Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Zdravím, potřebuji poradit, před 10ti dny jsem zakoupil Fiat Punto Sporting 1.6 8V MPI 65kw 90 koní r.v. 1996, auto jelo, po práci jsem do něj nasednul, nastartovalo v pořádku, běželo půl minuty, pak jsem začal couvat a schcíplo, poté už nešlo nastartovat. V servise jsme vyzkoušeli kompresy ve válcích, která je v pořádku, svíčky jiskru hází, rozvody nepřeskočily, vstřiky nejsou ucpané, přívod paliva to má, palivové čerpadlo hrčí, benzín teče, jediné co jsme nemohli kvůli vybavení změřit tak byl tlak paliva, relátka funkční, na diagnostiku nešlo napojit, ale řídící jednotka funguje, protože motor točí při startování ale nechytá.
Nevíte někdo co stím? Předchozí majitel mi poradil vyměnit regulátor tlaku paliva, ale nemám to jak vyzkoušet když v okolí nikdo stejný motor nemá a nový kupovat je kravina, protože to potom tím nebude a prachy fuč a auto bude stát.
Předem díky za rady. :wink:
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od rossi »

pravděpodobně čidlo otáček na klice. pokud je vše ostatní vpořádku.ŘJ neví kdy má vstřiknout palivo.Sporting má asi ještě čidlo na vač. hřideli.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Teď mám možnost vyměnit regulátor tlaku paliva z brava 1.6 16v, pokud bude pasovat tedy, to se pozná. Snad to pomůže, poté vyměním snímač otáček na klice a vačce, to už nejsou tak drahé položky.
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Snímač otáček na klikové hřídeli to nemůže být, když motor startuje ale nechytá, to by nestartovalo, kdyby to byl snímač otáček. Zítra musím někde sehnat ten regulátor tlaku paliva, blbý je, že pasuje buď z tohoto punta nebo z palia ale stejný motor. Asi se bude jetý těžko shánět, pokud někdo máte, prosím napište sem nebo SZ, díky.
Vypadá to takhle: Obrázek
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

Snímač otáček to být může. Motor TOČÍ, ale NECHYTÁ. A ten v podstatě odchází z ničeho nic.
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale na vačkové hřídeli, na klice to být nemůže. No uvidí se, zítra nebo ve čtvrtek přijde regulátor a pak se uvidí, ten co tam mám, když jsem ho vytáhl byl plný vody, tak jsem vypumpoval kompletně nádrž do sucha, nalil čistý benzín ale stejně nechytá, jediné co mě na dílně nezměří tak je tlak paliva, jestli čerpadlo dostatečně tlačí, nato tu nemá přístroj. Uvidím jak přijde regulátor. :)
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od kkristian »

u mna ked tocilo a nechytalo, tak bol vadny snimac otacok. Ale sa mi aj rozsvietil cerveny blok motora na pristrojovke, fiatecuscan mi vypisal zavadu.
Nechytalo hlavne za tepla, po vychladnuti chytalo, ked som najviac potreboval, tak vtedy nie :lol:
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od twolive »

čidlem polohy kliky to podle mě být nemuže ... 1.6 ma jeden jeden podle kterýho dava jiskru a palivo takze pokud to jiskru hazí je problem nejspiš jinde
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

Bez snímače kliky to prostě nepojede. Ale bez vačky by to mělo jet. Asi ne úplně 100%, ale mělo by...... A co čerpadlo benzínové?? Hučí když se otočí klíčem do polohy start??? Taky by to mohlo být třeba relátko.
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Čerpadlo hrčí, relátka jsou na všech motorizacích Punta stejná nebo ne? Zkusil bych vyměnit, kdyby to nebylo regulátorem tlaku paliva :)
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od rolandt »

smerodatne je ci sa rozsvieti kontrolka motoru na pristrojovke, ak ano tak to nebude tlakom paliva tu totiz rj nevidi, ale snimac otacok ano.
pred tym ako zacnes vrazat peniaze do novych dielov by si mal diagnostikou zistit preco to neide.
pred startom sa ti rozsvietia kontrolky na pristrojovke, tie co maju zhasnut je abs,abg,motor,immo.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

kontrolka motoru mi nesvítí, na diagnostiku jsme zkoušeli na dílně připojit, ale bez úspěchu, ECU jsme odpojenou z auta neměli pač jsme ji nenašli, víte někdo kde se nachází ŘJ? V motorovém prostoru není a pod palubní deskou jsem ji nenašel, dál už mě nic nenapadá, kde by mohla být uschována.
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od rossi »

mam stejný motor a ŘJ je pod topením na stř. tunelu. oddělat koberec na boku na stř. tunelu a tam je.
Přílohy
Řj.png
Řj.png (75 KiB) Zobrazeno 3931 x
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Díky, v pondělí zkusím napojit na diagnostiku demontovanou řídící jednotku :)
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Opraveno! Takže odešel regulátor do věčních lovišť, no zato sem přišel na další problém, takže jsem se rozhodl že udělám kompletní generálku motoru (všechny těsnění motoru, rozvody + vodní pumpu, filtry, kapaliny, hadice, komplet výfuk) pač mám z oleje emulzi = podfouklé těsnění pod hlavou. Naštěstí to nebude dělat servis, protože by to vyšlo na mailand (řekli mi materiál + práce +-18 tisíc, tak jsem je poslal někam :D), takže se známým mechanikem v garáží a hlavně v teple, pač je kosa jak na sibiři a za rozumnou cenu +-6000 tisíc za materiál.
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“