OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Moderátor: peta.smolik

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od radek.s »

peta.smolik píše:No přesně...
Není to ono a to je právě to a proto mi příjde předposlední Panda tak nějak skoro nejlepší...
Nějaký možnosti pro tebe:
http://www.autosystem.cz/fiat-linea-plu ... kw-c122743" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autosystem.cz/fiat-punto-eas ... -kw-c97283" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autosystem.cz/fiat-punto-evo ... 5dv-c93444" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě chci zkusit Lancii Y
Jinak ze zkoušených aut se mi výborně jelo v KIA RIO 1,2 63kw
Jako poměr výkon/cena mi příjde hodně dobrý Hyundai i20
Vzhledově se mi hodně líbí Peugeot 301 ale co se týče použitých materiálů a zpracování je to katastrofa.
Na 99% chci ale zase Fiata
Díky za info, kouknu na to. Začínám uvažovat, jestli si raději nemám vybírat jenom z mini automobilů, rodinu nemám a z 95% jezdím jenom po městě. Taky kvůli spotřebě, tuším, že ta 1,4 8V v Puntu bude ve městě a hlavně v zimě žrát víc, něž udávaných 7,4 a to je k úvaze. Ta 1,2 žere asi míň, ale na Punto je na můj vkus slabá, tak o 1,2 neuvažuju. A jaký je důvod, že chceš na 99% Fiata. Proč nezkusit nějakou jinou zančku, když by ti to auto sedlo?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od radek.s »

Mr.Bean píše:Tátovo Punto bys nechtěl? Nějak mu nevyhovuje... ;)
1.2 LPG, koule, 7 pytlů, 2 vokna, klima, centrál na dálku, hmlofky
http://honzaspit.rajce.idnes.cz/Fiat_Pu ... 2%2C_48kW/
Tak a je tu další člověk, co mu Punto nějak nevyhovuje. Napiš mě prosím, co přesně mu na autu nevyhovuje nebo jestli něco přímo vadí, abych se na to při výběru zaměřil.
Díky za nabidku, ale já 1.2 nechci, také se mě na Evu nelíbí ta chromovaná lišta u znaku vepředu a nárazníky.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od Mr.Bean »

Ta stříbrná na tý naší stříbrný tak nesvítí

Nevyhovuje tak nějak celkově. Je to líný - přiškrcený ekologií; malý... Tak on přesedlal z Galaxky 2.3 107 kW v automatu, co mu jedna chytrá blondýna zbourala, když jela v protisměru pod Barrandovským mostem. :D Tak se těžko zvyká
Ale zase na druhou stranu ho máme rok a v pohodě ;)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
dannny
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2012, 16:06
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od dannny »

Haha, no tak to se nedivím, že si na Punto 1,2 nemůže zvyknout :D Já o Puntu uvažoval taky, ale nakonec mě zlákala Panda. Přišla mi zábavnější, vzdušnější a lépe tlumící výtluky. No a pak takové drobnosti, jako že punto nemá na náraznících otěrové lišty. Vzhledem k tomu, kde parkuji, tak mi obden prokazují neocenitelné služby.
Fiat Panda Dynamic 1.2 8V, 51 kW, 4/2012
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od peta.smolik »

Radek.S: Právě asi nejvíc mi sedí Panda, Jako byla dobrá i Kia Rio ale né všechno bylo dobré jinak mně asi nezaujalo nic ale ještě zkusím Hyundai i20 a chtěl bych Lancii Y projet... Doposud se mi ale opravdu jako nejlepší volba jeví Fiat Panda (předposlední) a ještě nevím jestli nevzít dvouletou s 1,1 motorem a nebo novou s 1,2
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od radek.s »

peta.smolik píše:Radek.S: Právě asi nejvíc mi sedí Panda, Jako byla dobrá i Kia Rio ale né všechno bylo dobré jinak mně asi nezaujalo nic ale ještě zkusím Hyundai i20 a chtěl bych Lancii Y projet... Doposud se mi ale opravdu jako nejlepší volba jeví Fiat Panda (předposlední) a ještě nevím jestli nevzít dvouletou s 1,1 motorem a nebo novou s 1,2
Já bych na tvým místě určitě vzal 1,2 , protože jsem na netu narazil na to, že někdo kupoval pandu funglovku 1,1 a pak si trochu posteskl, že měl koupit 1,2 , je prý znát, že 1,1 je slabší, línější. Další věc je, že 1,1 asi dělali jenom s budíkem bez otáčkoměru a u 1,2 jsou ty budíky s otáčkoměrem daleko hezčí. A myslím, že je lepší si udělat radost novým autem. Ještě by mě zajímalo, není u této Pandy u tebe problém sířkou interiéru? Je tam dost místa na loket levé ruky? A až projedeš i20, tak zajímaly be mě dojmy :)
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od radek.s »

Tak mě to nedalo a zastavil jsem se u prodejce Fiatu, ale nesvezl jsem se, to nebyl účel, bylo před zavíračkou. Ale posadil jsem se postupně do Punta, 500 a nové Pandy. Tu předchozí Pandu tam už bohužel neměli. Chtěl jsem si auta jenom prohlídnout, posedět a zjistit, jak to na mě působí. Musím popravit můj názor na design nové Pandy, poprvé jsem jí viděl více v reálu a na živo mě připadá, že ten design interieru vypadá líp, než na fotkách i když jsou tam stále věci, které se mě vzhledově moc nelíbí. Zvenku se mě docela líbila. I když o nové Pandě neuvažuju, paradoxně jsem z ní měl nejlepší pocit. Trochu mě vadí docela "židlový" posez, to má Seicento taky, ale ne tolik. Ta vystavená Panda neměla výškově nastavitelnou sedačku, ale když by byla nastavitelná a šla by nepatrně dolu, tak to by mě asi vyhovovalo. S prostorem u levého loktu jsem neměl problém, to naopak u 500 mě překvapilo, jak málo místa tam je. Přesně, jak píšeš, je tam ten plast zesílený zrovna v tom nevhodném místě, a člověk musí mít loket nepřirozeně vysoko nebo naopak hodně dole a to není optimální. I když je Seicento trochu užší než 500 a místa na levý loket tam taky moc není, dá se položit na ten plech kde začíná sklo a ta poloha je oproti 500 níž a celkem vyhovující. Takže 500 taky není pro mě. A nakonec Punto. Tam se mě sedělo dobře, nikde jsem neměl málo místa, na šířku vevnitř se mě to zdálo pro mě přímo optimální. Líbí se mě vzhledově zvenku i zevnitř. Oproti Grande, které jsem viděl mě vevnitř připadá toto daleko lépe udělané. Jediný, co mě hodně odrazuje a nevyhovuje jsou silné a celkem šikmé přední sloupky, které jdou hodně dopředu a výhled do předoboku se mě nezdá moc dobrý. Nevím, jestli bych si na tohle zvyknul, připadalo mě trochu, jako když koukám z tunelu, sklo jde hodně dopředu a palubka je díky tomu nahoře hodně protáhlá. Tohle řešení se mě moc nelíbí, díky tomu jsem vůbec neměl tušení, kde auto vepředu končí, ale to by asi časem nebyl problém, spíš ten horší výhled mě mrzí. Tak že zase nevím. Bude to tedy na další kolo a se svezením v Puntu, nové Pandě a dále taky vyzkoušet jiné značky.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od Tomik »

peta.smolik píše:Radek.S: Právě asi nejvíc mi sedí Panda, Jako byla dobrá i Kia Rio ale né všechno bylo dobré jinak mně asi nezaujalo nic ale ještě zkusím Hyundai i20 a chtěl bych Lancii Y projet... Doposud se mi ale opravdu jako nejlepší volba jeví Fiat Panda (předposlední) a ještě nevím jestli nevzít dvouletou s 1,1 motorem a nebo novou s 1,2
Předposlední Panda je určitě dobrá volba. Co se týče motorů, tak jednoznačně 1.2. Mám 1.1 i 1.2 (Euro 5) a můžu srovnávat. 1.2 jede o dost líp a při menší spotřebě (o cca 0,3-0,5L/100km).
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od peta.smolik »

V předposlední Pandě nemám problém s vnitřní šířkou, ale ve srovnání s Puntem je to bída, ale to je skoro ve všech autech oproti Puntu... Mohlo by v tý Pandě být víc místa to samozřejmě ano ale je to miniauto a já většinou jezdim sám takže mi to nevadí a je to o zvyku, stejně jako středová konzole a pedaly o chlup blíž u sebe... Prostě se to celkově dá.
Včera proběhla i prohlídka a jízda s Hyundai i20 v nejlevnější variantě za 199 900,- i když ono tam jaksi nic nechybělo...
Auto se mi líbí ale není to tak že bych si ho zvlášť všímal když ho potkám... je hezký ale tak nějak konvenční, normální
Posez za volantem normál, sedadla tvrdý pohodlný ale boční vedení spíš né jak jo, možnost nastavit na výšku, opěrka hlavy vyhovující, volant jde nastavit nahoru, dolu i k sobě, pásy jsou nastavitelné výškově, jinak palubka konvenční s klasickým uspořádáním a tak i středový panel kde je rádio a ovládání ventilace a klimy. Výhled s auta dobrej i dozadu, nikde nic nepřekáží.
Auto je při jízdě dobře čitelný a předvídatelný, dobře padlo do ruky, dobře sedí v zatáčkách, všechno je tam kde má bejt, motor 1,2 63kw je tichej příjemně táhne, jízda samotná velmi příjemná, posilovač má proměnnou účinnost, dobrá věc je asistent řazení (znám to s Kie) palubní počítač ukazuje všechny možný spotřeby atd. auto se samo zamyká nad 40km/hod nebo odmyká?))) Dá se s ním asi jet i za 5L, motor má dostatek síly i výkonu takže 160 není problém, při 130 točí 3600, je fakt dobře odhlučněn takže motor opravdu nejde moc slyšet, ve výbavě je rádio s CD + 4 repro, 8x airbag, ABS, EBD, ESP atd. klima, centrál bez dálky, el. okna , vzadu si za sebe sednu v pohodě, se šířkou nemám problém, sedadla jsou dělený 2 : 1, kufr není z největších, ale je místo pro rezervu, na plechovejch kolech jsou poklice na šrouby jako u Fiatu, nechybí zástěrky, v základu nejsou zrcátka v barvě, pod světly jsou i mlhovky...
Když to zhrnu: Vzhledem i20 dech nevyrazí, ale všechno ostatní je velmi dobrý a jako konkurent Fabie jen tak dál ale češi sou tupci a budou dál kupovat tu navoněnou bídu od VW... i20 je mnohem lepší ve všech směrech než Fabie a můžu říct že mně to trochu nalomilo záruka je 5 let BEZ OMEZENÍ najetých km!!! 12 let na kastlu, jako za ty prachy fakt hodně dobrý...
Vadilo by mi: nejde koupit bez rádia, rádio nemá a neumí mít USB ale jen Aux
Líbí se mi že si na nic nehraje tak jako na každým druhým autě lze dnes vidět kola R15 i víc a to na výkonech kolem 50kw, oproti tomu u i20 se víc hledí na komfort a funkčnost a proto jsou nazuty 175/70 R14
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od radek.s »

A jak je to u i2O s komfortem při jízdě po děravý silnici, kostkách atd. oproti Pandám? Je to stejně pohodlný nebo spíš takový tvrdší? Zkoušel jsi to taky se zatížením něco přes 300kg jako Pandu?
Ještě mě napadlo, jak jsi psal, že ta nová Panda se jako do zatáček hrnula a nakláněla, nemohlo to být tím, že jsi to testoval se tím zatížením? Nezkoušel jsi jí taky jen v jednom? Ta starší Panda to při takovém zatížení nedělala?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od peta.smolik »

radek.s píše:A jak je to u i2O s komfortem při jízdě po děravý silnici, kostkách atd. oproti Pandám? Je to stejně pohodlný nebo spíš takový tvrdší? Zkoušel jsi to taky se zatížením něco přes 300kg jako Pandu?
Ještě mě napadlo, jak jsi psal, že ta nová Panda se jako do zatáček hrnula a nakláněla, nemohlo to být tím, že jsi to testoval se tím zatížením? Nezkoušel jsi jí taky jen v jednom? Ta starší Panda to při takovém zatížení nedělala?
Děravá silnice s i20 tak celkem dobrý, i na kostkách to šlo, komfort při jízdě dobrý, v zatáčkách sedí v pohodě. Panda mi ale stejně víc sedla, i20 byla samozřejmě komfortnější a jeli jsme ve dvou...
S new Pandou jsme jeli ve třech a se starou ve dvou, ta stará ale byla jistější a víc mi seděla.
Zkus i20 sám
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od Jarous1 »

Ahoj kluci, to je sranda jak každý ty auta vnímáme jinak :) a tak je to v pořádku. Na mě Panda 3 oproti Pandě 2 působí ve všech směrech moderněji a jízda mi naopak v té novější přišla mnohem jistější a dospělejší :) - škoda jen poměrně "vysoké ceny". Tlumení nerovností je vzhledem k třídě opravdu na vysoké úrovni, lepší než u GP, které jsem nakonec jako 3. auto zvolil.
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: Panda 3 - co si o ní myslíte?

Příspěvek od Mr.Bean »

Někde jsem tu čet, že by byla nej nová stará Panda. Jenže ta už se nedělá. Ze stránek Fiatu zmizela někdy na začátku roku :)
Takže zbejvaj jen oholený skladovky
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Panda“