airbag failure

Moderátor: peta.smolik

Tydla
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2013, 06:05

airbag failure

Příspěvek od Tydla »

Cus
Auto mi zaclo psat airbag failure a porad mi svítí kontrolka... Před 2 měsíci mi to probliklo tak 1x týdně tak jsem to ignoroval, ale tedka mě to svítí pořád a je to docela otravné. Porad mi někdo co s tím
Díky
Reklama
 

chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: airbag failure

Příspěvek od chilly »

nejlepší je diagnostika,aby jsi věděl jakej airbag to děla,ale z pravidla to byva v konektorech pod sedačkama,nekdy stačí prostříkat
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Tydla
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2013, 06:05

Re: airbag failure

Příspěvek od Tydla »

takze odmontovat vsecky sedecky? a čím postříkat?
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od proch »

Klasicky prostříknout kontaktolem, když to zlobilo i nadále, konektory se zrušily a naletovalo se to natvrdo... V zpomínám si, že mě zlobily pytle na Puntu když jsem měl špatnou baterii, nebyla úplně v čudu, ale ráno to vždycky sotva nastartovalo...Koupil jsem novou Vartu a bylo po problému...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
xpettt
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 16 led 2012, 19:57
Bydliště: Ostrava

Re: airbag failure

Příspěvek od xpettt »

napojit na diagnostiku,zjistit který bag to dělá a zkusit ten konektor,demontáž sedaček není nutná..
Petr,Stilo 1,9 jtd,alfa 156SW,1,9 m-jet 110kw,Lancia Thesis 2,4jtd 110kw
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: airbag failure

Příspěvek od chilly »

přesně tak,konektory jdou v klidu vytahnout,je to tam jen nějak zacvaklé. A ta baterka,to je pravda,také pomohla varta 74ah. Mě,ale padalo esp.
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Uživatelský avatar
aifel202
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 31 bře 2012, 03:02
Bydliště: Ostravag jag cyp :)
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od aifel202 »

nic si ztoho nedělej, mi svití nesvítí airbag, podle toho jak si kdo posune sedačku spolujezdce :-)) řešit to budu až bude tepleji, bo v kose co je teď venku jsem rád že skřehlými prsty strčím klíček do zapalování :-)))
Fiat Stilo MW
r.v.2003, 1.9JTD, 85KW
rudas.mp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2013, 17:50

Re: airbag failure

Příspěvek od rudas.mp »

Hodne taky zlobi decka ve spolujezdcove sedacce. Ta se da budto vymenit za ranec penez nebo se koupi emulator a je navzdy klid.
Uživatelský avatar
aifel202
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 31 bře 2012, 03:02
Bydliště: Ostravag jag cyp :)
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od aifel202 »

rudas.mp píše:Hodne taky zlobi decka ve spolujezdcove sedacce. Ta se da budto vymenit za ranec penez nebo se koupi emulator a je navzdy klid.
Nevim co to je "emulator" ale měl jsi pravdu, dělalo to vyhřívání sedadla, dnes bylo teplo tak jsem strčil hlavu pod sedlo a při nastartovaným motoru a zapnutem vyhříváni byl teply konektor s dvěma drátky, rozpojil sem je nastartoval a airbag failture NENÍÍ !!!
Fiat Stilo MW
r.v.2003, 1.9JTD, 85KW
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od proch »

Emulátor je zařízení napodobující činnost jiného zařízení... :D většinou se jedná o softwarové řešení, tedy například: Já mám v autě emulátor CD chargeru. Autorádio si myslí, že je tam opravdu CD charger, (a otevře AUX) ale přitom je to malá krabička, do které strčíš SD kartu a hraješ si MP3. Jen tak na "rychlovysvětlenou"...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: airbag failure

Příspěvek od chilly »

x-carlink... :D
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Uživatelský avatar
aifel202
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 31 bře 2012, 03:02
Bydliště: Ostravag jag cyp :)
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od aifel202 »

proch píše:Emulátor je zařízení napodobující činnost jiného zařízení... :D většinou se jedná o softwarové řešení, tedy například: Já mám v autě emulátor CD chargeru. Autorádio si myslí, že je tam opravdu CD charger, (a otevře AUX) ale přitom je to malá krabička, do které strčíš SD kartu a hraješ si MP3. Jen tak na "rychlovysvětlenou"...
To já vím, a x-carlink mum, ale nevím proč bys měl něco připojovat místo vyhřívané dečky v sedadle, já jsem odpojil a je klid.
Ale potřebuji radu jak emulovat fiat ecuscan pro anroid v tabletu! A aby fičel OBD přes usb host!
Hošani to je výzva :-) Nebo je to tu někde?? Bo já nic nenašel
Fiat Stilo MW
r.v.2003, 1.9JTD, 85KW
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od proch »

No to si asi budeš muset počkat, až bude Multiscan (FES) androida podporovat. Já mám v plánu koupit bluetoth ELM 327 a v telefonu použít soft AlfaOBD demo. Pokud to bude fungovat, tak si koupím plnou verzi.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
aifel202
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 31 bře 2012, 03:02
Bydliště: Ostravag jag cyp :)
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od aifel202 »

proch píše:No to si asi budeš muset počkat, až bude Multiscan (FES) androida podporovat. Já mám v plánu koupit bluetoth ELM 327 a v telefonu použít soft AlfaOBD demo. Pokud to bude fungovat, tak si koupím plnou verzi.
Já vyskoušel všecky prográmky OBD na anroidmarketu a žaden nefunguje s tabletem yarvik 10".
EML po připojení problikne, a na palubovce se ppstupně rozsvítí VŠECHNY kontrolky co tam jsou a display hlásí snad všechny poruchy :-D :-D přitom ve woknech nq noťasu elm funguje bez problému.
EDIT: prográmky na tabletu funguji, enem se nechtějí spolit s stiloušem :-(
Fiat Stilo MW
r.v.2003, 1.9JTD, 85KW
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag failure

Příspěvek od proch »

Ale ty to propojuješ přes ten USB host, ne? Nevím, jestli náhodou nechybí v androidu nějaký ovladač...ve win přece musíš mít ovladač FTDI...Já bych to zkusil přes BT, protože tam by ta podpora měla být. Ten AlfaOBD se hned po instalaci chtěl přes BT připojovat, ale ještě jsem nekoupil ten ELM BT adaptér takže zatím nevím.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Stilo“