tazke riadenie prevodovych stupnov

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

po par prejdenych km zacnu ist tazko riadit prevodove stupne . riadaca paka po vyradeny do neutralu neskoci medzi 3-4 ale zostane zaseknuta medzi 1-2 alebo 5-spiatockou. preradenie z 2 na 3 alebo zo 4 na 5 a spet je namahave obcas zapadne aj zly stupen . neviete mi niekdo poradit ako bysato dalo odstranit
Reklama
 

Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od slavek311 »

jano2229 píše:po par prejdenych km zacnu ist tazko riadit prevodove stupne . riadaca paka po vyradeny do neutralu neskoci medzi 3-4 ale zostane zaseknuta medzi 1-2 alebo 5-spiatockou. preradenie z 2 na 3 alebo zo 4 na 5 a spet je namahave obcas zapadne aj zly stupen . neviete mi niekdo poradit ako bysato dalo odstranit
předpokládám,že olele je dostatak :)
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

bude to asi ten olej v prevodovke ! uz je na ceste sobotu sa meni :D dakujem
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od idefix »

Nebo můžeš olejem promazat lanka od řadící páky zatuhují v bohdenech (nedodržení mazacího plánu :mrgreen: ),něco zde: http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... +jde+ztuha" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

idefix píše:Nebo můžeš olejem promazat lanka od řadící páky zatuhují v bohdenech (nedodržení mazacího plánu :mrgreen: ),něco zde: http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... +jde+ztuha" onclick="window.open(this.href);return false;

dakujem dnes sa meni olej tak premazem aj tie lanka uz ked to bude zdvihnute
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od proch »

Kolega idefix dobře píše, pokud se páka nevrací sama na neutrál, bývá problém v lanovodech řazení. Nejlépe vyndat baterii a její držák a mazacím sprejem promazat ty lanovody a celý systém řazení od převodovky v motorovém prostoru. Dělal jsem to na Puntu i Stilu (preventivně) a pomohlo to.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

proch píše:Kolega idefix dobře píše, pokud se páka nevrací sama na neutrál, bývá problém v lanovodech řazení. Nejlépe vyndat baterii a její držák a mazacím sprejem promazat ty lanovody a celý systém řazení od převodovky v motorovém prostoru. Dělal jsem to na Puntu i Stilu (preventivně) a pomohlo to.
dnes som sa dotoho pustil ale dostal som sa len asi k polke dlzky lanovodu lebo sa statil pod plechom ktory bol uchyteny nitmi :D :D kedze nitovacka nebola nezostavalo mi nic ine ako premazat cosa dalo a nahodit vsetko spet ..... ucinok sa nedostavil stale drhne
aspom jedno pozitivum vymenil som olej v prevodovke
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

dnes uspesne rozobratie vycistene vsetko slape jak ma :) :P :lol: chcel som pridat aj niejake foto ale cars.cz ma dost tvrde pravidla ake foto stranka zoberie ohladom kb a pixelov :D ak by niekdo potreboval pomoct foto poslem na mail
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od idefix »

Hlavně,že se povedlo a Stilouš funguje :wink:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
jano2229
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2013, 14:03

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od jano2229 »

zhruba takto totam vypada .... prestriekanie lanovodou mne osobne nepomohlo mazaci sprej je dobry ale ma kratky ucinok najlepsie je pouzit mazadlo na baze vazeliny
Přílohy
toto je ten drziak treba ho vybrat cely 3x skrutky (v cervenom kruzku) jedna rada v bielom kruzku je vyznaceny " jazycek " ten je lepsie prisrobovat na miesto skor ako vraciate cely drziak na prevodovku
toto je ten drziak treba ho vybrat cely 3x skrutky (v cervenom kruzku) jedna rada v bielom kruzku je vyznaceny " jazycek " ten je lepsie prisrobovat na miesto skor ako vraciate cely drziak na prevodovku
IMAG0244.jpg (143.55 KiB) Zobrazeno 3716 x
toje ten drziak treba ho rozobrat a vycistit jasom ho este prebrusil hladkym smyrglom. potom som tam natlacil maziva coto mestilo valcek natlacit treba spet prebytocne mazivo sa vytlaci von
toje ten drziak treba ho rozobrat a vycistit jasom ho este prebrusil hladkym smyrglom. potom som tam natlacil maziva coto mestilo valcek natlacit treba spet prebytocne mazivo sa vytlaci von
IMAG0245.jpg (149.97 KiB) Zobrazeno 3716 x
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od Sirk9 »

Chtěl bych poděkovat za přesný postup, také se mi nevrací řadící páka na neutrál a huř to řadí, zkusím promazat.

Díky Michal
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: tazke riadenie prevodovych stupnov

Příspěvek od Sirk9 »

Narazil jsem na menší problém, mám na autě trochu jiný typ držáku na převodovce, nemá s tím někde zkušenost, když jste to sundávali?V Eperu jsem koukal,že je tam dost věcí.Fotka je bez gumové krytky, ta byla špatná, tak jsem objednal novou.
Přílohy
22092013434.jpg
22092013434.jpg (81.26 KiB) Zobrazeno 3321 x
Odpovědět

Zpět na „Stilo“