HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Reno »

Opravujem POSILOVACE RIADENIA - Fiat PANDA - PUNTO GRANDE - PUNTO 188 viac info +421 905 642 805 a ten ti určite pomôže :D Spirit Wolker to má v malíčku
Punto 1,2 8V 5dv
Reklama
 

renier
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2012, 14:21

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od renier »

Vyřešen problém s posilovačem řízení. (Punto 2001 - časté výpadky při parkování nebo průjezdem ostřejší zatáčkou)
Díky fóru jsem narazil na uživatele SpiritWolker, ve středu jsem mu zavolal a v sobotu už montoval u mě doma. Včera i dnes jsem podrobil Punťu tvrdému testu, výpadky jsou pryč. SpiritWolkerovi děkuji a určitě doporučuji všem, co mají podobné potíže. Ušetříte čas a hlavně pořádnou porci tisícovek oproti autoservisům.
Uživatelský avatar
olin
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2012, 13:21

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od olin »

Díky všem za vyčerpávající informace, které mi pomohly s rychlou opravou nefunkčního posilovače vozu mé manželky.
Zase jsem byl jednou za hrdinu, který si umí poradit :lol: . U mne stačilo proletování tišťáku a kontrola funkce relátek. Ještě jednou díky všem. :D :D
Fiat Punto II, 1.2 8V, 97000 km
Dogon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2012, 00:25

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Dogon »

Zdravim , potřebuju sehnat relatko typu V23072-C1061-A308... dovoz z německa je relativně nákladný v případě že se objednává jeden kus .... dejte mi prosím vědět na avska@seznam.cz

jedno rele už bylo měněne , pravděpodobně odešlo už i to druhe (nedavno koupene auto - předchozi majitel měnil rele)
problem - při nastartovani nenaskoči posilovač řízení , občas při určitých teplotách naskočí (T > +20°C nebo T < -5°C)
Naposledy upravil(a) Dogon dne 03 dub 2012, 12:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

vo stvrtok a v piatok (5-6. 4. 2012) budem v Prahe a v okoli opravovat serva na Punto, Panda a Grande,
ak niekdo potrebuje opravit posilovac alebo chce len diagnostiku nech se objedna vopred,
(zrepasovane servo-motorky menim len za nerozoberane a neposkodene servomotorky rozoberanim)

ak mate doma poskodene ale nerozoberane servomotorky po vymene tak ich kupim rv1999-2003 oznacenie REV-079
(servomotorky REV-03A nevykupujem)

ludia casto ich neodborne rozoberaju flexou, mlatia do nich kladivom, poskodia magnet,
znehodnotia ovladaciu elektroniku atd... - potom plaču ze musia kupit servo za plnu cenu
a mne sa tak nevrati kus na vymenu - preto zahanam dalsie motorky

nazorna ukazka ako to nerobit !!!! toto je len mala čast mojej zbierky :D
Přílohy
KO_a.jpg
KO_a.jpg (114.03 KiB) Zobrazeno 8320 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

Menil tu uz niekto svojpomocne snimac tociveho momentu na punte MK2? Rozmyslam, ze si ho vymenim sam, diagnostika ukazala, ze vypinanie serva sposobuje vadny snimac tociveho momentu. Da sa to kupit z talianska, uz to aj posielaju na slovensko (kedysi nechceli) a cena je ~70 EUR. Tu som nasiel postup ako ho niekto rozoberal:
http://www.pctuner.net/forum/auto-moto- ... ico-3.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevyzera to hrozivo, len neviem ci to je aj v relaite take jednoduche :) Este som riadenie nedemontoval z auta, tak preto ma zaujima ci uz to niekto robil.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
mato2sk
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 dub 2012, 08:00

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od mato2sk »

ja som si svoj rozobral ale bol dosť zlom stave dve kefky úplne zodraté tak som tam nelatoval zberače s malého motora a ide trvalo mi to síce celí deň ale ide celkom dobre len jedna strana ide trochu ťažšie ako druha ale to sa dá oželieť.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od jahnny »

Zdravim pani, tak sa podelim o svoj problem. Cez tyzden mi posilovac nadobro vypovedal sluzbu, resp. ako bolo v noci chladno chvilu rano siel a ako sa oteplilo prestal ist, a uz nenabehol ani po x-tom opatovnom nastartovani. Posilovac (kontrolka sa rozsvietila) ako sa nastartoval motor. Baterku som menil na jesen, cize tam problem byt nemohol a ani snimac polohy by to nemal byt. Uz davnejsie som pozoroval take chrcave cvrlikanie obcas z pod volantu, tak som to typoval na relatko. Po rozobrati a preskusani relatok bolo vsetko Ok, ale 1-2 plieskove prepoje sa hybali a z toho som usudil, ze to bude studeny spoj, aj ta reakcia zima teplo to potvrdzovala. Tak som preletoval vsetky spoje, ako to musel navrhovat uplny inteligent, necudo ze sa to kazi. Postup je znazorneny na prilozenych obr. Popisal som iba jednu stranu, ale treba prejst obdobne aj druhu stranu, vsetkych sest kontaktov + ich ukotvenie aby sa nehybali.
Přílohy
Odmontovat servo, su tam 3 sroby s hlavou opacny torx, ale mala gola 10na do toho pekne zapadne.
Odmontovat servo, su tam 3 sroby s hlavou opacny torx, ale mala gola 10na do toho pekne zapadne.
obr1.JPG (215.1 KiB) Zobrazeno 8175 x
Kontakty 1 a 2 je napajanie rele (dal som 1 + a 2 - cca 6V uz pekne zopne - cvakne).<br />Pri zopnuti prepoji 3ku s 4 a 5. Pri rozopnutom nie je medzi 3-4-5 ziaden spoj.<br />Kontakty v casti 6 su iba na upevnenie druhej casti pliesku aby sa nehybal. Toto hybanie sposobuje u kontaktov 3-4-5 uvonenie a tym vznik studeneho spoja.
Kontakty 1 a 2 je napajanie rele (dal som 1 + a 2 - cca 6V uz pekne zopne - cvakne).
Pri zopnuti prepoji 3ku s 4 a 5. Pri rozopnutom nie je medzi 3-4-5 ziaden spoj.
Kontakty v casti 6 su iba na upevnenie druhej casti pliesku aby sa nehybal. Toto hybanie sposobuje u kontaktov 3-4-5 uvonenie a tym vznik studeneho spoja.
obr2.JPG (193.6 KiB) Zobrazeno 8175 x
Skusit ci sa hybe nejaky kontakt.
Skusit ci sa hybe nejaky kontakt.
obr3.JPG (123.34 KiB) Zobrazeno 8175 x
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
RallyMR
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 čer 2012, 10:25

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od RallyMR »

Dobry den nema niekto napredaj funkcny snimac uhla natocenia volantu na fiat panda r.v. 02/2004, 1,2 44kw.Po pripade kde by som to zohnal ak ma s tym niekto skusenosti. Za info vopred dakujem
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Azri »

skus taliansky ebay. je to trochu neprakticke riesenie ale da sa

http://www.ebay.it/itm/SENSORE-DI-COPPI ... 3f1734b6ac" onclick="window.open(this.href);return false;
Kyjo
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 lis 2010, 12:14

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Kyjo »

Díky jahnnymu za inspiraci.Taky se s Vámi podělím o moje poznatky. Nastala zima a servo začalo vypadávat častěji. Přeletování relátek nezabralo. Našel jsem na netu že škodovkáře toto relátko taky prudí:

http://forum.skodahome.cz/topic/91897-s ... -smerovky/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wojnar tu ze zvědavosti špatné relátko rozkuchal. To mne inspirovalo. U relátek jsem odřezal plastový kryt, tenkým proužkem jemného brusného papíru jsem opatrně obrousil kontakty a kryt zpátky přilepil Mamutem. Servo zatím nevypadlo. :D
Tím jsem získal čas na sehnání relátek nových.
PuntoUser
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 18 bře 2013, 01:10

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od PuntoUser »

Zdravím,
tak jsem se přidal do klubu nešťastníků s problémem nefunkčního posilovače řízení.
Ze začátku posilovač vypadával sporadicky po startu. Opětovný start vše vyřešil. Bohužel jakoby auto vycítilo blížící se technickou...posilovač vypověděl službu, zdá se navždy.
Diagnostika Multiecuscan vypisuje chybu C1008 - Motor phases - signal high.
PCB servomotoru se zdálo být ok, žádný studeňák ( pro jistotu propájeno ). Vynutí proměřeno bez shledání zkratu. Relátka jsou funkční.
Stejná chyba a příznaky ( popsané níže )se objevují i s odpojeným servomotorem od ECU.
Otázka na zkušenější: Jaká je hodnota ECU power voltage po nastartování motoru?
Předpokládám, že by měla být podobná jako napětí permanent ECU supply, které je připojeno napřímo z baterie.
V mém případě jsou obě napětí stejná před nastartováním. Pokud ale nastartuji, EPS ECU vyhodnotí výše zmíněnou chybu a napájecí napětí přívodu přes spínací skříňku klesne na cca 3.5V, přesto že fyzicky je na přívodu do ECU cca 14V. Konektor jsem nečistil, ale vypadá OK.
Předpokládám, že problém je v ECU, zkrat výstupu na servomotor..?
Má někdo zkušenost s podobnými příznaky chyby posilovače.

Díky za jakékoliv vodítko co s tím....krumpáč v kapotě zvažuji jako poslední možnost, ne zcela vyloučenou :evil: ( už jsem měnil ECU motoru)
elektromaniac
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 22 led 2013, 01:13
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od elektromaniac »

Zdar všem, tady jsou nafocené hodnoty při 100% funkčním snímači polohy volantu , dále jsou tam popsány závady a celá problematika vad servořízení, možnost zakoupení nového snímače atd : http://hifiland.net/katalog/oprava-snim ... Punto.html
Fiat Marea 1,8/83 kW, Fiat Punto 1,2/44kW, BMW Z-3 1,9/103kW
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Snimace nedoporucujem opravovat, po zlych skusenostiach som to prestal skusat opravit uz pred 3rokmi,
najlepsie je namontovat novy, mam skladom nove snimace na vsetky Punta rv1999-2003 a rv2003-2008

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od patriot99 »

Zdrarec lidicky mam problem s volantem... :-( abych jel rovne tak ho musim trochu vytocit do leva... chci se zeptat jestli muze byt spatne cislo polohy volantu.... nebo treba jen spatna geometrie kol... jedna se o punto 1.2 59kw r.v 2003.
Fiat Punto 1.2 59kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“