podvozku

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Nástřik podvozku

Příspěvek od ferokulda »

Zdravim.
Nedávno jsem koupil Punťu (viz muj podpis). Jelikož je podvozek velmi zachovalý (je z Itálie), přemýšlel jsem, že ho nechám ošetřit. Máte s tím někdo negativní zkušenosti? Nechal bych to dělat u nějaké firmy (Plzeň a okolí), např. ZK autoservis.
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od zokot »

Každý kvalitní nástřik je lepší než žádný.
MyšákSX
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 02 zář 2012, 14:05
Bydliště: Berounsko

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od MyšákSX »

Já budu do léta dělat taky nástřik spodku, mám možnost to udělat za pár korun ve škole na dílně... Jinak sou to spreje od Bernera, používaj jen tydle a no problemo.
Jinak jak se ptáš, zkušenosti s tím nemám, ale nejvíc bych se bál toho, že by odflákli očištění od rzi, přestříkali a ono si to bude pod tim reznout dál.
Držím palce ať narazíš na nějakou solidní firmu :)
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od vdolek »

Auto z Itálie (výbornej základ,pokud neni z hor) stačí jen nastříkat voskem a každej rok zkontrolovat,případně znovu nastříkat exponovaná místa.Nezapomenout na dutiny.Dlouhodobě mam vyzkoušenej Soudal Incoat ML kterej nevysychá,jako třeba HB Body 900.
Pokud přece jen něco černého na spodek,tak nepřelakovatelnej! (třeba HB Body 933).
A jestli sis to nekoupil na celej život,tak nenastříkaním podvozku taky nic nezkazíš.Jezdí ke mně Punto I dovezené z It.před šesti lety a žádná hniloba se nekoná,jen začínající povrchová koroze podvozkových dílů.
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Uživatelský avatar
TheMarra
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2012, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od TheMarra »

Taktéž mám teď Punťase na generálce a plánuju nástřik podvozku..A můžu říct,že co se týká nástřiku podvozku, tak bych to žádnému servisu nedával, protože bych jim moc nevěřil..Ono když si seženeš nějaké místo,kde si pod něj můžeš vlézt a uděláš si to pořádně sám, tak budeš mít jistotu, že to máš pořádně..
PUNTO MK1: 55S - 1,1 - 1997 - 3dv.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

Za mně teda dutiny stříkat pouze olejem nebo něčím jiným mastným a když Bodyčkem tak nezapomenout propíchat posléze odtokový kanálky nejlépe plátkem pilky na železo!!!!
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
MyšákSX
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 02 zář 2012, 14:05
Bydliště: Berounsko

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od MyšákSX »

Přesně jak říká peta.smolik vystříkat dutiny třeba rezistinem ve spreji. Žádná drahá záležitost cca 100,- za 400g pixlu
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

Kdysivá sem auto zvedal nebo najížděl na rampu ale dá se to perfektně udělat když sundáte plasty na prahách zvrchu a pod těma plastama jsou dvě nebo tři dírky? dovnitř prahů, já mám mk1. 3dv. nevím jak to vypadá u 5dv. ale tema dírkama lze do prahu protáhnout hadička a přes kompresor tam můžete fouknout tolik oleje kolik chcete... Doporučuju ta 0,7L na každou stranu a dát si pod prahy nějaký hadry nebo cokoliv ať to nekape na zem a také doporučuju mrknout na místa respektive spáry kde přesně to prosakuje a kdyby málo je potřeba odtokové kanálky prošťouchnout špendlíkem ale nejlépe plátkem pilky na železo... Kdo nemá kompresor může použít injekční stříkačku většího kalibru... Olej je použitelnej v podstatě jakejkoliv akorát je ze začátku lepší řídší, já používám 5w40 ze Suzuki... Pokud to budete dělat počkejte až bude venku aspoň +20 a nebo použijte garáž... Olej teplem vzlíná a uvnitř prahu může v teple udělat povlak v celém prahu... Já stříkám prahy tímhle způsobem 4x ročně
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Jezdec »

Peťa má pravdu, ale pokud ta garáž není teplá tak raději na léto. Já tam valím resistin a nemám problém. A na spodek tlumex, rozředím a stříkám. Body nějak nemůžu přijít na chuť a to jsem už dělal pár aut, ale je to jenom můj názor :wink: .
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od dubi »

Mám stejný názor, Body už mi na auto nesmí. Používám věci od Berneru a jsem s tím spokojen. Jinak vystříkání prahů mě čeká taky, chtěl jsem to udělat v létě, když jsem auto vyvařoval, ale už jsem to nestihl...
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Jezdec »

Tak zavčasu ať to nehnije, máš to pěkně popravené, byla by to škoda práce :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od dubi »

Právě, jsem blb no, ale auto jsem dodělal v neděli večer a v pondělí ráno jsem odjížděl a pak jsem se na to už nedostal, ale jen co bude lepší počasí, tak jdu na to. :)
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Jezdec »

To znám, hodně plánů a málo času :lol: . Mám to tak taky, potřebuju vyvařit spodek a vyměnit prahy, prahy už doma minimálně rok, už mají lišku a nemůžu se k tomu dostat. Letos ale musím, už to za prahy nezvednu. Nedej bože moje drahá polovička dostat defekt tak problém :lol:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

Po vyvaření prahů už Punto za prahy nezvedám a ani zvedat nenechám... Ve všech servisech maj ty dobytci vohulený zvedáky až na železo a co může takovej práh udělat když jsou kolikrát kokoti ze servisů líní se k tomu vohnout a mrknout za co to vlastně zvedaj... Když už zvedat, tak ve předu za zadní silentbloky ramen a vzadu v místech mezinápravovejch ložisek nebo za spodní uložení pružin
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Iron88
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 25 bře 2013, 09:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Iron88 »

Má zkušenost s nástřikem podvozku je také skvělá.Ještě jsem se divil při zaplacení po vykonané práci, že mi dali dvakrát slevu, příjemní, máme předvánoční slevu pane atd....Hovno, po nějaké době při luxování auta jsem zjistil, že vzadu za řidičem je boule v podlaze jako prase.Normálně to prohli a prorazili tam centimetr díru, do podlahy naprosto zachovalého a netknutého cabria bez koroze.To musel zvedat ožralej, protože mi to jinak nejde do hlavy.Bohužel jsem to zjistil až po dlouhé době a doklad jsem od toho už dávno neměl.Nikdo jiný mi auto nezvedal, kromě nich.Jeste muj mechanik, ale to je jeden z nejvetsich machru v Budejcich, od neho by neco takoveho fakt nehrozilo.Po teto zkusenosti si to budu strikat sam :-)
Fiat Punto Cabrio 1.6 90 ELX
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“