doplnění klimy

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

doplnění klimy

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, vlastím fiat punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99. Minulý týden po cca dvou letech jsem si nechal doplnit klimu. Klima chladí ale strašně mě stahuje výkon. Např. při rozjíždění z křižovatky mi zdechne motor, prostě motor má mizerný výkon při zaplé klimy. Otáčky na volnoběh padnou tak o 100 ot. Je to normální, nebo je s něčím problém? Díky
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: doplnění klimy

Příspěvek od Jam3ss »

Dobre,vidim ze nejsu jediny komu to tak stahuje vykon a brzdi motor. Napada me jedine chyceny klimakompresor,ale to bude asi blbost. Mechanik mi doporucoval pred doplnenim klimi vymenit nejaky vysousec nebo neco takoveho,ze to stoji par korun. Nevim co je na tom pravdy. Nejaky odborny nazor na to ?

Galaxy S3 mini
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: doplnění klimy

Příspěvek od drpepa »

co mi to doplňoval tvrdí že v těchto vedrech je to normální. Ale že by až tak stahoval výkon. A spotřeba se mi zvýšila z cca 4,5l na 5,5l.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: doplnění klimy

Příspěvek od Jaroslav1 »

Je to normální i ta spotřeba se zapnutou klimou.Klima brzdí výkon a zvyšuje spotřebu a u těchto vozů obzvláště výrazně,při rozjezdu je potřeba více akcelerovat,v táhlém kopci když zapne je to cítit jak to přibrzdí motor a když vypne tak se motoru uleví.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“