Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

za 18000 kč bych je taky poslal někam :-) . Kámošovi jsem dělal těsnění pod hlavou. Vyšlo ho to na nějakých 3200 kč s brusem a tlakem hlavy a dostal i účet :) Byl strašně spokojený.
Pokud máte emulzi v motoru, tak doporučuju všechny součástky, které budou rozdělány, pořádně vymýt. Samozřejmostí jsou nová těsnění všude, kde bude potřeba :D
Reklama
 

Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

Taky si myslím že je zbytečné to dávat do servisu když bych zaplatit ve finále o polovinu víc než za celé auto co jsem dal :D těsnění budou všude nové, radši i rozvody a vodní pumpu, pač nemám servisní knihu od předchozího majitele a nechci aby se to potkalo :) aspoň pak bude od motoru minimálně na půl roku klid :) Dnešní vtip (slyšel jsem ho poprvé ale nasmál jsem se). Víte proč se Fiaťáci nezdraví? Protože se ráno potkávají v servisu. :D
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

Jen podotýkám, že co jsem dělal tu hlavu kámošovi, tak to bylo u mě v servisu. Žádná bokovka, nic takovýho. Prostě regulerní zákazník, ale napočítal jsem mu to tak, že ho to vyšlo takhle krásně :lol:
Jinak vtip je perfektní :-)
Jerabek.David
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 16 lis 2013, 17:10
Bydliště: Letovice

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od Jerabek.David »

No já to budu též dělat u známého v servisu, ale podílím se na práci taky a nebude zato chtít víc jak karton cigaret :)
Fiat Punto Sporting 1.6 8V 65kw 90hp
davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

Jasný, značka ideál :-) Tak hodně zdaru :D
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od twolive »

zdravim lidi .. oběvil sem mi na puntu problem jak je motor studený (ráno po noční) nechce nastartovat .. když už se to povede tak neudrží volnoběch a když to chci podržet plynem musím ho mačkat jak bych nechal plnyn ve stejne poloze tak taky o5 zdechne jak se auto zahřeje dobrý akorá občas když s ním du do tahu na 4nebo5 rych. stupeň tak začne kuckat ... setkal se s tím někdo

a jeden den když sem ho rano vubec nenastartoval odpoledne jak na něj svítilo slunko tak chytlo na drc ale cukalo

zatím sem vyměnil čidla teploty vody na bolku a termostatu ,krokový motorek ,polohu klapky ,vztřiky s regulatorem a lištou ,čidlo teploty nasavaneho vzduchu a řídící jednotku ... všechno to byly už jete díly takže je mi jasne že nemusí být ok ale vím že s těmato dílama motor z ketreho jsem to bral tohle nedělal (ten jen občas zdechl na křižovatce)
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
davezlat
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 lis 2013, 20:41

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od davezlat »

Co zapalovací cívka, káble? Diagnostika něco hlásí??
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Punto 1.6 8V 65kw 90 koní Sporting nestartuje

Příspěvek od twolive »

tak punto o5 frci ..ale malem to semnou jeblo o zem jaka to bila prkotina ... Na motoru jsem vymenil temer vse ... civka, cidla, Rj. ,snimac kontroloval sem cerpadlo odpojoval kde co a čekal zmenu profukoval hadičky a kontroloval a až po odpojeni hadice filtru se zaposlouchal do sani a ovladani krokoveho motorku nacoz sem zjistil ze ma malo vzduchu vytah krok. Motorek vymenil zadne zmena tak sem poradne procistil ten otvor pro nej a ejhle slape jak švicarky volnobeh pekny i reakce na plin tak snad to nekomu pomuze
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“