Fiat Seicento 1.1 motor se dusí

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Simon
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2013, 18:57

Fiat Seicento 1.1 motor se dusí

Příspěvek od Simon »

Dobrý den, mám Fiat Seicento 1.1 40Kw 1999 a mám ten problém, že při prudkém přidání plynu, nebo jen na půl plynu se mi jakoby zadusí motor. Motoru chvíli trvá než se rozjede (někdy dýl někdy kratší dobu), ale v kopci na semaforech je to docela nepříjemné. Auto jezdilo nějakou dobu s odpojenou lambdou protože byla špatná (se starou lamdou a taky se dusilo,cukalo), jelo normálně ale žralo a kouřilo, teď je tam daná nová lambda a dělá to zas.. Nevím zda to nemůžou dělat taky špatný kabely ke svíčkám, to je taky ještě možnost se svíčkama, že nedokážou zapálit větší množství směsi najednou, ale to je jen moje teorie. Rozvody nevím kdy byly dělaný a auto má 165000, ty by asi taky chtěly udělat :D, o oleji ani nemluvím.. Jo a v motorovém prostoru jsme našel volný drát s konektorem a vůbec nemůžu najít kam patří, zda vůbec má být zapojený v tomto typu. Kabel vede kousek společně s kabelem ke startéru ale to asi není podstatné.
Přílohy
konektor Fiat.jpg
konektor Fiat.jpg (100.67 KiB) Zobrazeno 2849 x
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Fiat Seicento 1.1 motor se dusí

Příspěvek od radek.s »

Já mám motor MPI a tam už je to trochu jinak, ale podle tvaru konektoru a toho, že má zámek na boku mě napadá, že u verze SPI by to mohl být konektor od snímače teploty vzduchu, co někdo nezapojil. Kouknul bych jestli někde na sání nebo na škrtící klapce není konektor, do kterýho to pasuje. Nebo bych hledal všude v okolí, kam ten konektor dosáhne. Nebo vyčíst chyby diagnostikou, jestli je to od nějakýho snímače, tak by to mělo na diagnostice být.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Seicento“