1.2 8v problémy s motorom

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od elektromusic »

Nazdar všetci.

Predvčerom cestou z práce dosť lialo v Košiciach a tu začína moj problem. Celu cestu domov auto šlo v pohode akurát na jednom useku akoby slabučko cuklo(neriešil som to). Akonahle som už bočil na sídlisko do kopca, auto sa začalo čudne správať, motor akoby začal škubať, vynechaval jeden možno aj dva valce, ale ked som podradil do dvojky prEd semaforom, motor zdochol a už nešlo natočiť hodnú chvílu. Asi po polhodine som skusil pozrieť či je olej v motore, či je chladiaca, všetko bolo. Naskočilo to, ale motor šiel najprv Na 400 otačok, potom na 600 a nakoniec skočil na normalny voľnobeh,ale až po pridaní plynu. Deň pred som bol u kamoša v servise, nech mi skúsi ovzdušniť chladiaci systém, počuť totiž bublinkovanie pri rozbiehaní. Ovzdušnilo sa, a ked som šiel naštartovať, akoby motor sam pridaval a uberal otáčky v rozmedzi 1200-2500, asi po 10 sekundach skočilo na normalny voľnobeh. Ovzdušnenie nepomohlo, bublinkuje aj naďalej.
Sviečky, kable aj obidve zapaľovacie cievky su nové. Žiadna kontrolka sa nerozsvietila, motor pekne drži teplotu, emulziu na vičku nemam, olej nepribúda, chladiaca sa pomalinky straca koli netesnosti na neznamom mieste. Bude to tesnenie pod hlavou alebo nie?
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od CrazyApe »

Nastartuj motor, nech to 10 minut vrkat a pak otevri expanzku na chladici a cihni si jeslti citis spaliny. Zaroven vyzkousej po zahrati motoru jeslti horni hadice do chladice je tvrda. Pokud na obe bude odpoved ano tak je to tesneni. Ja mel prdle tesneni a emulzi sem nemel, ani voda se mi neztracela... Myslim ze tim to ale nebude.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od peter963 »

Viem ocom hovoris.Kolegovy tiez myzla nemrznuca,myslel ze ma prdle tesnenie pod hlavou a nakoniec mal povolenu hadicu. Skontroluj poriadne tesnost hadic.Ak nemrznuca sa dostane do valca tak ti zacne aj dymit tak do biela a ma taky cudny zapach,a ak vyberes postupne sviecky tak malo bi aj nanich vidiet,a az potom uvazuj nad tesnenim.Ja vtedy bi som vybral sviecku,alebo sviecky jak bi to zacalo haprovat,ale to je moj nazor.Uz to mam overene.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Jenda21
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2013, 15:17

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím,jednou se mi dostalo do ruky punto, které trpělo problémy, které píšeš ty, a také podobné jako zde:http://www.tipcars.com/magazin-fiat-pun ... -5660.html Dělalo to jak za tepla,tak za studena (studený motor někdy startoval dobře, jindy s velkými obtížemi. Mohlo za to čidlo teploty chladící kapaliny, které mělo při teplém motoru hodnoty v normálu,ale studené mělo odpor mimo rozsah a to byl ten problém. Třeba ti to pomůže.
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od Pepik »

To s tím otevíráním expanzky po 10 min.volnoběhu,to chceš aby se opařil?
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od elektromusic »

Pepik píše:To s tím otevíráním expanzky po 10 min.volnoběhu,to chceš aby se opařil?
pišem že po pol hodine :) ked je vonku 10 stupňov ...neobaril som sa, nevytlačilo mi chladiacu, neboj sa
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od elektromusic »

diagnostika mi vypisala potenciometer skrtiacej klapky...vcera som ho pozeral, kontakty su pekne zdrave, asi bude vybehana jeho vnutorna cast.....chcem sa tymto obratit na Vas ci sa da ten potenciometer kupit aj zvlast, zdalo sa mi ako by bol sucastou klapky.. na nete som nieco nasiel ale bojim sa to objednat ze to nebude pasovat...vedeli by ste mi najst niekto potenciometer na moj tip motora 1.2 8v ? budem velmi vdacny
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od peter963 »

Skus zajst do AUTO-ART,poradia ti tam.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od elektromusic »

opakovaná diagnostika nepreukázala žiadne chyby, nerozumiem tomu...autu rozhodne neprospieva vlhkosť...minule pršalo a bolo to 2x horšie ako obyčajne...zistil som že ak mam zapnuté fúkanie na predne sklo, dostávaju sa mi dovnútra výpary z motora...poraďte čo mam skušať ďalej, neviem čoho sa môžem chytiť...vedel by mi niekto požičať svoju škrtiacu klapku aby som vyskúšal či to bude ňou..zbytočne ju nechcem kupovať...Košice+okolie motor 1.2 8v Punto MK2
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od CrazyApe »

Pepik píše:To s tím otevíráním expanzky po 10 min.volnoběhu,to chceš aby se opařil?

Pokud neni clovek uplny retard tak expanzku otevre i po 2 hodinach jizdy uplne bez problemů.... Mne se varilo auto ze sem mel teplotu 105 stupnu a taky sem ji normalne otevrel.... Je to jedna z cest jak to proste poznat nevim co s tim mas za problem ?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od Babis »

Přiznám se, sem úplnej retard, nedošlo mi, že když sem jel domů 140, že se to bude vařit a naplno sem to otevřel :lol: (naštěstí sem uhnul a neopařil se)
ale jak píše CrazyApe.. pomalu otvírej, jak když máš natřepanou flašku s limonádou :mrgreen:
Fiat Punto 60sx '96
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

Re: 1.2 8v problémy s motorom

Příspěvek od puntos428CS »

Skus poriadne vycistit šk , mal som podobnu skusenost s kolisanim otacok
Das dole filter
Potom rj motora
Nakoniec šk vyberes vystriekas s pripravkom na šk popripade čistic brzd
A musi ist jak novy ak nie mam šk doma na skusku na dvore umma by som ti vedel pomost , a ak by bola rj aj tie mam doma ;) len ich naprogramovat
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“