HELP - svítí kontrolka rucni brzdy

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dan
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 03 pro 2005, 23:17
Bydliště: Lbc

HELP - svítí kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od dan »

mam MkII, r.v.2000, zhruba po 15minutach jizdy se mi rozsveci kontrolka rucni brzdy - cervena s vykricnikem - po vypnuti motoru a nastatovani opet nesviti, al po cca 15minutach se opet rozsviti. zrejme to ukazuje jete neco jineho. brzdovky mam dost a brzdy nejsou zavzdusneny, brzdi to dobre. nevite co by se s tim dalo udelat? me to nevadi, ale budu prodavat, takze davam vsechny drobnosti do poradku..
Reklama
 

BooT
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 24 čer 2006, 12:46
Bydliště: JM

Příspěvek od BooT »

brzdovy desticky-kotouce jsou ok?

jinak me takhle obcas na par vterin problikne kontrolka vadne zarovky...asi spatny kontakt nebo co :)
Fiat Punto Sporting II.gen. 1.2 16V - šestikvaltovej yellow devil :) - čest jeho památce, Fiat Stilo MW 1.6 my2007
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Pod pákou ručnej brzdy je drôtik... ten je primačknutý tým plastom (okolo ručnej) o zem.. U mňa táto závada skončila tým, že sa ten káblik pretrhol ale nesignalizovala vôbec.. Skús.

Za ručkou je popolník. Vybrať. Je tam torx. Odšrôbovať, vybrať celú tú srandu von. Pod ručnou (priamo) je plast. Páčiť od rádia, nie od ručnej. 2 ks matka, mám pocit 10. Koženka z rýchlostky dolu. 2ks šrôb samorez. Vybrať celý plast a už to zbadáš...
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No mozna sjety ty desky, jak rikal BooT.
Hustokrutost
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

lacin píše:No mozna sjety ty desky, jak rikal BooT.
Aj to... 8)
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

BooT píše:brzdovy desticky-kotouce jsou ok?

jinak me takhle obcas na par vterin problikne kontrolka vadne zarovky...asi spatny kontakt nebo co :)
Obcas mi taky problikne - při brzdění. Buď má některá žárovka z brzdových světel parametry blízko limitů max-min, které check control hlídá, nebo možná je to ovlivněno spínačem brzdovývh světel - stává se mi to často, když jenom tak lehce přibrzďuji, tzn. možná nějakou dobu spínač jen "projiskřuje" - je v "nerozhodné" poloze. Stane se mi to jen občas, když brzdu pustím, tak kontrolka zhasne, a při dalších sešlápnutí brzdy už to nedělá.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
riki30
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 čer 2008, 14:31

Příspěvek od riki30 »

no, me to obcas sviti a pak to zhasne, proste nahodne. je to tim ze to je moc pritahnuty. zadni kola mi lehce brzdi celou dobu
punto s60, 1.2,rok 1998
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

RIKI: MAS NIECO S BRZDOVOU SUSTAVOU. NEMUSI TO BYT VADA U RUCNEJ BRZDY. A KO TO MYSLIS, ZE TI ZADOK BRZDI KUS? DO MOZE VYSVETLOVAT TU KONTROLKU.
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
riki30
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 čer 2008, 14:31

Příspěvek od riki30 »

no byl jsem v servisu a tam mi zvedli auto azadni kola proste trochu brzdi.mel jsem v prdeli predni brzdy, ktery jsem si kompletne nechal vymenit, a na zadni nebyl cas. proto to vim. ale jen trochu to drhne. zatim na to kaslu, nechce se mi vrazet prachy do stare rachotiny.pokud bych to chtel spravit sam, neumim si predstavit jak zvednout zadni napravu s tim zvedakem co mam;-)
punto s60, 1.2,rok 1998
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

Re: HELP - svítí kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od halda6 »

Mam stejny problem, desticky a pakny jsou meneny a rozsvici se to ted casteji vubec nevim cim to muze byt, brzdovky je take dost
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“