Imobilizer

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Robin
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 21 kvě 2006, 23:29
Bydliště: Jedovnice
Kontaktovat uživatele:

Imobilizer

Příspěvek od Robin »

Nedávno jsem koupil manželce starší Seicento. Prodejce mi tvrdil, že je tam i imobilizér, ale to je tak asi vše co mi k tomu řek. Když oddělám čelní panel rádia, tak tam bliká nějaká červená dioda. K autu jsem dostal tři klíče 2 x modrý, 1 x červený. Poradí mi někdo, jak imobilizér funguje, ja se aktivuje ( vypne ), na co jsou dva druhy klíčů. A co by se stalo, kdybych vyměnil rádio. Dík za radu
Reklama
 

autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

prirucku k autu si nedostal?
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Robin
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 21 kvě 2006, 23:29
Bydliště: Jedovnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Dostal, ale je ve francouzštině.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

a ty snad neumis francouzky?... :roll:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Robin
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 21 kvě 2006, 23:29
Bydliště: Jedovnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Tak kdyby to bylo v japonštině, tak to bych zvládal, ale francouzština fakt NE. :lol:
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Japonsky nebo francouzsky, vyjde to asi nastejno . V návodu na použití je cosi, že např. po odpojení baterie je nutno zadat kod . Několikrát před výměnou sahary jsem vytahal všechny pojistky a postupně zandal zpět.
Nedávno jsem měnil baterii.
Nikdy to po mě žádný kod nechtělo. Kartičku elektronic code a mechanical code mám v kapse u malého techničáku. Na oné kartě je napsáno, že se némá" im fahrzeug liegenlassen".
Pokud někde bliká další kontrolka asi bylo vozidlo doplněno nadstandartním zabezpečovacím zařízením.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Osobně se domnívám, že pokud do zapalování zastrčím jiný "klíček" a snažím se s ním otočit , PC - řídící jednotka to možná pozná.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Imobilizer

Příspěvek od radek.s »

Robin píše:Nedávno jsem koupil manželce starší Seicento. Prodejce mi tvrdil, že je tam i imobilizér, ale to je tak asi vše co mi k tomu řek. Když oddělám čelní panel rádia, tak tam bliká nějaká červená dioda. K autu jsem dostal tři klíče 2 x modrý, 1 x červený. Poradí mi někdo, jak imobilizér funguje, ja se aktivuje ( vypne ), na co jsou dva druhy klíčů. A co by se stalo, kdybych vyměnil rádio. Dík za radu
Tak že takhle: Jednotka imobilizeru je zabudovaná v autě, odblokovávají to čipy umístěné v klíčích. Je to bezdrátové a jde to nastarovat jen když je klíč poblíž nebo přímo ve spínací skříňce. Červený klíč je servisní, novější modely už ho nemají, místo toho je code karta. Červená dioda na rádiu s tím nemá nic společného, jde jen o jakousi optickou signalizaci, že je rádio chráněné sundaným panelem. Rádio lze bez obav vyměnit, nic se s autem nestane.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Imobilizer

Příspěvek od liborko »

Nechci zakládat nové téma tak to napíšu tady,jelikož mi dnes neustále začlo pálit pojistku palivového čerpadla nejspíš z důvodu špatného relátka,tak jsem se v tom začal vrtat a chtěl jsem to opravit,v místě relátka jsem neopatrně dloubnul šroubovákem až jsem to zkratnul a od té doby při zapnutí klíčku mi rychle bliká kontrolka imobilizéru code (což nechápu jakou spojitost má relátko čerpadla a imobilizér :? ) ještě jsem se s tím nesetkal,věděl by někdo v čem může být problém?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Imobilizer

Příspěvek od CrazyApe »

Spojitost to ma pravdepodobne v tom ze imo odpojuje pal. cerpadlo. Tzn. pokud odemykas jinym klicem a imo si z nej nenacte kod zablokuje pal. cerp.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „Seicento“