Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Picasso
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2011, 12:18
Bydliště: Zábřeh

Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od Picasso »

Zdravím všechny.
Před nedávnem jsem koupil Punto 1.2 8V r.v.1999 a dávám ho k obrazu svému a došlo i na brzdy.Koupil jsem nové přední kotouče a obložení a jakmile jsem nasadilo kotouč,který pasoval přesně,a chtěl jsem nasadit brzdový třmen s deskama,tak jsem ho tam dostal tak tak.Je to tak natěsno,že sotva rukou(chyceno za kotouč,ne nasazený kolo) s ním potočím.Brzdovej váleček mám na maximum stlačenej(šlo to pěkně).Měřil jsem tloušťku kotouče a nový má 11mm a starej(rezavej) 10,5mm.Takže ten je v pohodě,ale starý(obržděný) měly 7mm a ty nový mají 12mm.Myslíte,že je to,že se to ztěžka otáčí normální a že se to obrzdí a chce to jen trochu projet a nebo je potřeba ty desky trochu stáhnout????
Prosím vás o radu,díky Pavel

Jako přílohu fotky jak to vypadalo před tím a po výměně.
Přílohy
IMG_0009-1.jpg
IMG_0009-1.jpg (59.3 KiB) Zobrazeno 2592 x
IMG_0050-1.jpg
IMG_0050-1.jpg (59.64 KiB) Zobrazeno 2592 x
IMG_0051-1.jpg
IMG_0051-1.jpg (50.37 KiB) Zobrazeno 2592 x
Fiat Punto (176) 1.2 8V,44kW,benzín,Mk1,r.v.1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od skybar »

Mal by si to skúsiť prebehnúť na kratšiu trasu a poprebrzďovať to a potom skús či to sadlo a kolesá idú ľahko mne to tiež takto drhlo a sadlo si to.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Picasso
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2011, 12:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od Picasso »

No dneska jsem celý auto poskládal a zítra za dne to zkusím projet.Je fakt,že když jsem tam nasadil kola,tak s tím jakš takš šlo točit,ale hrozně to šustí.Zítra se ozvu,jak to dopadlo,ale mám z toho trochu strach.
Fiat Punto (176) 1.2 8V,44kW,benzín,Mk1,r.v.1997
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od Babis »

Taky se mi to stalo, když jsem kupoval nový kotouče. Destičky jsem vzal trochu šmirglem, dokud nešel nasadit třmen na kotouč. :lol:

Jo a ze začátku ti to samozřejmě nebude moc brzdit, tak bych to na tý projížďce moc nepřeháněl.. i výrobce většinou píše, že by ses měl vyhnout nějakýmu prudkýmu brždění, když jsou nový, jinak se zničej.
Fiat Punto 60sx '96
Picasso
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2011, 12:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od Picasso »

Tak jsem to dnes projel a trochu probrzdil a po projížďce jsem to zase zvedl a ejhle asi si to líp sedlo a drobek obrousilo a je to v pohodě.Jo "Babisi" máš pravdu,brzdí to trochu hůř,i když jsem to odmastil benzínem,ale nechám to snad se to zlepší.

Chlapi mockrát vám děkuji za rady.Radši se tu zeptám,než něco pokazit a třeba to bude napříště ostatním ku pomoci.Díky moc vám všem!!!!Teď ještě udělat rozvody,ale to je pro kategorii Motor
Fiat Punto (176) 1.2 8V,44kW,benzín,Mk1,r.v.1997
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních koutoučů a obložení MK1 - problém

Příspěvek od Otomar »

Doporucuju cistit brzdy cisticem na brzdy, benzin neni uplne idealni... je mastny.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“