kontrolka brzdového obložení???

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

kontrolka brzdového obložení???

Příspěvek od jan johan »

Ahoj Multipláci,
začala mi problikávat kontrolka obložení. Nesvítí však neustále, bliká a někdy i na delší dobu zhasne. Začalo to po několika aktivováni ABS na náledí. Je to náhoda, nebo to může mít souvislost?
Nemám manuál tak nevím jestli je nutná výměna destiček hned, případně kolik je tolerance.

dík za rady a multě zdar
johan
Reklama
 

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Nemám zkušenost s Multiplou, ale když jsem měl Renault 19 tak mi přední destičky odešly asi po 300 najetých km od prvního bliknutí, takže bych s výměnou neváhal, aby sis ještě nezničil kotouče bržděním kov na kov.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
kaktusenka
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 04 zář 2006, 22:26
Bydliště: Karlsbad

Re: kontrolka brzdového obložení???

Příspěvek od kaktusenka »

jan johan píše:Ahoj Multipláci,
začala mi problikávat kontrolka obložení. Nesvítí však neustále, bliká a někdy i na delší dobu zhasne. Začalo to po několika aktivováni ABS na náledí. Je to náhoda, nebo to může mít souvislost?
Nemám manuál tak nevím jestli je nutná výměna destiček hned, případně kolik je tolerance.

dík za rady a multě zdar

Kterápak je to kontrolka ? To mně zajímá ?.....
Díky.
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Kontrolka vypadá jako kolečko v závorkách, asi takhle (O). Svítí červeně a to kolečko je z přerušované čáry. Pokud ti nesvítí tak je vše O.K.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Pokud ti to bliká na ledu,na vodě,při sněžení,při dešti,po dešti na mokré silnici,tak si toho nevšimej:-)Pokud ti to bliká při krásném slunečném počasí,vyměnit.
Fab30
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2007, 12:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fab30 »

tak ako vravi...
Multipla JTD 2003, 85kW; Bravo 1.8 16V GT
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

me treba problikava jen kolem 0°C az -3°C a vlhke silnici
jak je teplota jina nebo silnice sucha, tak nic
neresim to, vim, ze oblozeni je nedavno menene
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka brzdového obložení???

Příspěvek od andreapipo »

Také mi začala problikávat, v servisu mi řekli, že je upadlý kablík od brzdových destiček, které jsou jinak opotřebené tak na 50 %, takže ještě něco vydrží. Ten kablík prý nejde opravit (jedině nové destičky - je jejich součástí), ale kontrolka už neproblikává, tak nevím co s tím udělali. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka brzdového obložení???

Příspěvek od Acirek »

No pokud byl uhnilý kabel tak ho zaizolovali:-) Občas to problikává, když se tam dostane voda či sníh. Není to moc dokonalé :wink:

andreapipo píše:Také mi začala problikávat, v servisu mi řekli, že je upadlý kablík od brzdových destiček, které jsou jinak opotřebené tak na 50 %, takže ještě něco vydrží. Ten kablík prý nejde opravit (jedině nové destičky - je jejich součástí), ale kontrolka už neproblikává, tak nevím co s tím udělali. :)
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“