Predné svetlá s led pásikom

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné svetlá s led pásikom

Příspěvek od Otomar »

bajo777 píše:"valeo" "bosch"
Ano, v číně možná něco vyrábí, ale obě dvě výše jmenované firmy toho spoustu vyrábí i u nás...
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné svetlá s led pásikom

Příspěvek od kovvalsky »

ja sa nehadam ze sa to nevyraba ale svetlo sa sklada z desiatok suciastok ktore sa mozu kompletovat aj v cechach alebo naopak vyrabat suciastky v cechach a kompletovat v cine alebo v polsku ale proste neni jednej veci ktora by nemala nieco spolocne z cinou
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné svetlá s led pásikom

Příspěvek od outofmoney »

Ahojte, diskutovane svetla "cierne" s led pasikom-dennym svietenim som prave kupil tak skusim dat zopar postrehov. Svetla su oproti originalom o nieco uzsie cize v motorovom priertore vznikne viacej miesta. Nepodarilo sa mi ich osadit ako originali a medzi kaputou mam vasciu medzeru, cez 110km - piska :(
V noci som zatial netestoval takze svietivost neviem posudit. PROBLEM ktory mi nastal je ze v lavom svetle mi po nastartovani a asi 10 sekundach zhasne led pasik a rozsvieti sa na pristrojovke signalizacia vypalenej ziarovky. Ked motor vypnem a opat nastartujem tak sa situacia zopakuje. Pred tym som nikdy problem nemal zo svietenim. Tie ledky v smetlometoch su napajane z parkovaciek a teda svietia stale aj po prepnuti na stretavacky.
Ak ma niekto nejaku radu, sem s nou. Vsetky logicke ukony ako kontrola konektora a opatovne vypojenie a zapojenie som uz poskusal. Popravde som z toho trocha zufaly.
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné svetlá s led pásikom

Příspěvek od kovvalsky »

skus odpojit tie led pasiky a dat medzi paticu parkovacky a konektor led pasika zatazovy modul alebo odpor
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné svetlá s led pásikom

Příspěvek od outofmoney »

ďakujem za tip. Nie som elektrikár a čomu nerozumiem tak do toho sa radšej nemontujem.
Dnes som ten spomínaný problém ešte pretestoval a objavilo sa zopár nových inromácií:
- po naštartovaní led pásik v ľavom svetlemete zhasne presne po 7 sekundách pričom spolu s ním zhasne zadné svetlo na ľavej strane a objaví sa signalizácia o vybitej žiarovke na prístrojovke
- skúšal som svetlá zapínať až po naštarovaní ale situácia bola rovnaká
- potom som zobral pravé svetlo a zapojil na ľavej strane, problém sa presne zopakoval, čiže v samotnom svetlomete problém nebude
- po osadení originálnych svetiel, nie je absolútne žiadny problém a všetko svieti ako má

Prečo však vypne len ľavú stranu na aute je mi záhadou. Z tohto pohľadu to vidím na problém v elektrike na ľavej strane auta....má niekto kontakt na šikovného autoelektrikára zo západnéhé sloveneska, prípadne odporúčanie na dobrý autoservis?
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“