start- otacky do maxima

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
trutan
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 06 kvě 2009, 20:08

start- otacky do maxima

Příspěvek od trutan »

nazdarek, potreboval bych poradit, co sposobilo ze po naskoceni motora otacky stupli na 5,6 tisic potom som uz otocil kluc. pred tym som chcel nastartovat ale nejak nechcel tocit-to robieva obcas rano ked je nejak vlhko....

potom som skusal natocit este raz ale neslo.
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: start- otacky do maxima

Příspěvek od CrazyApe »

Stavalo se mi ze pri nastupovani sem si natlacil koberecek az pod pedal plynu a zmackl tim nejake to tahlo co tam je, nebyl to i tvuj pripad ? :D taky sem to dlouho zjistoval cim to je ze se mi to obcas po startu stane....
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
trutan
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 06 kvě 2009, 20:08

Re: start- otacky do maxima

Příspěvek od trutan »

tak po dvoch hodinach opakovany start a uspesne....bud nejake cidlo neco spatne zhodnotilo alebo sa neco zaseklo. takze pricina anomalie nezistena.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: start- otacky do maxima

Příspěvek od Karol »

Tiez to vidim na nejake cidlo. Skus sa nalogovat cez diagnosticky SW a pozret ci hlasia vsetky cidla rozumne hodnoty. Pripadne skus poodpajat vsetky dolezite konektory a prestriekat to sprejom na kontakty. Teoreticky by to mohlo nejak suvisiet s potenciometrom, zeby zvlhnuty pripadne mokry ?
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
trutan
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 06 kvě 2009, 20:08

Re: start- otacky do maxima

Příspěvek od trutan »

nejaky cas vsecko v poradecku ale nedavno mi to potvora nechcelo natocit-nechcel sa roznehnut starter. Pripada mi to jak keby bol zatuhnuty alebo prilepeny, tak tazkopadne sa roztaca. Ale urobi to len ked stoji,ked uz potom startujem aj 3x po sebe po meste tan ide jak vino.
Baterka ma rok a pol takze si nemyslim ze by mala blbnut a v letnych mesiacoch toto nerobil. aj som ju vybral nabit ale ukazovala nabite. kontakty som ocistil od "povlaku" kable utiahol a za podobneho pocasia startoval, len s tym ze baterku som mal v noci doma. prechadzal som forum o tomto a nasiel som nejake typy na to, ze by sa dal zmerat prud pri starte, ale s akym merakom co to unesie tak to neviem.
ked nebude tak mrznut mam v plane vybrat starter ci neni optrebovany a zaneseny.
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: start- otacky do maxima

Příspěvek od CrazyApe »

Jed do nejblizsiho obchodu s baterkama a nech si ji zmerit. Stoji to 50 korun. Nebo jeste jednodussi dej ji nabít a uvidis jak se to bude chovat pak.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“