punto 1.8. 16V HGT

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Axo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012, 10:59

punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od Axo »

Ahoj mal by som zaujem o punto HGT. Chcel by som sa spytat na co si dat pozor a ako na tom to auto celkovo je? co mozem ocakavat co sa spolahlivosti tyka atd...Ja viem ze kazde auto je ine ale su veci co su charakteristicke.

A ak nahodou poznate toto nebolo by zle keby ste mali nejake info.

http://fiat-punto.autobazar.eu/18-16v-h ... 14777.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dik pekne

Axo
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od oldoss »

Hned z uvodu tamto auto by som nezobral ani zadarmo, vidno, ze je po nejakom tuzerovi co na nom robil vela pokusov a vsetci vieme ako tie pokusy vacsinou dopadnu...
Vseobecne k puntu HGT no zohnat v dobrom stave a za dobry peniaz je dnes uz rarita. Na tom aute si kazdy dopriaval riadnimy duskami tu jazdu takze vacsinou bude aj v takom stave... Motor je relativne v pohode, obcas lubi blbnut premenlive casovanie co ma tento motor. tzv. variator na sacej vacke (po dosiahnuty urcitych otacok a tlaku oleja posune vacku o par stupnov a bude ostrejsia na efekt a jazdu je to celkom sranda) Novy stoji cca 200 eur...
A na co vsetko si davat pozor pri kupe 12 rocneho punta no asi na vsetko... Ale keby hento brat tak ani omylom tod moj nazor...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Axo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012, 10:59

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od Axo »

dik pekne za odpoved :)
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od Jezdec »

Se divím, že má odvahu za to chtít takové peníze v takovém stavu. Takovému bych urval ruce u samé prdele
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Axo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012, 10:59

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od Axo »

okej a co hovorite na toto?

http://fiat-stilo.autobazar.eu/24-20v-a ... 99635.html" onclick="window.open(this.href);return false;

diky za info bol by som rad ako je na tom celkovo toto auto? a ci nahodou nepoznate tento kus.

dik pekne
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od oldoss »

Hmm z Punta hned na Stilo Abarth...
Zalezi kolko mas penazi na servis a prevadzku, tam ten 5valec si v meste kludne vypyta 12-13 litrov benzinu a to nehovorim o nejakom nahanani. Pod nejakych 8-9 litrov sa s tym nedostanes a budes musiet jazdit ako dochdodca. Tiez servis to auticko stoji nemaly peniaz nakolko to bol top model Stila. Tiez majitel pise, ze tam nefunguje klima resp. privod do kondezatora, treba tlmice menit, vyfuk, no proste katastrofa...
Preco kupovat auto s problemamy ako radsej funkcne a bez nejakych vaznejsich problemov? Lebo tie veci co on vymenoval tam sa mozu pekne predrazit...
Zalezi kolko chces do auta dat a kolko mas nan. Taka rada minimalne 1000 euro by som si nechal na pociatocny servis, t.j komplet vsetky naplne, rozvody aj ked majitel pise, ze ich vymenil ale da ti na ne zaruku, ze vydrzia este tolko kolko maju? Podla mna asi nie...
Tiez podla foto asi hnily prah pri dverach vodica no co ja viem karle olbukom by som sa tomu vyhol, majitel pise, ze na 8rocnej karoserii je nonsens aby nebola hrdza. To je podla mna pekna kravina pokial auto nebolo nejake pekne burane tak kasna vydrzi. Fiaty maju dost slusnu antikoroznu ochranu celej kasni. Netvrdim, ze sem tam sa neobjavi hrzda, mozno bodka atd ale nie cely prah chyteny, na beton bolo na soferovu stranu capnute, trochu sa mi nezda aj ten naraznik ako odstava ale podla foto tazko nieco typovat...
Za dalsie hladas iba top vybavy danych aut t.j punto hgt, stilo abarth netvrdim, ze su to zle auta ale kazdy si tam riadne doprial tu dynamiku takze nemozes cakat zazraky najma za ceny, ktore su pri nich uverejnene, moj typ, ze obe tieto auta su iba vyhonene kravy tesne pred smrtou. Osobne by som typol, ze do tamtoho abarthu by bolo treba vrazit este tak cca 2000 eura aby bol v akom takom stave, ze sa da jazdit..
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Ramik
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 11 kvě 2013, 15:11

Re: punto 1.8. 16V HGT

Příspěvek od Ramik »

Koupil jsem hgt cca pred 2 mesici a zatim vse drzi tak jak ma *klep*klep*. Auto jede paradne a co se tyka udrzby tak jsem slysel jen slova chvaly o vsech motorizacich vyjima JTD.
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“